BK MLADÁ BOLESLAV

Rychle zapomenout. Juniorům v Brně nevyšlo takřka nic

23. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Kometa Brno

7:2

3:0, 2:1, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Nesvadba (Boltvan), 10. Jurný (Moravec D., Ekrt), 14. Veselský (Zembol, Chludil), 29. Rakus (Moravec D., Ekrt), 39. Moravec D. (Svoboda, Bůžek), 51. Chludil (Jurný, Veselský), 57. Rakus (Moravec D., Ekrt) – 34. Hruška (Gardoň, Moravec T.), 45. Hurt (Hrouda, Gardoň). Rozhodčí: Maršálek, Schenel – Rakušan, Otáhal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Kometa Brno

Ondráček – Bůžek, Svoboda, Ulbricht (A), Zubíček, Pospíšil, Antony, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), Bárta – Moravec D., Ekrt, Rakus – Veselský, Zembol, Chludil – Nesvadba, Halačka, Mots

BK Mladá Boleslav

Hora (29. Forst) – Moravec T. (A), Křepelka, Vlasák A., Hrouda (C), Sypecký, Křivánek, Šilhavý – Gardoň, Malínek (A), Hurt – Vojáček, Kučera, Hruška – Šindelář, Zvagulis, Vítek – Kristek, Šachl, Kurka

M l. B o l. – Junioři v úterý 23. ledna vyrazili do Brna, kde dohrávali odložený duel 8. kola DHL extraligy. Na ledě Komety se jim po dlouhé cestě nedařilo, ve 29. minutě prohrávali už 0:4. Nepomohla jim změna v brankovišti ani první využitá přesilovka. Po porážce 2:7 se junioři vydávají zpět na dlouhou cestu, v ideálním případě ale potřebují rychle zapomenout. Už v pátek totiž vyrazí směr Slezsko, kde postupně vyzvou Vítkovice a Třinec.

Junioři po dlouhé cestě na jih Moravy dobře nezachytili úvod utkání, už na sklonku 6. minuty totiž v Brně prohrávali. Prvním úspěšným střelcem úterní dohrávky 8. kola se stal Jáchym Nesvadba, jehož nahození od modré zapadlo za Horova záda. Bruslaři se sice dokázali držet před Ondráčkovou klecí, jenže nezakončovali a to byl kámen úrazu. Domácí naopak velmi efektivní, v 10. minutě navíc přidali druhou trefu. Do gólového zápisu přibylo jméno obránce Jana Jurného. Aby toho nebylo málo, ve 13. minutě fauloval mladoboleslavský Hurt a Kometa udeřila potřetí. První nabídnutou přihrávku po práci Zembola využil Adam Veselský – 3:0.

Bruslaři ještě v závěru první periody učinili důležitý krok k tomu, aby ještě měli šanci z utkáním něco udělat, když ubránili další dvě přesilovky Brna. Po návratu ze šaten nebezpečně zahrozil Malínek a Ondráčkovi připravil další práci také z jedné střílející Šindelář, skóre se ale opět měnilo na druhé straně. Stejně jako v pátek pod komínem, i v úterý v Brně skóroval Robin Rakus a vyhnal tím Horu z branky. Naději na zvrat vykřesal ve 34. minutě Jakub Hruška, který tradičně důrazně operoval na brankovišti a jeho snaha přinesla ovoce. Bruslaři díky jeho práci využili hned svou první přesilovku v zápase. Jejich radost ale netrvala ani do přestávky, při své další přesilovce si nepokryli zadní vrátka a z hole Davida Moravce inkasovali popáté.

Po druhém návratu ze šaten zabrali a dosáhli na opětovné snížení. Na 2:5 z jejich pohledu korigoval stav Jan Hurt. Další korekce mohla přijít hned v dalším střídání, jenže připravený Ondráček lapačkou zachránil svůj tým. Bruslaři pak dostali k dispozici třetí přesilovou hru, tentokrát při ní ale neskórovali. Na druhou stranu, na rozdíl od té poslední ani neinkasovali. V 51. minutě už ale domácí znovu polili svého soupeře ledovou vodou, nahození Jurného před Forstem tečoval Danny Chludil a také on dal vzpomenout na svůj počin ze vzpomínaného pátečního utkání.

V 57. minutě zakončoval boleslavské přečíslení Zvagulis střelou nad brněnskou klec a ještě v témže střídání za to jeho tým byl potrestán. Nedáš dostaneš - se znovu potvrdilo v čase 56:47 po akci Robina Rakuse. Kometa tak svoje představení zakončila i závěrečným slovem, Bruslaři se na dlouhou cestu zpět vydávají s nulou v kapse a sedmičkou na kontě inkasovaných branek. Nepovedený zápas musejí rychle vytěsnit z hlavy, protože již v pátek je čeká cesta do Ostravy, v sobotu pak ještě duel na ledě Třince.