BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři se musí spokojit s bodem, zápas s Třincem rozhodly nájezdy

13. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

1:2sn

0:0, 1:0, 0:1 - 0:0

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 33. Hruška (Hrouda, Hurt) – 57. Holinka (Gerych, Spěváček), rozh. náj. Kozlík. Rozhodčí: Kosnar, Zeliska – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Forst – Moravec (A), Křivánek, Vlasák A., Průšek, Sypecký, Šilhavý – Šindelář, Zvagulis, Hurt – Hrouda (C), Hruška (A), Maxin – Vojáček, Šachl, Teplý – Kurka, Beran

HC Oceláři Třinec

Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják (A), Horváth – Kozlík, Holinka (C), Šilar – Gerych (A), Bartoš, Spěváček – Bláha, Jobánek, Hebar – Urbánek, Mikula

M l. B o l. – Sobotní utkání juniorky se od toho pátečního lišilo. Na gól se ve ŠKOENERGO Aréně čekalo do 33. minuty, kdy Jakub Hruška dostal Bruslaře do vedení. Ve třetí části ale byli aktivnější Třinečtí a tři minuty před koncem se jim podařilo zápas srovnat. Za stavu 1:1 se tak jely nájezdy, ve kterých si hosté došli také pro druhý bod.

Juniorka oproti poslednímu utkání přišla o dva útočníky - Gardoně do hry nepustila lehká viróza a Vítek si po druhém větším trestu v sezoně odpykával disciplinární trest. Prázdná místa vyplnili trenéři stejně jako v pátek další dvojicí dorostenců, šanci dostal nejlepší střelec dorostu Kurka a důrazný útočník Maxin. Rozjezd utkání byl z obou stran velmi pomalý, vždyť první třetina na střely skončila poměrem 8:4 a snad jedinou větší příležitostí byla přesilovka domácích.

V úvodu druhé periody už byly k vidění zajímavější situace. Proti střele Berana z levé strany musel zakročit obránce, který klečel na brankové čáře, protože brankář Král se nestihl zvednout po předchozí střele. Na druhé straně zase dostal prostor Gerych, jehož střela Forstovi vypadla a u pravé tyčky musel na poslední chvíli Křivánek odpálit poskakující kotouč. Bruslaři se v dalším střídání dostali do úniku, z něhož vytěžili i první gól. Hroudovu prvotní střelu úspěšně dorážel Jakub Hruška – 1:0.

Ve třetím dějství mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek. Vyhozený puk při oslabení se odrazil příhodně pro Hurta, který měl na levém kruhu spoustu prostoru, svižnou ranou však Krále nepropálil. Oceláři ale ve třetí části stupňovali tlak a gól visel ve vzduchu. Varováním byl pro Bruslaře moment z 51. minuty, kdy Gerych usměrnil nahození z modré do sítě. Rozhodčí však okamžitě rozpažil, protože hostující útočník tak učinil vysokou holí. Šanci měli také Bruslaři. Při Královi stálo štěstí při střele Teplého, svižnou ránu domácího útočníka by neměl, v pravý čas za něj ale zaskočilo břevno. Tlak Třineckých hráčů ale nakonec nepřišel vniveč. V 57. minutě totiž Miroslav Holinka z pravé strany propálil Forsta ranou mezi beton a lapačku, čímž zápas poslal do nastaveného času.


V prodloužení Bruslaři po většinu času drželi puk na svých holích. Nebezpečný průnik před branku předvedl Vlasák, další práci pak Královi připravil Hruška. Po úpravě ledu proto došlo na samostatné nájezdy. V nich třinečtí hráči vedli už 2:0, ve třetí sérii ale uspěl Vlasák a ve čtvrté se mazácky trefil Hurt. Pátou sérii úspěšně načal Matěj Kozlík střelou mezi Forstovy betony a protože Kurka následně nedal, druhý bod připadl Ocelářům.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Kolner: Těžký zápas. Zapracovávali jsme do sestavy dorostence a myslím, že se toho mladší hráči zhostili dobře. Každá taková zkušenost je pro mladší hráče dobrá. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale buďme pokorní. Bod z tohoto zápasu bereme a připravujeme se na ten další.
HC Oceláři Třinec:
René Mucha: První třetina byla oboustranná nuda, z extraligou juniorů to nemělo nic společného. Od druhé třetiny se začaly dít věci, oba brankáři chytali výborně. Pro nás to pak byl podobný zápas jako včera v Liberci, dostali jsme první gól, ale pak se nám, myslím zaslouženě, podařilo srovnat. Nakonec nerozhodl overtime ale nájezdy a hráči, kteří včera v Liberci jeli, si vzali naši kritiku k srdci a to rozhodlo.