Juniorka v Jihlavě padla těsně 2:3 po přesilovkovém gólu z 58. minuty

napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Dukla Jihlava

3:2

2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Váňa (Vildomec, Modl), 7. Niederhafner (Číhal, Klapica), 58. Číhal (Peš) – 18. Vítek (Vlasák A.), 33. Kučera (Půček, Moravec). Rozhodčí: Vepřovský, Pilný – Kučera, Obr. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Sigmund – Vildomec, Číhal, Löffler, Topol, Jeletz, Vovsík (C), Vandas – Peš, Rauš, Chlubna – Niederhafner, Klapica, Váňa – Coufal, Jungwirth Já., Nosek – Modl

Forst – Křivánek, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Sypecký, Kubíček – Gardoň (A), Půček, Kučera (A) – Vítek, Šindelář, Hurt – Teplý, Šachl, Vojáček – Hrouda, Průšek

M l. B o l. – Juniorka nastartovala víkendový trip zápasem v Jihlavě. Úvod utkání na tamní malé hale sice Bruslařům nevyšel podle představ, po snížení Vítka a vyrovnání Kučery ve druhé části ale byli naši mladíci zpět ve hře. Hráči v zeleném postupně převzali iniciativu a od druhé periody byli lepším týmem, jenže se jim nepodařilo skórovat. V závěrečných minutách navíc přišlo vyloučení a Jihlavští ho dokázali potrestat. Dukla nakonec rozhodla v čase 57:19. Juniorku nyní po těsné porážce čeká stěhování do Brna, kde nastoupí zítra v poledne.

Bruslaři museli v Jihlavě lepit sestavu všemi možnými způsoby. Na Vysočinu odcestovalo hned osm beků, přičemž dva z nich - Hrouda s Průškem - museli nastoupit v útoku. Kromě nich se do útoku přidal také Jan Půček, který jinak nastupuje za boleslavské áčko či za pražskou Slavii. Úvod utkání v na malé jihlavské hale ale vyšel domácím svěřencům Petra Svobody. Ti se do vedení dostali už po 89 sekundách zápasu. Stalo se tak poté, co se nahozený kotouč od obránce Vildomce odrazil od zadního hrazení k pravé tyčce a Robert Váňa jej z nulového úhlu procedil za Forsta. Kotouč se nejspíše otřel o beton nebo záda mladoboleslavského brankáře a zajel za brankovou čáru.

Boleslavští navíc za několik minut nato nabídli Dukle dvojnásobnou přesilovku. K Teplému, který si odpykával trest za podrážení, totiž o dvacet vteřin později usedl Gardoň a domácí této příležitosti využili. Ránu obránce Číhala sice Forst dokázal vyrazit, na dorážku nepokrytého Tobiáše Niederhafnera už ale byl krátký - 2:0. Ačkoliv Bruslaři nebyli herně horším týmem, do šancí se podobně jako jejich soupeř dostávali sporadicky. Nakonec se jim podařilo ještě v rámci první části snížit. Lví podíl na tom měl obránce Vlasák, který od vlastní branky protáhl kotouč až do útočného pásma a z levého kruhu vyslal do slotu střílený pas, do něhož šikovně sáhl Jakub Vítek. Na sklonku 18. minuty tak byli Mladoboleslavští opět na dostřel.

Do hry se pak vložil další faktor - jihlavská nedisciplinovanost. Dukla takřka polovinu druhé části strávila v oslabení a to se jí stalo osudným. Domácí se však dlouho drželi a to především díky obrovské míře obětavosti, střely blokovaly jak jihlavské hokejky, tak hráči sami. Klíčové bylo Raušovo vyloučení na čtyři minuty za vysokou hůl z času 30:57. Při vylepšené přesilovce nejprve několikrát pálil Gardoň, jenže Sigmund mu skórovat nepovolil, a tak domácí první oslabení 3 na 5 přestáli. Pak šli ale znovu do tří za špatné střídání a toho už Bruslaři využili. Půček od pravé tyčky přihrál před branku, kde si obratně a efektivně počínal Jan Kučera - 2:2. Po stejné ose putoval kotouč o pár minut později, Kučera tentokrát prudký pas svého spoluhráče tečoval těsně vedle, a tak se do třetí třetiny šlo za vyrovnaného stavu.

Jihlavští si situaci zkomplikovali i v úvodu třetí části dalším nedovoleným zákrokem Vandase, ze vzrůstajícího tlaku je ale vysvobodil Šachl. Mladoboleslavský útočník se před brankou pokoušel dorážet Gardoňovu střelu, jenže sekl do brankáře a byl vyloučen. Třetí perioda jinak nebyla příliš plodná na šance, Bruslaři se ale po většinu času drželi v blízkosti jihlavské branky. Pomalu už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, jenže...V 57. minutě byl za faul vysokou holí vyloučen Šindelář a Dukla v nejméně vhodnou dobu pro Bruslaře trestala. Rozdílovou trefu zařídil obránce Lukáš Číhal, jenž z modré namířil puk na Forsta a ten nakonec propadl do sítě. Následoval icing Jihlavy. Středočeši se po oddechovém čase rozhodli vše vsadit na jednu kartu a do útočného pásma se vrátili v šesti lidech s odkrytou klecí. K tlaku se sice dostali, na žádné přímé ohrožení Sigmundovy klece ale nedošlo, a tak junioři prohráli v Jihlavě těsně 2:3.