BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka neporazila Brno ani na druhý pokus, v závěru ale srdnatě dotahovala

19. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

4:5

0:1, 2:3, 2:1

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Šindelář (A. Vlasák, Zvagulis), 32. Malínek (Gardoň), 58. Zvagulis (T. Moravec, Malínek), 58. T. Moravec (Gardoň, Malínek) – 16. Otava (Bárta, Pospíšil), 25. Boltvan (Bárta, Otava), 29. Ulbricht (Habermann, Chludil), 34. Rakus (D. Moravec, Pospíšil), 56. Chludil (Ulbricht, De. Bárta). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Juránek, Brož. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 4:5.

BK Mladá Boleslav

Hora – T. Moravec (A), Křivánek, A. Vlasák, Průšek, Sypecký, Hrouda (C), Šilhavý – Gardoň, Malínek (A), Hurt – Šindelář, Zvagulis, Kurka – Vítek, Kučera, Hruška – Vojáček, Šachl, Teplý

HC Kometa Brno

Ondráček – Zubíček, Bůžek, Antony, Ulbricht (A), Čaňo, Jurný, Pospíšil – Bárta, Boltvan (A), Veselský – Mots, Habermann, Chludil – D. Moravec, Rakus, Halačka – Nesvadba, Otava (C)

M l. B o l. – V rámci 15. kola DHL extraligy juniorů hostili naši mladíci brněnskou Kometu. Ačkoliv se jim úvodní polovina nepovedla a ve 30. minutě prohrávali už 0:3, nakonec se do zápasu málem vrátili zpět. Ještě dvě a půl minuty před koncem prohrávali rozdílem dvou gólů, ale v během 30 vteřin se jim podařilo snížit na 4:5, na kýžené vyrovnaní ale nedosáhli. O další body a případnou odvetu za dnešní porážku se naši junioři mohou pokusit v úterý, kdy nastoupí právě na ledě Komety.

Vstup do zápasu lépe vyšel Brňanům, kteří se ve 13. minutě dostali k první větší šanci. Přímo před brankáře Horu se protlačil Lotyš Mots, který jej ale nedokázal překonat a bezprostředně poté selhal také Rakus s následnou dorážkou. Kometu tu ale dlouho nemuselo mrzet, protože si následně vyloudila faul domácích a přesilovku využila. Stalo se tak v čase 15:10, z pravého kruhu pálil Roman Otava a Hora díky cloně puk propustil za svá záda – 0:1.

Brňané byli i nadále lepší a v první efektivnější. Ve 25. minutě se navíc radovali z navýšení stavu, když Adam Boltvan před brankou úspěšně usměrnil Bártovu přihrávku. Bruslaři mohli odpovědět při přesilovce, jenže Čaňův prohřešek nepotrestali a litovali toho. Kometě se totiž při dalším střídání povedlo udeřit potřetí. Tentokrát to bylo po individuální akci obránce Patrika Ulbrichta, který po levém křídle projel do pásma, protlačil se před branku a po dlouhé kličce od pravé tyče zasunul puk do branky podél Horova betonu – 0:3.

Až třetí puk v boleslavské síti vyprovokoval Bruslaře k větší aktivitě. Je ale pravdou, že snížení z hole Davida Šindeláře bylo velkým dílem hokejové štěstěny. Domácí útočník se z levé strany krosovou přihrávkou pokoušel hledat Kučeru u pravé tyče, po odrazu od brusle brněnského hráče se puk ale ocitl rovnou v síti. Hned za necelé dvě minuty navíc po přistrčení Gardoně přesně pálil Vojtěch Malínek a zelenobílí byli zpět ve hře. Bohužel pro ně byl ale vzápětí vyloučen Šilhavý a Kometa opět trestala. Po střele hostujícího Moravce se Robinu Rakusovi u pravé tyčky povedlo vyškrábat puk a dorazit jej za Horu - 2:4.

Ačkoliv to ve třetí části nevypadalo na nějaké větší drama, závěr utkání měl velké grády. Nejprve při výhodě ujel Bruslařům Čaňo, svůj únik ale zakončil jen střelou nad branku. V následující přesilovce si ale Brňané spravili chuť, když nahození Ulbrichta před brankou narazilo na hokejku Dannyho Chludila a hosté se mohli popáté v zápase radovat. Bruslaři si tři minuty před koncem vzali čas na oddech a po něm zamířili do útočné třetiny v šesti hráčích a s odkrytými zády. A převahu jednoho hráče v poli dokázali zužitkovat. V čase 57:34 Kristers Zvagulis změnil směr Moravcova nahození a to nebylo vše. Už za 23 vteřin pak další výstřel Tomáše Moravce skončil v síti. Ondráčkovi situaci hodně ztížily dvě věže - Hruška se Zvagulisem - právě oni dva mu značně zakryli výhled a i proto puk zaplaval do sítě.

Bruslaři si díky tomu pomýšleli také na vyrovnaní, ve zbývajícím čase si však nedokázali vytvořit žádnou lepší střeleckou příležitost. I přes parádní závěr tak na bod nedosáhli.


Ohlasy trenérů

Marek Melenovský, BK Mladá Boleslav: Už druhý zápas se potýkáme s tím, že nám chybí šťáva a úplně to není ono. V určitých momentech zápasu, kdy jdeme do tlaku se upozorňujeme na to, abychom nefaulovali. Stejně jsme si na to nedali pozor a soupeř nám dal tři góly v přesilovce. Je prostě těžké takový zápas zvládnout. Je to pro nás zkušenost. Je potřeba se z toho ponaučit, v úterý jedeme na Kometu, tak jim to tam klidně můžeme vrátit.