BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci zvládli utkání nad Přerovem a posouvají se na třetí místo

20. 2. 2024
napsal Vojtěch Červený
HC ZUBR Přerov

0:5

0:1, 0:2, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Kristek (Matějka, Čermák), 35. Kurka (Beran, Hanyš), 40. Matějka (Kristek, Šilhavý), 51. Piskač (Kristek, Fink), 51. Kurka (Hanyš, Kovář D.). Rozhodčí: Schenel – Kaprál, Kunc. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:35 Diváci: 139. Průběh utkání: 0:0, 0:5.

HC ZUBR Přerov

Šejba – Pohanka, Matyáš, Pala (A), Kočara, Mozr, Cífka, Zahradníček – Dobřecký (C), Židlík, Frnka – Hilšer, Miklas, Švejcar – Kováč, Koudela (A), Vlk – Mátl

BK Mladá Boleslav

Kovář F. – Kovář D. (A), Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, Piskač – Hanyš, Beran (A), Kurka – Fink, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Churáček, Maxin – Václavík

M l. B o l. – Během náhradního termínu zápasu nadstavbové skupiny se představil tým favorizovaných Bruslařů na ledě domácího Přerova, který se nachází na posledním místě Extraligy dorostenců o pořadí ve vyřazovacích bojích. Středočeši se výborně popasovali s rolí favorita a ukořistili důležité tři body, které je posunuli na třetí místo extraligové tabulky. Zápas ovládl dvougólový Adam Kurka, jež kraluje statistice střelců, ve skvělém světle se uvedl i Matiáš Piskač, teprve čtrnáctiletý obránce vstřelil svoji první branku v kategorii dorostenců. K výhře pomohl čistým kontem i mladoboleslavský brankář František Kovář.

Vstup do utkání, ostatně jako výsledek celého zápasu vyzněl lépe pro hostující Bruslaře, jež šli již během dvanácté minuty do vedení, Filip Matějka po přihrávce od Tomáše Čermáka krásně vybídl Jakuba Kristka, který si pomocí bekhendové kličky poradil s domácím brankářem Šejbou a otevřel gólový účet utkání. O necelé dvě minuty mohli jít Mladoboleslavští do dvoubrankového vedení, volného prostoru na levé straně nevyužili. Naopak šanci na vyrovnání měli záhy hosté, Filip Koudela obral protihráče a postupoval k brance, ale na Františka Kováře si nepřišel. V další velké šanci se zjevil koncem první části Jakub Kristek, jež mohl přidat druhou branku v zápase, avšak na Robinu Šejbu tentokrát nevyzrál. Poslední šanci však nakonec měli přeci jen domácí, k dorážce se po střele dostal Tadeáš Cífka, který sice procedil touš za záda mladoboleslavského brankáře, situaci ale na poslední chvíli zachránil pohotovým zákrokem jeden z jeho spoluhráčů.

Začátek druhé části opět patřil Středočechům, Vojtěch Beran se v přečíslení dostal až před strážce přerovské branky, ale branku netrefil a minul. O odpověď se pokusili Přerovští, v čele s Davidem Miklasem, který se dostal do velké šance, ale bekhendem nedokázal kotouč zvednout tak, jak by potřeboval. Na další příležitost jsme museli čekat až do poloviny druhé třetiny, kdy se před brankou ve velké akci zjevil Jakub Kristek po přihrávce od zadního mantinelu, proti jeho střele dokázal skvěle zakročit brankář Robin Šejba. Zatímco akce Jakuba Kristka úspěšná nebyla, tak následná akce tria Adam Kurka, Vojtěch Beran a Petr Hanyš už úspěšná byla, první jmenovaný dostal nádhernou krosovou přihrávku a zakončil přesně mezi nohy brankáře Šejby a odstartoval gólovou smršť. Navýšit vedení na rozdíl branek se podařilo ještě 44 vteřin před druhou sirénou Filipu Matějkovi, ten před brankou tečoval střelu Jakuba Kristka od modré, do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Na rozdíl od třetin předchozí byla třetí třetina na šance velmi dietní, obě dvě velké příležitosti skončili brankou, nejprve si do prostoru mezi kruhy sjel Matiáš Piskač, který přesnou ranou zápěstím nedal přerovskému brankáři sebemenší šanci, pro teprve čtrnáctiletého Piskače se přitom jednalo o první branku v kategorii dorostenců. Poslední rána pro Moravany přišla 27 vteřin po čtvrté brance, na konečný rozdíl pěti branek navýšil svou dorážkou odražené střely Adam Kurka, jež tak oslavil 44. přesnou trefu v tomto ročníku.


Ohlasy trenérů

HC ZUBR Přerov:
Domácí tým neposkytl ohlasy.
BK Mladá Boleslav:
Hostující tým neposkytl ohlasy.