BK MLADÁ BOLESLAV

Ve Vítkovicích znovu rozhodovaly nájezdy, juniorce dva body vystřelil Vlasák

26. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC VÍTKOVICE RIDERA

3:4sn

1:0, 2:2, 0:1 - 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Fojtík (Zapletal, Žídek), 27. Krejsa (Slusarczyk, Puchala), 32. Zapletal (Tobola, Chaloupka) – 26. Hradec (Kurka, Zvagulis), 35. Kučera (Vítek, Hruška), 43. Kučera (Vítek, Hruška), rozh. náj. Vlasák A. Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 2:3, navíc Chaloupka (VIT) a Moravec (MBL) 5+OK za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Smolka – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Man, Kalandra, Čuba, Drábek – Chlán, Štiak (A), Krejsa – Tobola, Kovalčík, Slusarczyk – Fojtík, Zapletal, Žídek – Milata, Muroň, Saxa

BK Mladá Boleslav

Hora – Křivánek, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Sypecký, Šilhavý, Kubíček – Kurka, Hradec, Zvagulis – Šindelář, Malínek (A), Hurt – Vítek, Hruška, Kučera – Vojáček, Šachl, Hrouda (C)

M l. B o l. – Junioři se po měsíční pauze opět vrátili na Slezské území a minimálně pro dnešní den byl tento návrat úspěšný. Bruslaři sice v zápase prohrávali již 1:3, po dvou gólech Jana Kučery se jim ale srovnat a v nájezdech rozhodnout. V dovednostní soutěži se totiž probudil spící žolík Adam Vlasák. Mladoboleslavský bek proměnil oba své pokusy a jeho tým díky tomu slavil zisk druhého bodu. Na svůj počin mohou junioři navázat hned zítra, od 13:00 nastoupí v Třinci.

Do Vítkovic vyrazili junioři bez zdravotně indisponovaného útočníka Matěje Gardoně, na jeho místo si proto z áčka stáhli Vojtěcha Hradce. Úvod do utkání po dlouhé cestě směr východ ale nevyšel podle představ. Hora poprvé inkasoval v čase 4:40 poté, co Zapletal na pravém kruhu našel Vojtěcha Fojtíka a ten mířil přesně. V 17. minutě se univerzálu Hroudovi povedlo ve středním pásmu obrat Saxu o kotouč a kapitán Středočechů pak okamžitě vyrazil do protiútoku, který skončil střelou do připraveného Smolky.

Po návratu ze šaten se už ale Bruslaři mohli radovat z vyrovnání. Svým prvním bodem v juniorské soutěži k tomu přispěl Kurka, kanonýr dorostu ve 26. minutě připravil pozici pro Vojtěcha Hradce a ten se z těsné blízkosti branky nemýlil. Ridera ale reagovala zvýšenou aktivitou a do dvou minut se domácí mužstvo opět chopilo vedení. Tlak před brankou Hory vyústil ve střeleckou příležitost pro kapitána Josefa Krejsu, který po úspěšné dorážce navyšoval na 2:1. V 31. minutě navíc Vítkovice dostaly k dispozici přesilovku a tu využily. Při ostřelovaní boleslavské klece trefil Krejsa tyč, štěstí se ale usmálo až na Marka Zapletala, jehož dorážka znamenala stav 3:1.

Bruslaři opět nesložili zbraně a ve 35. minutě učinili veledůležitý krok k tomu, aby ve třetím dějství měli šanci ještě něco změnit. Vítek nabil na pravý kruh Janu Kučerovi a jeho pokus Smolkovi propadl. Vítkovický brankář se původně domníval, že puk udržel, opak byl však pravdou a herní předmět pomalu doklouzal za jeho záda. Vítek si po přihrávce na kontaktní gól připsal i podíl na vyrovnávací trefě. Hned po třech minutách třetí třetiny totiž vypálil po přihrávce Hrušky a vystřelený kotouče s v předbrankovém prostoru otřel o výstroj Jan Kučery - 3:3.

Rozdílovou trefu měl na holi Chlán, když se protáhl přes mladoboleslavskou obranu až před brankáře Horu, jenže toho už nepřekonal. Na druhé straně se mohl hrdinou stát Vítek, také on střelou z pravého kruhu nedosáhl na vytoužený cíl. A tak se šlo do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Slusarczyk, jenž ale marně hledal prostor mezi Horovými betony. Také Smolka musel přidat ruku k dílu, když zastavil odvážný výpad Vlasáka, pro tentokrát uspěl. V závěru se ještě u střídaček rozhořela bitka mezi Moravcem a domácím Chaloupkou, rozhodčí oba borce poslali do šaten a ti tak rozuzlení museli sledovat ze sprch.

Na souboj Smolky s Vlasákem došlo také v nájezdech, mladoboleslavský obránce byl napodruhé úspěšnější a Smolku překonal zakončením z pravé strany. Vítkovický prapor v nejzazší možné chvíli - tedy v páté sérii pozvedl Tobola, jenže Adam Vlasák v osmé sérii znovu ukázal svůj um a rozhodl tak o držiteli bonusového bodu.

Ohlasy trenérů

HC VÍTKOVICE RIDERA:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenérů.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenérů.