BK MLADÁ BOLESLAV

Dvakrát prohrávali, dvakrát dorovnali. Junioři vítězí na Spartě

23. 2. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Sparta Praha

2:3

1:1, 1:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Krupička (Senčák, Culek), 25. Fábry (Pavlák D., Krupička) – 3. Sypecký (Křivánek, Šachl), 26. Němec (Gardoň), 53. Gardoň (Zvagulis). Rozhodčí: Čáp, Domský – Štěpánek, Figer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Sparta Praha

Kalista – Samson, Culek, Červenka, Pavlák D., David, Mack, Janský – Krupička, Senčák, Fábry – Hauser, Holeček, Daníček – Bareš, Hamršmíd, Stěpančuk – Odehnal, Novák, Pavlák S.

BK Mladá Boleslav

Hora – Moravec, Křivánek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Průšek, Kubíček – Vojáček, Kučera, Gardoň (A) – Zvagulis, Šachl, Hurt – Teplý, Šindelář, Hruška (A) – Hrouda (C)

P r a h a – Mladoboleslavská juniorka před zápasem 24. kola nadstavby stála na rozcestí. Případná porážka by znamenala takřka konec reálným nadějím na přímý postup do čtvrtfinále. Bruslaři se však nehodlali vzdát. Na dva góly domácích dvakrát bleskově odpověděli a ve třetí části pak sami rozhodli, když si obrana Sparty nepohlídala Matěje Gardoně, jenž v 53. minutě rozhodl. Juniorka se na tříbodový večer pokusí navázat hned zítra v Karlových Varech, kde nastoupí od 17:00.

Juniorka vyrazila do hlavního města se sedmi beky, devíti útočníky a univerzálem Hroudou, který se pro tentokrát zařadil do útočných řad. Zdravotní indispozice nepustily do hry útočníka Vítka, Malínek s Hradcem vyrazili s áčkem bojovat na Kladno a dalšího forvarda Půčka si pro zítřejší klání stáhla Slavia.

Bruslaři se na ledě Sparty nestihli ani rozkoukat a už byli ve čtyřech. Ačkoliv to Pražanům nějaký čas trvalo, první početní převahu nakonec dokázali přetavit v úvodní trefu zápasu. V čase 2:12 totiž Senčákova střela z modré změnila směr o projíždějícího Jana Krupičku - 1:0. Mladoboleslavští ale dokázali odpovědět ještě v téže minutě, o což se zasloužil Jiří Sypecký. Obránce se čtyřkou na zádech měl zavézt puk do útočné třetiny, nahozením ze středního pásma se mu však podařilo nachytat Kalistu na vážkách a bylo z toho něco ještě lepšího - vyrovnání. Bruslaři si pak sami zahráli přesilovku, která navíc trvala hned čtyři minuty. Po Krupičkově zásahu vysokou holí se totiž na Zvagulisově tváři objevila krev. Blízko k obratu měl na sklonku 9. minuty Kučera, jenž z hrany pravého kruhu zacinkal na tyčku. Podobně se dařilo krátce před přestávkou Šachlovi, jehož střela dokonce zazvonila o brankovou konstrukci nadvakrát.

A zvonkohra pokračovala také po změně stran. V druhé části totiž na tyčku zvonil z mezikruží Fábry a krátce po něm se branková konstrukce za Horou ozvala napodruhé. Ve 25. minutě už ale ani tyčka nepomohla. To když obránce Pavlák po levé straně protančil k levé tyči a přihrávkou k pravé tyčce připravil exkluzivní pozici pro Andreje Fábryho a ten neselhal.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!


Jenže ani napodruhé se domácí Sparta z vedení neradovala dlouho. Uběhlo 34 sekund a Bruslaři byli znovu zpět ve hře a znovu to způsobil obránce. Tentokrát se ve středním pásmu rozjel bek s číslem pět, Šimon Němec, jenž následně z pravé strany vyslal nechytatelnou ránu a Kalista podruhé kapituloval. Mladoboleslavští mohli obrátit skóre ve 37. minutě, potřetí je ale zastavila dobře postavená branka Pražanů. A tak se od třetí části šlo znovu za vyrovnaného stavu.

Bruslařům pak na startu té třetí ujel Stěpančuk, který však ze sólo úniku přestřelil zařízení. Boleslavští naopak branku trefili a to ve 49. minutě, opět se ale jednalo jen o konstrukci a síťka se ani nehnula. Domácí se pak dostali do přečíslení, které v 51. minutě nedovoleným způsobem hasil Gardoň. Nakonec šlo o klíčový moment utkání. Sparťané si přesilovkou v nebezpečném čase nepomohli, po jejím konci šel jeden z hráčů v bílém střídat a vůbec si nehleděl navrátivšího se útočníka Bruslařů. Na poslední chvíli sice ještě naskočil do hry obránce Červenka a celou situaci se snažil zajistit, jenže už bylo příliš pozdě. Matěj Gardoň svou sólo jízdu navíc zvládl na jedničku, puk vedl a pak zničehonic vyslal přesnou ránu mezi Kalistovy betony 2:3. Pražané pak v závěru ještě tlačili při hře bez brankáře, na vyrovnání a vykoupení obrovské chyby už ale nedošlo.

Bruslaři si tak došli pro tři body. Díky nepřízni ostatních výsledků ale nijak nezkrátili desetibodovou sekeru na čtvrté místo tabulky, které jako poslední zajišťuje účast ve čtvrtfinále. Do konce nadstavby aktuálně zbývají odehrát čtyři zápasy, zda-li junioři čtyřku uhrají se dost možná rozhodne už zítra, kdy se představí právě na ledě čtvrtých Karlových Varů.

Ohlasy trenérů

HC Sparta Praha:
Tomáš Netík: Po dvou nevydařených zápasech s Třincem jsme si něco málo řekli, ale i tak to nebylo podle našich představ. Padesát minut utkání jsme to nebyli my, nehráli jsme naši hru. Hrát posledních deset minut nestačí. Sice jsme prohráli o gól, ale jestli se chceme vrátit zpět na vítěznou vlnu, musíme makat víc a víc.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: My jsme potřebovali takový zápas. Pomohlo to, co jsme si říkali a kluci do toho přidali ještě bojovnost. Zápas jsme z naší strany zvládli velmi dobře po taktické straně. Bylo vidět, že kluci měli chuť po vítězství po sérii porážek, takže si výsledku vážíme. Potřebujeme tyto těžké zápasy zvládat.