Junioři oslavili návrat na domácí led vítězně, Vítkovice porazili 5:2

napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

5:2

1:0, 1:1, 3:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 15. Hruška (Hrouda, Vítek), 26. Gardoň (Vlasák A., Průšek), 42. Beran (Moravec, Gardoň), 51. Šachl (Vlasák A.), 52. Hurt (Gardoň) – 35. Chaloupka (Chlán), 49. Tobola (Štiak, Slusarczyk). Rozhodčí: Bejček, Šmika – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 3:3, navíc Vítek (MBL) 5+OK za vražení na hrazení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Hora – Moravec (A), Křivánek, Vlasák A., Průšek, Sypecký, Šilhavý, Hrouda (C) – Gardoň, Beran, Hurt – Vítek, Hruška (A), Šindelář – Vojáček, Šachl, Teplý

Smolka – Chaloupka, Bialy (A), Glos, Čuba, Kalandra, Man – Krejsa (C), Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak (A), Tobola – Milata, Kovalčík, Fojtík – Nazad, Zapletal, Muroň – Hanák.

M l. B o l. – Návrat na domácí led do prostředí ŠKOENERGO Arény vyšel juniorce na výbornou. Bruslaři vedli od první třetiny po brance Jakuba Hrušky a vedení nepustili. Ridera sice zápas zdramatizovala ve třetí části, ale velmi brzy přišla hned dvojitá odpověď na druhé straně. Konečné vítězství 5:2 přineslo Bruslařům tři body, o další se utkají zítra od 12:30 s Třincem. Přijďte se na jejich zápas podívat, vstup je zdarma.

Bruslaři do zápasu nastoupili s dvojicí hráčů dorostu, kteří posílili marodkou sužovaný kádr. V útočných řadách v pátek chyběli Kučera s Malínkem či Lotyš Zvagulis, takže v útoku zůstalo místo pro produktivního dorostence Berana. V obraně zase nemohli nastoupit Němec a Kubíček, takže šanci dostal Šilhavý. První perioda nepřinesla moc gólových příležitostí, přesto se skóre měnilo a do vedení šli Bruslaři. Stalo se tak v 15. minutě, když Hroudovo nahození od pravého mantinelu tečoval Jakub Hruška a Smolkovi puk propadl mezi tělem a tyčkou - 1:0.

Krátce po startu druhé periody se hostující Tobola protlačil přímo před brankáře Horu, jehož ale bekhendovou kličkou obalamutit nedokázal. A tak se skóre znovu posunulo na opačné straně. Tentokrát Vlasák parádním pasem vyslal na zteč Matěje Gardoně a ten při úniku nezaváhal - Smolkovi puk po zamíchání poslal přímo mezi betony - 2:0. Jednoznačně se vyvíjející zápas se kompletně mohl změnit v druhé polovině prostředního dějství poté, co byl Vítek poslán do sprch za střet s Chaloupkou. Hosté při pětiminutové přesilovce pálili, co to šlo, ale nakonec vytěžili jen jednu branku, dal ji právě sestřelený Marek Chaloupka.

Důležitý byl úvod třetí periody, kdy Bruslaři dohrávali přenesenou přesilovku. Tu sice nevyužili, vadit jim to ale nemuselo. Krátce po jejím skončení debutant Vojtěch Beran přesně tečoval ránu Moravce a puk zapadl do sítě - 3:1. Krátce na to mohl Rideru přiblížit ve skóre útočník Fojtík, proti němuž se ale parádním zákrokem vytáhl Hora. Kontaktní gól ale nakonec přišel. Na rozdíl jedné trefy ve 49. minutě upravoval Tomáš Tobola, když proměnil samostatný únik účinným bekhendovým blafákem. A Ridera vzápětí dostala velkou šanci na vyrovnaní, hákování Sypeckého ale hráči v modrobílé kombinaci nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku.

A tak v poslední desetiminutovce rychle po sobě přišly dvě pojistky z holí Bruslařů. Další úspěšnou tečí se tentokrát prezentoval Petr Šachl, který sáhl do puku letícího z hole obránce Vlasáka a Smolka byl znovu bez šance. Hned v dalším střídání za rovných 13 sekund si vítkovičtí hráči vybrali daň za nedůsledné bránění, u pravé tyčky totiž nechali absolutně nekrytého Jana Hurta. Ten si počkal na Gardoňovu vyraženou střelu, sebral puk, přehodil Smolkův beton a daroval Bruslařům tříbrankový náskok - 5:2. Za tohoto stavu už se zápas víceméně jen dohrával, Ridera byla několik minut opařená a domácí borci už spíše šetřili síly. A věděli proč, zítra totiž ve stejném čase doma hostí třinecké Oceláře.

Marek Melenovský: My si toho vítězství moc vážíme, protože jsme měli poslepovanou sestavu. Byli tam mladší hráči, kteří hráli juniorskou soutěž poprvé a ti starší jim hodně pomohli. Tohle se hodně cení, takže jsme za to spokojení. Teď se musíme připravit na zítřejší zápas proti Třinci.
HC VÍTKOVICE RIDERA:
Darek Stránský: V první třetině jsme se trochu rozkoukávali, ale i přesto si myslím, že první gól obdržený gól byl laciný. Ten nás mrzel. Ve druhé třetině jsme přidali a vytvořili jsme si nějaké šance, z nebezpečných situací jsme to tam ale v rozhodném momentu neprotlačili. Potom jsme víceméně udělali tři chyby, dostali po nich tři góly a bylo po zápase.