napsal Tomáš Taybner, foto: Martin Voltr
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:3sn

1:0, 1:2, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 16. Tobola, 27. Žídek (Chlán) – 26. Malínek (Moravec), 28. Vojáček (Teplý, Šachl), rozh. náj. Šindelář. Rozhodčí: Šutara, Kapitanov – Bartek, Bartoň. Vyloučení: 7:6. navíc Vehovský (VIT) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 31:50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Irgl – Chaloupka, Bialy (A), Prčík, Puchala (C), Kalandra, Glos, Man – Slusarczyk, Krejsa, Vehovský (A) – Žídek, Štiak, Chlán – Tobola, Hanák, Milata – Fojtík, Kovalčík, Saxa.

Forst – Sypecký, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Kubíček, Hrouda (C), Průšek – Hurt, Malínek (A), Gardoň – Šindelář, Hradec, Kučera – Vítek, Zvagulis, Hruška – Vojáček, Šachl, Teplý.

M l. B o l. – Junioři ve 4. kole vyrazili na cestu do Ostravy, kde se jim ve vyrovnaném zápase s domácí Riderou podařilo poprvé v nadstavbě bodovat. Během přetahované ve druhé třetině přitom Bruslaři dvakrát srovnávali stav utkání, aby nakonec o zisku dvou bodů rozhodli v samostatných nájezdech. Mladoboleslavská juniorku nyní čeká přesun do Třince, kde zítra od 13:00 stanou na ledě Ocelářů.

Dlouhá cesta do Ostravy na boleslavské juniorce nebyla vůbec poznat, Bruslaři v první části byli aktivnějším týmem. Středočeši se poměrně často zdržovali v blízkosti Irglovy klece a svého soupeře přestříleli poměrem 17:9, jenže jejich finální fáze postrádala potřebnou přesnost. Slezané tak nakonec mohli sami otevřít skóre, když v 16. minutě domácí Tomáš Tobola zužitkoval přesilovku - 1:0.

Po návratu ze šaten ale Bruslaři pokračovali v aktivitě a dočkali se vyrovnání. Nejprve však ještě Irgl dokázal pochytat jak průnik Teplého, tak následnou pohotovou dorážku z hole Šachla. V čase 25:42 už ale musel lovit kotouč ze sítě. Tlak Středočechů totiž vyústil v trefu Vojtěcha Malínka, jenž z mezikruží uklízel do branky nabídku Moravce - 1:1.

Uběhlo 48 vteřin a Vítkovičtí si vedení vzali zpět. O to se postaral Matěj Žídek, který rovněž uspěl střelou z mezikruží. Také Bruslaři ale dokázali bleskově odpovědět na nastálou situaci. Za dalších 69 sekund přispěchal s odpovědí Matěj Vojáček. Obránci Ridery na mladoboleslavského útočníka pozapomněli a ten se dorážkou od pravé tyčky nemýlil - 2:2.

Třetí ránu mohl domácím zasadit navrátilec Hradec, jenž ale v souboji tváří v tvář Irglovi neuspěl. Nedařilo se ani dalším hráčům na obou stranách, dramatická pasáž z úvodu druhé části proto nadále určovala skóre. Také ve třetí části kralovali brankáři a skóre, které určil závěr 28. minuty nakonec svítilo na časomíře i po závěrečné siréně.

Rozhodnout mohlo prodloužení, Irgl hned po jeho startu ustál několik dorážek z mladoboleslavských holí. V poslední minutě ještě betonem odrazil ránu Sypeckého. Stejnou části výstroje na druhé straně zakročil také Forst, když si pro něj připravil pozdrav vítkovický Slusarczyk. Drama proto pokračovalo v nájezdech.

Naši junioři tak podstoupili svůj čtvrtý nájezdový rozstřel v sezoně a potřetí se po něm mohli radovat. Vítkovičtí nepřekonali Forsta ani jednou, zatímco na druhé straně hned v první sérii uspěl šikula David Šindelář a vítězství Středočechů poté ještě potvrzoval Gardoň. První nadstavbové body pro Bruslaře tak byly na světě.