BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka odstartovala rok 2024 porážkou, v Karlových Varech padla po fotbalovém výsledku

4. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner
HC Energie Karlovy Vary

1:0

0:0, 0:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 57. Váňa M. (Varvařovský, Vogel). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Belko, Kokrment. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 1:0.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Postl, Dorot (C), Holejšovský, Beran, Pelikán, Vogel – Adámek, Váňa M., Varvařovský (A) – Novotný, Pastor, Steklý – Zeman, Záhejský, Čihař – Šilhan, Rybár, Váňa V. – Vojáček P.

BK Mladá Boleslav

Hora – Moravec (A), Průšek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Kubíček, Křivánek – Gardoň, Zvagulis, Hrouda (C) – Kučera, Malínek (A), Vítek – Vojáček M., Šachl, Teplý – Hurt, Šindelář

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka ve čtvrtek odpoledne vycestovala do Karlových Varů, v lázeňském městě od 18 hodin nastoupila ke svému prvnímu utkání v novém roce. Prvně tlačili Energetici, v průběhu času ale aktivnějším dojmem působili Bruslaři. Vzdor tomu ale rozhodující úder přišel na opačné straně, v čase 56:23 vystřelil Energii tříbodový zisk Matyáš Váňa. Juniorka se proto o první novoroční bude muset ucházet zítra v hlavním městě, kde je v Holešovicích čeká další vyzyvatel a to pražská Sparta.

První utkání juniorky v novém roce 2024 zavedlo naše mládežníky do Karlových Varů. Mezi tři tyče se po pauze způsobené zraněním vrátil David Hora, ten se do branky od začátku utkání postavil poprvé od domácího utkání s Energií. Západočeši se od úvodních minut pečlivě starali o to, aby se mladoboleslavský strážce rychle dostal zpět do zápasové praxe. V prvním dějství se o střelecké pokusy zasluhovali především domácí hráči, v konečném důsledku se ale gólu nedočkala ani jedna strana. Po první třetině tak v lázeňském městě platil bezbrankový stav.

V úvodu prostřední periody se chvíli hrálo ve čtyřech, čehož ale ani jeden z týmů nevyužil. Bruslaři ale postupně přebírali iniciativu a ve 30. minutě si došli pro svou první přesilovku. Při vyloučení Zemana si v početní převaze Středočeši vytvořili velký tlak, několikrát během něj pálili Gardoň s Malínkem, chybělo tomu už jen gól.Tlak ale nadále rostl a Energetici nakonec byli rádi, že jej ukončila druhá siréna. Krátce před jejím zazněním se boleslavský Vojáček dostával k dorážce své střely, proti které by Ebenstreit nejspíše nedokázal zakročit - útočník Bruslařů ale branku pod tlakem časomíry neumístil přesně.

Hosté ale ve své aktivitě pokračovali také na startu třetí třetiny. Hned při prvním střídání se Zvagulis protlačil před Ebenstreita, kličkou si ho položil a poté zakončoval, jenže bohužel pro svůj tým bekhendem zazvonil na levou tyčku. Karlovarský brankář si poté oddechl, když po rychlé akci Boleslavských dokázal špičkou betonu pokrýt Šindelářovu střelu z pravého kruhu. Na opačné straně se do dobré příležitosti dostal kapitán Dorot, před kterým vyplaval puk po zablokované střele Vogela, avšak domácí bek branku minul.

Vzdor mladoboleslavské aktivitě se však skóre hned záhy na to měnilo a v 57. minutě tak do vedení šli domácí Energetici. Varvařovský z pravé strany přihrál na kruh, odkud Matyáš Váňa zamířil přesně na vzdálenější tyčku - 1:0. Bruslaři odpověděli tlakem a po oddechovém čase jej ještě umocnili odvoláním brankáře. Při hře s odkrytými zády si pak pronikající Gardoň na pravém kruhu vynutil faul Berana. V průběhu zbývajících 86 sekund sám Gardoň dvakrát nebezpečně pálil z levé strany - jednou rozvlnil boční síť a podruhé zasáhla Ebenstreitova lapačka. Domácí strážce musel zasahovat také proti střele Kučery z mezikruží, ale ačkoliv puk chvíli hledal, nakonec jej našel a přikryl.

Energetici tak hubený náskok uhlídali a zápas dovedli do zdárného konce, zásluhou jediného gólu zvítězili 1:0 a do tabulky zapsali tři body. Bruslaři na své první letošní body musejí posečkat, další bitvu svedou svěřenci Marka Melenovského hned zítra: v Holešovicích se utkají se Spartou.


Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Jsme rádi za vítězství. Bylo to velmi těžké utkání. Soupeř potvrdil svoji kvalitu. Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané a pak se štěstíčko přiklonilo k nám.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: nula nula samozřejmě v juniorské extralize úplně není dobrá vizitka, ale z obou stran to bylo obranné. Čekalo se na nějakou chybu, která ten zápas rozhodne. Bohužel tu chybu jsme udělali my, ale nic se neděje. Zítra hrajeme další zápas a poučíme se z toho. Podíváme se na to, jak ta chyba vznikla a jsou to pro nás cenné zkušenosti.