Dorost v Pardubicích dobře zvládl úvod zápasu a zapisuje tři body

28. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

3:4

0:3, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Tvrdík (Jansa), 44. Macek (Rolinek), 48. Korec (Křečan) – 2. Ždanov (Vasiak, Šilhavý), 14. Vasiak (Matějka), 20. Kurka (Hartman), 26. K. Hájek. Rozhodčí: Barek – Kolář, Šesták. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

Valášek (21. Veřmiřovský) – Vápeník (A), Křečan, Novosad, Jansa, Jaroš, Řehořek, Řivnáč – Lempach, Rolinek (C), Macek – Krčál, Úlehla, Joska – Mikeska, Korec (A), Tvrdík – Novák

Kovář F. – Kovář D. (A), Doležel, Čermák, Macháček, Hora, Šilhavý – Hartman, Kristek (C), Kurka – Hrouda, Churáček, Hájek – Vasiak, Matějka, Ždanov

M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost po odloženém sobotním utkání s Přerovem vyrazil v neděli do Pardubic. Na ledě Dynama vedl v 25. minutě už 4:0 a svého soupeře donutil ke změně brankáře. Domácí tým potom postupně stahoval vedení Bruslařů a ve třetí části se dostal do kontaktu. Na vyrovnání už však nedosáhl, a tak naši mladíci slavili zisk tří bodů.

Dorostenci museli na východ Čech vyrazit v okleštěné sestavě, postrádali například útočníka Petra Hanyše, který dnes nad ránem přispěl národnímu týmu k prvnímu vítězství na zimní olympiádě mládeže v Jižní Koreji. Trenérskému štábu se proto šiklo, že se do sestavy vrátil obránce Rostislav Šilhavý a také útočník Adam Kurka, oba ještě v sobotu v Třinci bojovali za juniorku. Podruhé v sezoně také vypomohl deváťák Vilém Hartman, který stejně jako naposledy bodoval. Ale nepředbíhejme.

Vstup do utkání v Pardubicích vyšel dorostu na jedničku. Hned při svém prvním vstupu do útočného pásma z toho byl pro Škaloudovo družstvo první gól v zápase. Domácí si špatně rozebrali hráče před brankou a Vasiakovu střelu tak od tyčky mohl doklepnout do sítě Oleksandr Ždanov. Bruslaři hrozili i nadále, gólman Valášek musel svůj tým zachraňovat při šancích Kristka a Matějky.

Středočeši se přesto mohli radovat z navýšení stavu a to ve 14. minutě, když Sviatoslav Vasiak z kruhu střelou na zadní tyč využil nabídnutou přesilovku. A to mohlo být ještě hůř, protože pardubický Rolinek hned vzápětí inkasoval dvouminutový trest za napadení. V čase 19:56 už to bylo 3:0 pro Boleslav. Hartman, který v minulém týdnu pomohl Středočeskému kraji k vítězství na MMČR, rozjel Adama Kurku a ten se po sobotním zásahu za juniorku připomněl také gólem v dorostenecké kategorii.

Ze šaten už se do domácí branky nevrátil Valášek a šanci dostal Vermiřovský. Ten kapituloval už po pěti minutách od svého nástupu. Krátce po neúspěchu v přesilovce Pardubičtí chybovali u své klece a Kryštof Hájek nadvakrát procedil puk přes nového strážce v domácí svatyni. Východočeši se pak alespoň trochu probrali a po několika závarech se domohli snížení. Ve 31. minutě se o to postaral Pavel Tvrdík po důrazu v předbrankovém prostoru - 1:4.

Východočeši na svého soupeře pořádně nastoupili ve třetí části a po třech minutách hry znovu zkorigovali stav. Fantom Dynama, Vít Macek si udělal prostor a přesnou ranou mezi ruku a tělo Kováře rozvlnil síť. Bruslaři pak ve 47. minutě špatně střídali a Dynamo jejich prohřešek potrestalo. V čase 47:14 byli domácí díky trefě Lukáše Korce zpět ve hře, jenže další střelecký úspěch už nezapsali. Bruslaři si těsné vedení zkušeně pohlídali a po třetí siréně zvedali ruce nad hlavu.

Dorostence nyní čeká pár volnějších dní, v pátek a sobotu potom na vlastním ledě přivítají dva soupeře ze západu Čech - Plzeň a Karlovy Vary.