Junioři ve vyrovnaném zápase s Libercem nakonec padli po nájezdech

napsal Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel

1:2sn

1:1, 0:0, 0:0 - 0:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 4. Hruška (Moravec, Malínek) – 10. Průšek P. (Handl, Janata), rozh. náj. Janata. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Jurak, Figer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Hora – Moravec (A), Křivánek, A. Vlasák, Němec, Sypecký, Kubíček, Průšek J. – Zvagulis, Hradec, Teplý – Šindelář, Malínek (A), Hurt – Vítek, Hruška, Kučera – Hrouda (C), Šachl, Vojáček.

Hambálek – Průšek P., Král, Ehrenberger (A), Galvas, Meisel, Pilíšek, Jarabko – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, Pérez J., Gajda – Jansa, Křížek, Kofroň – Prokůpek, Pérez D.

M l. B o l. – Při 19. kole junioři z Mladé Boleslavi sehráli na domácí půdě zápas s Libercem. Ten se rozjel rychle, když ve 4. minutě domácí skórovali zásluhou Jakuba Hrušky. Netrvalo to však dlouho a hosté v 10. minutě dorovnali. Zápas byl až do konce vyrovnaný a gólu se do konce základní hrací doby ani jedna strana nedočkala. A tak se rozhodlo až v nájezdech, kde byli Tygři úspěšnější.

Již v půlce první minuty zápasu šli Tygři do čtyř, čehož Mladoboleslavští využít nedokázali. Chvíli po konci trestu šli hosté z Liberce opět do oslabení. Tentokrát toho však domácí celek z Mladé Boleslavi vzal za své, když ve 4. minutě dokázal Jakub Hruška tečovat nahození Moravce od modré a poslal tak svůj tým do vedení. Dále se hra přelévala ze strany na stranu a k šancím se dostaly tak oba týmy. V 8. minutě šli do oslabení naopak Bruslaři, čímž si moc nepomohli a dali tak soupeři šanci dorovnat. Sice se zkraje zdálo, že Boleslavští oslabení ubrání, avšak i přes veškerou snahu toho hosté v 10. minutě využili a zásluhou Pavla Průška dorovnali zápas. Po gólu byli Tygři nabuzení a chtěli si vybojovat vedení. Boleslavští ale dobře bránili a nedovolili jim to. Svou bojovnost prokázaly oba celky, kdy se hra točila z jedné strany na druhou. I přes veškeré snahy však už do konce první třetiny ani jeden celek nedokázal své šance proměnit a platil tak vyrovnaný stav.

Druhé dějství začalo slibně pro domácí, ale netrvalo dlouho a hosté se dostali do protiútoku. Oba celky se dostaly do velkých šancí, ale přes výbornou obranu se nikdo nedokázal prosadit. Šlo vidět, že zápas byl vyrovnaný a napínavý už od samotného začátku. Jedna z větších šancí byla, když Bruslaři ve 25. minutě obrali hosty v mezikruží o kotouč a vyrazili do přečíslení čtyři na dva. Kučerovi se však nepodařilo střelu propasírovat za záda Hambálka, který celou akci domácích parádně vykryl. Do konce třetiny už se spíše hra přelévala ze strany na stranu, kdy nevznikalo převážně skoro žádné vážnější ohrožení soupeřovy brány.

Poslední třetina tak začala s vyrovnaným stavem, všem tedy bylo jasné, že se musí rozhodnout. Hned zkraje šla Mladá Boleslav hrát přesilovku, která jim dala velkou šanci zápas otočit na svou stranu. To se jim však i přes veškerou snahu nepodařilo a hra tak pokračovala za vyrovnaného stavu. Bruslaři pak v 51. minutě šli znovu do čtyř. V oslabení domácí ukázali, jak dokáží bojovat. Nebáli se blokovat střely svým tělem, což potvrdili Zvagulis s Hradcem a veškeré šance Liberce tak hráči Boleslavi zneškodnili. Zápas se pak už jen do konce třetiny dohrával bez jakýchkoliv větších šancí, a tak nastalo prodloužení.

To začala Mladá Boleslav velmi opatrně a trvalo dlouho, než založila útok. Po delší chvíli se k puku dostali Liberečtí, Pérez byl vzápětí faulován a hosté si tak vykoledovali přesilovku. I když se zkraje zdálo, že to pro Boleslav bude těžký úkol, nakonec se Bruslařům podařilo oslabení přestát, a tak se zápas rozhodl až v samostatných nájezdech. V těch nakonec rozhodl Liberec, po jediném úspěšném nájezdu Radka Janaty hosté brali bod navíc.

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Byl to oboustranně dobře odehraný zápas. Z každé strany padl jeden gól a utkání se vyvíjelo tak, že to mohlo jedno i druhé mužstvo urvat na svojí stranu. Už několikátý zápas hrajeme na nájezdy a musíme to tedy trochu zanalyzovat, abychom dávali více než jeden, dva góly. Na jeden gól se těžce vyhrává. Je cenné, že dostáváme málo gólů, ale musíme jich dávat víc.
Bílí Tygři Liberec:
Valdemar Jiruš: První třetinu jsme se trochu hledali, tam byla Boleslav lepší. Od druhé třetiny jsme to vyrovnali a myslím, že to bylo rychlé, bruslivé a agresivní utkání z obou stran. Pro kluky jsou takové zápasy ty nejlepší, právě tím se posouvají dál. Nakonec jsme byli šťastnější my, v nájezdech se nám podařilo rozhodnout.