BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci po dobrém nástupu ztratili vedení, Matějkova trefa v závěru přinesla alespoň bod

11. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

4:5sn

3:0, 0:1, 1:3 - 0:0

HC Slavia Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Maxin (Čermák, Sklenička), 8. Hanyš (Kurka, Ždanov), 10. Fink (Vasiak), 60. Matějka (Maxin, Kristek) – 25. Šámal (Švancar, Kucharčík), 42. Švancar (Šámal), 45. Kucharčík, 47. Tichý (Skyba, Huk), rozh. náj. Šámal. Rozhodčí: Domský – Gabriel, Karda. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:5.

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Kovář D. (A), Doležel, Čermák, Macháček, Hora, Hájek – Hanyš (A), Ždanov, Kurka – Hrouda, Kristek (C), Maxin – Vasiak, Matějka, Fink

HC Slavia Praha

Höhlig – Labuzík, Pšenička, Lorenz, Vrzal, Skyba, Marek – Tittl, Huk, Matějovský – Šámal, Kucharčík, Švancar – Egart, Tichý, Holejšovský

M l. B o l. – V rámci 5. kola nadstavby dorazili do Mladé Boleslavi dorostenci pražské Slavie. Bruslaři kvalitního soupeře opařili třemi góly během prvních deseti minut, ve zbytku utkání ale vedení ztratili. V čase 59:39 se jim však podařilo zmírnit ztrátu, když na 4:4 srovnal Filip Matějka. Druhý bod si pro sebe urval soupeř, když v nájezdech rozhodl hostující Šámal.

Hned úvod utkání zastihl dorostence v dobrém rozpoložení, Bruslaři na úvodní trefu zápasu potřebovali jen 83 sekund. Sklenička u branky rozehrál na Čermáka a ten rozjel Imricha Maxina, jenž se po sólo akci postaral o první gól svého týmu. V 8. minutě Kurka adresoval přihrávku do předbrankového prostoru, kam si sjel Petr Hanyš a ten nezaváhal – 2:0. Povedenou desetiminutovku domácích barev v čase 9:08 ještě umocnil Oliver Fink, jehož trefa znamenala tříbrankový náskok Bruslařů.

Trenérský štáb Pražanů vycítil, že na Sešívané padla deka a okamžitě si svolal čas na poradu. Slova svého kouče si hosté dozajista vzali k srdci, protože ve zbytku první části si počínali o poznání lépe. Slavia si dokonce vybojovala přesilovku, tu však nevyužila. Zlepšený výkon ale předznamenal, jakým směrem se bude další perioda ubírat.

Po přestávce došlo na snížení stavu. Kucharčík přihrávkou vyslal do akce Švancara, který připravil první radost hostů pro Viktora Šámala. Od dalšího tlaku se Pražané sami připravili po faulech, které naopak mohly dostat do hry domácí celek. Bruslaři však nevyužili ani jednu z nabízených přesilovek, čímž odmítli opětovný únik ve skóre. Nakonec byli rádi, že se v průběhu 34. a 35. minuty dokázali ubránit při vlastním oslabení.

V úvodu třetí periody mohl kapitán Kristek zařídit navýšení stavu, jenže se proti němu otočila hokejová štěstěna a jeho zakončení zazvonilo o tyčku. A tak došlo na nejhorší. Pražané dokázali v čase 41:47 snížit díky brance Vojtěcha Švancary a během dalších pěti minut dosáhli dokonce na obrat ve skóre. Na 3:3 ve 45. minutě po důrazu před brankou upravil Matouš Jan Kucharčík, otočku za 101 sekund dokonal Tobiáš Tichý.

Role se tak kompletně obrátily a Bruslaři museli v poslední desetiminutovce dotahovat. Čas rychle ubíhal, domácí lavička zhruba minutku před koncem stáhla ze hry brankáře Skleničku a do hry se dostal šestý hráč do pole. Po krátkém tlaku v pásmu se mladoboleslavští hoši dočkali kýženého gólu. Jistotu bodu z divokého utkání zařídil pro zelenobílé Filip Matějka v době, kdy do třetí sirény chybělo pouhých 21 vteřin.

V prodloužení se po přečíslení mohlo rozhodnout ve prospěch domácích barev, Doležela ale betonem vychytal brankář Höhlig, a tak musely rozhodnout nájezdy. Dovednostní soutěž vyzněla lépe pro hosty. Zatímco čtyři domácí nájezdníci neuspěli, na straně Slavie hned v první sérii proměnil Viktor Šámal a ve druhé na něj okamžitě navázal Matějovský. Druhý bod si proto vysloužili hráči z hlavního města.


Ohlasy trenérů

Martin Škaloud, BK Mladá Boleslav: Myslím, že jsme byli svědky velmi kvalitního utkání. Dovolím si říct, že herně jsme tahali za delší konec, ale Slavia ukázala velkou kvalitu a každá její návštěva útočného pásma byla nebezpečná. Naše vyrovnání v powerplay bylo zasloužené a nájezdy už byly loterie. Naši hráči to neudělali zle, ale ve finální fázi jim chybělo trocha toho pověstného štěstíčka. Jsem rád, že naše výkony po Vánocích jsou konstantně velmi slušné. Věřím, že se to brzy projeví i na bodovém zisku.