BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci zdemolovali Oceláře, na ledě úřadujícího mistra zvítězili vysoko 9:1

6. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Oceláři Třinec

1:9

0:4, 1:4, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Blahuta (Byrtus, Rybnikár) – 6. Beran (Hájek, Doležel), 8. Vasiak (Fink, Šilhavý), 13. Matějka (Beran, Kurka), 13. Hrouda (Kristek, Maxin), 30. Kurka (Hanyš, Beran), 39. Matějka (Fink, Vasiak), 39. Vasiak (Matějka), 40. Kurka (Matějka, Beran), 56. Hanyš (Kurka, Macháček). Rozhodčí: Pavel – Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:9.

HC Oceláři Třinec

Javorek (13. Čelko) – Karas, Byrtus (A), Niemczyk, Trnka, Kaleta, Chalupa, Morcinek – Hebar (A), Rybnikár (C), Weiss – Řehák, Řípa, Blahuta – Polášek, Hladoník, Spaskin – Richter

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Kovář D. (A), Doležel, Čermák, Macháček, Hora, Šilhavý, Hájek – Hanyš, Beran (A), Kurka – Hrouda, Kristek (C), Maxin – Vasiak, Matějka, Fink – Ždanov

M l. B o l. – Dorostenci v rámci slezského tripu představili na ledě třineckých Ocelářů. Bruslařům vyšel na výbornou už vstup do zápasu, skvěle se jim dařilo také v závěru druhého dějství. Ke konečnému vítězství 9:1 přispělo gólem hned sedm mladoboleslavských hráčů.

Mladoboleslavský dorost dal na ledě Werk Arény rychle zapomenout včerejšímu duelu v Ostravě, který i přes herní převahu nedovedl do vítězného konce. Základem byl dobrý začátek a ten se Bruslařům opravdu povedl. V 6. minutě otevíral skóre sobotního duelu Vojtěch Beran jinak nejlepší nahrávač týmu, za dvě minuty na něj navíc navázal Sviatoslav Vasiak. Třinečtí se ve 12. minutě neubránili faulu a Karasův prohřešek nezůstal bez povšimnutí. Uběhlo 42 sekund a už to bylo 3:0, když první boleslavskou přesilovku zužitkoval Filip Matějka. Trenérský štáb Ocelářů chtěl své svěřence nakopnout střídáním v brance a Javorek tak přepustil místo Čelkovi. Ten ale v brance strávil sotva půl minuty a už musel lovit kotouč ze sítě poté, co se prosadil Ondřej Hrouda.

Pokud se našemu dorostu v zápase něco nepovedlo, pak to byl úvod druhé periody. Na trestnou lavici totiž postupně zamířili Kristek s Hájkem a Oceláři nabídnutou šance využili, Jakub Blahuta v čase 25:03 snižoval na 1:4 z pohledu domácích. Ještě než se zápas překlopil do své poloviny, už Třinečtí znovu disponovali čtyřgólovým mankem. O to se postaral Adam Kurka, který se trefil také ve třetím utkání nadstavby. Slezané pak v samotném závěru druhé periody inkasovali ještě třikrát. V rámci 39. minuty navyšovali Filip Matějka s Jakubem Kristkem, v posledních sekundách pak ještě Adam Kurka využil druhou přesilovku Bruslařů – 1:8.

Rezignovaní Oceláři chybovali dál, už na začátku poslední třetiny pustili do úniku boleslavského hráče a útočník Řípa musel sáhnout po záchranné brzdě. Nařízené trestné střílení ale Bruslaři neproměnili a stejně se jim vedlo v následujících minutách, kdy jim Třinečtí nabídli dvě přesilové hry. Mladoboleslavští i přesto skórovali i ve třetím úseku zápasu. Trápení domácí družiny ukončil v úvodu 56. minuty Petr Hanyš po přihrávkách Kurky s Macháčkem 1:9.

Ohlasy trenérů

HC Oceláři Třinec:
Domácí tým neposkytl ohlasy.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy.