BK MLADÁ BOLESLAV

Nepovedené konce třetin rozhodly o porážce dorostenců v Ostravě

5. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC VÍTKOVICE RIDERA

5:3

1:1, 2:1, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Nazad, 30. Daněk (Man), 40. Nazad (Hofman), 51. Max. Man (Zatloukal, Svozil), 56. Plško (Nazad, Drábek) – 14. Kurka (Šilhavý, Beran), 36. Hanyš (Šilhavý, Beran), 46. Hanyš (Beran, Kurka). Rozhodčí: Tomeček – Gančarčík, Vojtásek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Varga – Drábek, Zatloukal, Fojtík (A), Szarowski, Lyčka, Vítek, Kisza (A) – Sedlák, Nazad, Mareš – Hofman (C), Man, Svozil – Daněk, Plško, Šebesta – Rončka

BK Mladá Boleslav

Kovář F. – Kovář D. (A), Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, Macháček – Hanyš, Beran (A), Kurka – Hrouda, Kristek (C), Maxin – Vasiak, Matějka, Fink – Ždanov

M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost se o tomto víkendu vypravil na dlouhou cestu do Slezska, kde se postupně utká s Vítkovicemi a Třincem. Na ledě prvního ze dvou soupeřů sice brzy vedl zásluhou Adama Kurky, jenže Ridera stav obrátila na svou stranu a ani dva góly Hanyše už Bruslařům nestačily - ve Vítkovicích prohráli poměrem 3:5. Hned zítra si mohou napravit chuť, ve 13:00 nastoupí k dalšímu klání v Třinci.

Dorostenci se do slezské části naší vlasti vydali v pátek brzy ráno a v úvodu utkání proto museli postupně nabírat tempo po dlouhém čase stráveném na cestě. Vzdor tomu se ale na ledě malé vítkovické haly dostali do vedení. Ve 14. minutě totiž Šilhavý uvolnil Adama Kurku a ten střelou z pravé strany zapsal svůj čtvrtý gól v druhém duelu nadstavby. Vedení mohli Bruslaři navýšit hned vzápětí, početní převahu ale nevyužili a za to je stihl trest. Domácí Ridera totiž v čase 19:23 srovnala krok zásluhou Michaela Nazada.

Ve druhé části se Středočeši po ubránění přesilovky málem dostali k opětovnému vedení, k dorážce Hájkovy střely však jednomu z Bruslařů chyběly centimetry. Následně byl vyloučen Hora a domácí svou druhou početní převahu zužitkovali, Adam Daněk se protáhl až před branku a obrátil stav ve prospěch Vítkovic. Také Bruslaři si poté pomohli přesilovkou, další nabídku Šilhavého tentokrát do sítě uklidil Petr Hanyš – 2:2. Tento stav ale naši dorostenci do přestávky neudrželi, stejně jako v prvním dějství inkasovali v samotném závěru. Stalo se tak v čase 39:58 a autorem gólu byl znovu Michael Nazad.

Naši mladíci se ale nenechali zahanbit, na odpověď ve třetí části potřebovali něco málo přes pět minut. Z levé strany se podruhé v utkání trefil Petr Hanyš a bylo znovu vyrovnáno – 3:3. Vzápětí, stejně jako v průběhu prvního dějství, mohli navázat využitím přesilovky, jenže to se nestalo. A tak se na druhé straně radovali domácí. Nedovolený zákrok Maxina na startu 51. minuty potrestal Maxmilián Man. Jeho zásah od levé tyčky se nakonec ukázal jako vítězný, domácí navíc přidali ještě pojistku. K tomu došlo při přesilovce v 55. minutě, kdy vítkovické vítězství ztvrdil Adam Plško – 5:3.

Ohlasy trenérů

HC VÍTKOVICE RIDERA:
Domácí tým neposkytl ohlasy.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy.