BK MLADÁ BOLESLAV

Jičínská mise juniorům nevyšla, rozjeté Spartě podlehli

1. 2. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

2:6

1:4, 1:1, 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Šindelář (Malínek), 31. Hurt (Moravec, Malínek) – 1. Žmola (Fábry, Novák), 8. Hrabík (Fábry, Senčák), 9. Odehnal (Höll, Samson), 19. Stěpančuk (Poláček, Odehnal), 36. Novák (Fábry, Žmola), 41. Fábry (David, Daníček). Rozhodčí: Horák, Kostourek – Maštalíř, Kučera. Vyloučení: 7:5, navíc Moravec (MBL) a Daníček (SPA) oba 5+OK za bitku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 355. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.

BK Mladá Boleslav

Hora – Moravec (A), Křivánek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Kubíček, Průšek – Hurt, Malínek (A), Šindelář – Kurka, Zvagulis, Teplý – Vítek, Hruška, Kučera – Vojáček, Šachl, Hrouda (C)

HC Sparta Praha

Kalista – Samson, Culek, Červenka, Bartoň, David (A), Höll, Mack – Novák, Žmola, Fábry (C) – Krupička, Hrabík, Senčák – Bareš, Hamršmíd (A), Daníček – Poláček, Odehnal, Stěpančuk

J i č í n – V netradičním, ale přesto známém prostředí se ve čtvrtek večer představila mladoboleslavská juniorka. Na ledě Jičína se jí ale v letošním roce vůbec nezadařilo. Na nepříznivý vývoj první třetiny v zápase se Spartou odpověděl v 16. minutě Šindelář, jenže Pražané také nalezli odpověď. Po nepovedené první třetině už Bruslaři dotahovali marně, Sparta si vedení pohlídala a nakonec zvítězila 6:2.

Bruslaři na slušně zaplněném jičínském stadioně vůbec nezachytili start utkání. Po úvodním buly se sice na malý moment dostali do útočné třetiny, jenže pak se hra otočila a přišla rána. V čase 0:40 Fábry připravil pozici pro Jakuba Žmolu a ten pohotovou střelou dostal Spartu do vedení. Mladoboleslavští se ne a ne chytit, navíc v úvodu 7. minutě přišel faul Šachla a vzápětí další trest. Znovu to byl Fábry, který tentokrát na pravém kruhu nalezl Ondřeje Hrabíka a ten z jedničky mířil přesně. V dalším střídání z mezikruží zakončoval Mikuláš Odehnal a puk po několika odrazech skončil v síti potřetí.

Junioři byli zralí na ručník, po třetí inkasované brance se jim však alespoň trochu podařilo přidat. Pražané naopak mírně polevili z nastoleného tempa a hned byli potrestáni. Malínek prošel přes modrou, probil se k levé tyčce a krosem na pravý kruh připravil snadnou pozici pro Davida Šindeláře - 1:3. Mladoboleslavští se hned nastěhovali zpět ke Kalistovi, jenže v 19. minutě si nepohlídali zadní vrátka. Sparta se díky tomu dokázala odpoutat na rozdíl tří gólů a právě trefa Bogdana Stepančuka na 1:4 v konečném důsledku dost možná rozhodla.

Ve druhé části dostali Bruslaři k dispozici několik přesilovek a ve 31. minutě se jim opět povedlo snížit. Během dlouhé čtyřminutové výhody sice několikrát vypálili, prosadili se však až v jejím závěru. Malínek nahrál po modré Moravcovi, ten našel Jana Hurta, který z levé strany ranou na bližší tyčku překonal Kalistu. Pro třetí třetinu by to byla dobrý výchozí pozice, jenže to by Sparta nesměla pět minut nato opět odskočit. Potřetí se ukázal Fábry, jenž tentokrát v mezikruží našel Lukáše Nováka. Hostující útočník z pokleku mířil přesně a Pražané opět vedli o tři trefy.

Poslední dějství přineslo rychlou branku Andreje Fábryho, který využil zbytek přesilové hry, jež si Sparta přenesla ještě z druhé třetiny. Právě gól na 2:6 už na boleslavských hráčích zlomil poslední známky odporu a tak se už utkání víceméně jen dohrávalo. V závěru ještě přibylo několik tvrdších střetů. Po jednom takovém si ještě hostující Daníček neodpustil dohru v přerušené hře a společně s Malínkem se dostal do křížku. Poslední rána do Malínkova obličeje už ale byla příliš a Moravec se svého spoluhráče okamžitě jal bránit. Právě tyto dva tresty do konce utkání napsaly za utkáním v Jičíně poslední tečku.


Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Kolner: Zůstali jsme asi v autobuse. Soupeř byl ve všech činnostech jednoznačně o krok lepší než my a zaslouženě vyhrál. My bychom se teď do jednoho hráče měli zamyslet, jestli chceme o tu čtyřku ještě bojovat. Pokud ano, tak už takhle nikdy hrát nemůžeme.
HC Sparta Praha:
Tomáš Netík: Měli jsme parádní vstup do utkání, dali jsme rychlé góly. Pak se hra trochu vyrovnala, ve druhé třetině jsme se ještě sami přibrzdili zbytečnými fauly. Potom jsme to ale zase nakopli a zaslouženě vyhráli.