BK MLADÁ BOLESLAV

Obrat a pak divoká přestřelka ve třetí třetině. Dorost nad Plzní vítězí 7:4

2. 2. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

7:4

0:2, 3:0, 4:2

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 27. Vasiak (Kristek, Šilhavý), 31. Vasiak (Kristek), 34. Václavík (Hrouda, Churáček), 54. Matějka (Vasiak), 56. Matějka (Vasiak, R. Šilhavý), 58. Vasiak (Kristek, Matějka), 59. Hrouda – 1. Maxa (Úbl, Slačík), 12. Úbl, 50. Slačík (Bělík, Úbl), 58. Bělík (Úbl). Rozhodčí: Battěk – Hradil, Pavláčková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 38. Střely na branku: 44:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.

BK Mladá Boleslav

Kovář – Hora, Šilhavý, Čermák, Hájek, Piskač – Ždanov, Beran (A), Kurka – Vasiak, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Churáček, Václavík

HC ŠKODA PLZEŇ

Šátava – Mašek (A), Černý (C), Hanzlík, Fiala, Kamas, Šulan – Bělík, Pitter, Slačík (A) – Tománek, Fehér, Křepel – Maxa, Fodor, Slováček – Úbl

M l. B o l. – Páteční poobědové utkání dorostu nabídlo přítomným divákům pořádnou podívanou. Naši dorostenci museli i přes několik gólovek po první části kousat nepříznivý stav 0:2. Ve druhé periodě se jim ale povedlo obrátit skóre na svou stranu a v té třetí zvládl přestřelku. Rozhodující trefu si v 56. minutě připsal Filip Matějka. Po divokém výsledku 7:4 bere dorost tři body a o další se pokusí v sobotu na ledě Karlových Varů.

Zápas 11. kola dorostenecké extraligy nezačal pro naše mládežníky vůbec dobře, protože jejich soupeři ze západu Čech se povedlo odskočit do vedení hned ze své první akce. Po 43 sekundách utkání totiž Úbl zpoza branky přihrál k levé tyčce, odkud rychle a přesně vypálil Jiří Maxa a modří se mohli hned záhy radovat. Stejný hráč 10. minutě mohl přidat druhý gól, při samostatné akci ale nenašel recept na Kováře. Bruslaři naopak na druhé straně nevyužili přečíslení, když Vasiak připravil parádní pozici Matějkovi a nakonec ještě sám dorážel, na brankáře Šátavu ale ani jeden z nich nevyzrál. A tak se skóre opět měnilo na druhé straně. Při vlastním oslabení totiž Matyáš Úbl přebruslil všechny hráče v zelenobílém a Kováře překonal střelou mezi betony - 0:2. Bruslaři mohli snížit ještě v rámci zbytku dvouminutové početní převahy, Beranův pokus z levé strany ale zastavila tyčka. V následujících minutách se do gólovek prosadili Matějka s Kristkem, jenže oba dva je nedokázali proměnit. Mladoboleslavským prostě nebylo přáno, což se potvrdilo také v poslední minutě, když Kurka při přečíslení dvou na jednoho zazvonil na břevno.

Po návratu ze šaten Kristek opět unikl všem hráčům na ledě a dostal se k Šátavovi, na něhož vytáhl ze svého arsenálu další typ zakončení, jenže ani bekhendový blafák úspěch nepřinesl. Ve 27. minutě se Bruslařům konečně podařilo skórovat. Stalo se tak po Matějkově střele, kterou před Šátavou dorážel Kristek a nakonec úspěšný Sviatoslav Vasiak. Za čtyři minuty nato bylo vyrovnáno. Při přesilové hře se na levém kruhu otevřel prostor pro Sviatoslava Vasiaka a ten svou ranou na bližší tyčku přidal svůj druhý gól.Ve 33. minutě hrozil ze slotu Kristek, jeho další souboj se Šátavou však znovu vyzněl lépe pro brankáře Škody. Ten ale za další minutku už musel lovit puk ze sítě poté, co se po další přesně mířené střele z levé strany zaradoval Štěpán Václavík - 3:2. Hned v dalším střídání Kurka od pravé tyčky nadvakrát dorážel, puk ale nakonec přes Šátavův beton nepropasíroval. Vyrovnáno mohlo být krátce před druhou sirénou, jenže také Kovář ukázal něco ze svého umění, když betonem u pravé tyče vychytal Fodorovu tutovku.

V poslední části se vše podstatné událo v poslední desetiminutovce. Nejprve se plzeňským hráčům povedlo srovnat, když se David Slačík dostal za obranu a puk Kovářovi hodil nad pravé rameno pod horní tyč - 3:3. Z vyrovnaného stavu se však hosté radovali jen něco přes tři minuty, než Vasiak připravil exkluzivní pozici pro Filipa Matějku a ten se před prázdnou klecí nemýlil. Stejný hráč - tedy Filip Matějka se v dalším střídání dostal ke střele z levé strany a znovu byl úspěšný, když Šátavu propálil na stranu lapačky - 5:3. V čase 57:34 ještě obránce Šimon Bělík vykřesal pro Škodovku jakous takous naději po nahození z pravého rohu, které Kovářovi propadlo do sítě. Hned v dalším střídání ale trojice Vasiak - Kristek - Matějka do puntíku rozebrala plzeňskou pětici a Sviatoslav Vasiak zkompletoval hattrick. V samotném závěru ještě při risku bez brankáře trefil odkrytou klec Ondřej Hrouda a bylo hotovo - 7:4.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: I přes řadu absencí na obou stranách bylo k vidění kvalitní utkání s řadou gólových šancí. Jsem rád, že jsme byli šťastnější. V mých očích jsme si ale to vítězství zasloužili. Jsem spokojený s tím, jakým hokejem jsme se v tomto utkání prezentovali.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Michal Straka: Po první třetině jsme vedli 2:0, ale bylo to nezasloužené. Mělo to asi být obráceně, podržel nás brankář a klidně to mohlo být 5:2 pro domácí. Ve druhé třetině se Boleslav zvedla a zápas nám otočila. Třetí třetinu jsme začali týmově a srovnali jsme. Bohužel Maxík (Jiří Maxa, pozn. red.) tam udělal chybu, ztratil puk, dostali jsme pátý gól a to rozhodlo.