Junioři vezou z Varů dva body, na soupeře vyzráli v nájezdech

napsal Vojtěch Drbohlav, foto: Ronald Hansel
HC Energie Karlovy Vary

1:2sn

1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 17. Záhejský (Holejšovský, Beran) – 25. Zvagulis, rozh. náj. Hurt. Rozhodčí: Hlinka, Glanc – Pěkný, Bertlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Oršulák – Postl, Dorot (C), Zolnaj (A), Beran, Bulka, Holejšovský, Novotný – Šlechta, Adámek, Varvařovský (A) – Záhejský, Váňa M., Šmajda – Zeman, Čihař, Galnor – Váňa V., Pastor, Steklý

Hora – Moravec (A), Křivánek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Průšek, Kubíček – Vojáček, Malínek, Kučera – Zvagulis, Šachl, Hurt – Hruška (A), Šindelář, Teplý – Hrouda (C)

K. V a r y – Na góly vyrovnané utkání, na střely měli však navrch Bruslaři. Duel byl však již od začátku druhé třetiny vyrovnaný 1:1 a nic se na tom nezměnilo ani v třetí třetině, ani v prodloužení. Mladé Boleslavi však vyšly samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Jan Hurt.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí hokejisté, kteří již od začátku zaměstnávali Davida Horu v mladoboleslavské brance. Nejprve vystřelil z kruhu Tobiáš Pastor, o několik minut později se snažili Karlovarští prosadit i ze závaru, ale ani tehdy gól nevstřelili. Podařilo se to až v čase 16:10 Vítu Záhejskému, který obdržel dlouhý pas, Bruslaři jej u modré čáry opomněli, Záhejský si najel do pravého kruhu, odkud prostřelil mladoboleslavského brankáře.

Na začátku druhé třetiny však Mladoboleslavští srovnali. Kristers Zvagulis udělal v pravém kruhu otočku, kterou zmátl protihráče, následně si zpět najel do kruhu a překonal domácího brankáře. V čase 24:55 tak skóre bylo vyrovnané 1:1. Následně měli domácí několik šancí, exboleslavský Vojtěch Steklý se však proti Davidu Horovi neprosadil.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Na druhé straně způsobil Kristers Zvagulis zmatek před karlovarským brankovištěm, Západočeši však dramatickou situaci zvládli. V čase 39:46 Šimon Němec sekl Víta Záhejského a bylo za to nařízeno trestné střílení. To však Záhejský neproměnil, a tak skóre po dvou třetinách bylo nadále 1:1.

Hned zkraje nové třetiny zaútočil na domácího brankáře Vojtěch Malínek, gólman Oršulák však stihl včas sklapnout betony. V závěru třetí třetiny měli domácí mnoho šancí a mohli rozhodnout, Bruslaři se však srdnatě bránili. Další branky nicméně nepadly, a tak šlo utkání do prodloužení. Ani během něj se diváci gólu nedočkali, a tak nastaly samostatné nájezdy. Jediným hokejistou, který v nich překonal brankáře, byl mladoboleslavský Jan Hurt, jehož gól ze čtvrté nájezdové série rozhodl. Vzrůstem malý, ale rukami šikovný borec tak poněkolikáté v sezoně přisoudil zelenobílým bod navíc.

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Jsme zklamaní prohrou v nájezdech, ale myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon. Bohužel jsme neproměnili šance. Výkon brankáře soupeře byl velmi dobrý, což si myslím, že i náš brankář byl velmi dobrý. Myslím si ale, že jsme zápas měli dotáhnout do vítězného konce. Štěstíčko se poté trochu přiklonilo v nájezdech soupeři, kdy jednou brankou rozhodl o vítězství. Kluci však se vztyčenou hlavou odmakali zápas na sto procent. Budeme věřit, že v pondělí budeme v podobném levelu a budeme proměňovat šance.
Ladislav Kolner: Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Včera jsme měli v nohách další těžký zápas, ale připravovali jsme se na to. Začátek zápasu nám úplně nevyšel, nehráli jsme tak, jak jsme si řekli. Měli jsme tam i štěstí. Myslím, že od druhé třetiny jsme se vyrovnali. S Karlovými Vary to jsou vždy těžké a vyrovnané zápasy. V prodloužení jsme měli obrovské štěstí, to se říct nebojím. A nájezdy, to je loterie, kde jsme byli šťastnější.