BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka složila reparát za čtvrteční utkání, když deklasovala Energii

3. 2. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

8:1

1:0, 3:0, 4:1

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Hruška (Vítek), 23. Vojáček M. (Šachl), 33. Vlasák A. (Zvagulis), 40. Teplý (Hruška), 43. Kučera (Hurt, Moravec), 43. Hurt (Vítek, Šindelář), 53. Zvagulis, 54. Kučera (Malínek, Moravec) – 42. Čihař (Záhejský). Rozhodčí: Šmika, Jaroš – Obr, Landsmann. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

BK Mladá Boleslav

Hora – Moravec (A), Křivánek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Kubíček, Průšek – Zvagulis, Malínek (A), Kučera – Hurt, Šindelář, Vítek – Hrouda (C), Hruška, Teplý – Vojáček M., Šachl

HC Energie Karlovy Vary

Pavlovic – Anton, Zolnaj (A), Postl, Beran, Vogel, Pelikán – Zeman, Habla, Záhejský – Varvařovský (C), Novotný, Pastor – Adámek, Rybár, ojáček P. – Váňa V., M. Váňa M., Čihař – Šilhan

M l. B o l. – Juniorka v zápase 21. kola proti Karlovým Varům předvedla diametrálně odlišný výkon než ve čtvrtek v Jičíně. Nad svým soupeřem vedla po dvou třetinách už 4:0 a na jedinou trefu hostů se jim navíc povedlo velmi rychle odpovědět a nakonec zvítězili vysoko 8:1. Nyní je čeká reprezentační přestávka.

Junioři se po čtvrteční prohře v jičínském prostředí chtěli ukázat v lepším světle a porážku 2:6 se Spartou co nejdříve odčinit. Na jejich výkonu to bylo od prvních minut utkání s Energií znát. První vážnější šanci si Bruslaři vytvořili ve 7. minutě, Zvagulisovi se však ze slotu nepovedlo propálit připraveného Pavlovice. V 17. minutě byl lotyšský útočník vyloučen, jenže Záhejský vyhrál buly rukou a také si vysloužil trest. A tak se vhazovalo před karlovarskou brankou a Bruslaři tohoto momentu skvěle využili, protože Vítek po buly přistrčil puk Jakubu Hruškovi a ten pohotově otevřel skóre. Naše juniorka v prvním dějství přestříleli Energii poměrem 19:9, takže jednobrankový náskok po první siréně byl pro hosty ještě poměrně přijatelný.

Krátce po startu druhé části odskočili mladoboleslavští hráči do dvoubrankového trháku. Matěj Vojáček si puk na modré navedl na forhend a jeho nahození změnilo směr o jednoho z hostujících hráčů v chumlu před Pavlovicem - 2:0. V pohodě hrající Bruslaři se ve 33. minutě radovali z další trefy. Opět to bylo nahození z modré, Adam Vlasák se ale po výstřelu od střídaček radoval z čistého průstřelu na bližší tyčku. Aby toho pro hosty nebylo málo, štěstěna se k nim zcela obrátila zády v samotném závěru druhé periody. Nahození Josefa Teplého ze středního pásma se odrazilo o karlovarského beka a puk v čase 39:59 proskákal mezi Pavlovicovými betony.

V kabině Energetiků tak musel o přestávce převládat zmar, došlo ale také k důrazně promluvě do duší karlovarských hráčů a ti do třetí periody nastoupili s elánem. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, po Záhejského kličkované a přihrávce na hranici levého kruhu zkorigoval stav Vojtěch Čihař - 4:1. Jenže odpověď Bruslařů byla velmi rychlá a pro karlovarské juniory hodně krutá. Přispělo k tomu vyloučení útočníka Hably, jehož do hry už po 8 sekundách vrátila krásná trefa Jana Kučery. Domácí osmička to Hurta dostala nalité na pravý kruh a z jedničky se nemýlila. Už za 16 vteřin se navíc další výstavní ranou prosadil Jan Hurt, který se trefil odrazem o břevno - 6:1.

Během zbývající desetiminutovky pálil z identické pozice jako o chvíli dříve Kučera, o další přesilovkovou trefu ho ale obrala branková konstrukce. A tak se v 53. minutě rozjel Kristers Zvagulis. Lotyšský pracant na modré vystihl přihrávku mezi karlovarskými beky a vyrazil do úniku, který zakončil přesnou střelou mezi tělo a vyrážečku Pavlovice. Hned v další minutě zvyšoval na 8:1 Jan Kučera, jenž po Malínkově nabídce puk neomylně pověsil pod víko. Devátým gólem mohl zápas korunovat Vítek, po jehož střele puk už plachtil do sítě, nakonec se však ocitl na brance. Bruslaři reparát po čtvrteční porážce zvládli a Karlovarským nedali čuchnout. Před reprezentační pauzou si tak alespoň trochu spravili chuť.

Juniorka je před poslední čtvrtinou nadstavby na 6. pozici s minimální ztrátou na pátou Jihlavu. Díky sobotnímu vítězství nad Energií se jí navíc povedlo ztenčit ztrátu na poslední postupovou pozici do čtvrtfinále, kterou nyní právě Karlovarští drží s pětibodovým náskokem. Po repre pauze čeká Bruslaře posledních sedm utkání, v nichž se o přímý postup porvou.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Na klukách bylo vidět, že chtěli zápas se Spartou odčinit. To nastavení na nich bylo vidět, chtěli ukázat, že to ve čtvrtek byl jen takový ústřel. Výsledku si vážíme. Kluci si to určitě zasloužili a my jsme rádi za to, jak poslední zápas před reprezentační přestávkou zvládli.
HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Výsledek je z našeho pohledu hrůzostrašný. Myslím, že jsme v první třetině hráli velice dobrý hokej, ale bohužel jsme pak v závěru inkasovali. Pak to opět bylo vyrovnané, ale soupeř dal vždy gól a to nás srazilo dolů. Na poslední třetinu jsme se nabudili a dali hned gól, ale pak přišla dvě oslabení a Boleslav nás potrestala. Nám už se zápas nepovedlo nijak zkorigovat a naopak jsme byli rádi, že to skončilo takovýmto výsledkem. Gratulace soupeři k velmi dobrému výkonu.