BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost ve vyrovnaném zápase se Třincem padl

17. 2. 2024
napsal Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

1:2

1:0, 0:1, 0:1

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 19. V. Beran (Kurka) – 38. Hladoník (Řípa, Weiss), 42. Blahuta (Byrtus). Rozhodčí: Zedníková – Kubas, Černohlávek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, D. Kovář – Hanyš (A), Beran (A), Kurka – Hrouda, Matějka, Kristek (C) – Václavík, Fink, Maxin – Dvořák

HC Oceláři Třinec

Čelko – Byrtus (C), Marek, Niemczyk, Kaleta, Morcinek, Trnka – Hrček, Řípa (A), Weiss – Hladoník (A), Blahuta, Řehák – Karas, Spaskin, Richter – Makula

M l. B o l. – Zápas začal pro Boleslav velmi slibně, neboť po první třetině vedla 1:0. Celé utkání sehrály ale oba celky velmi vyrovnaně, ale za záda obou gólmanů prošlo jen pár puků. Nakonec Třinec zabral a začal hrát dravěji, otočil zápas a Bruslaři prohráli 1:2. Další zápas odehrají naši dorostenci v úterý 20. února na ledě Přerova.

Úvodní třetina začala velmi vyrovnaně. Buly sice vyhráli hosté, ale domácí celek je o něj vzápětí připravil a šel do útoku. Tam toho ale moc nevymysleli, jelikož se po chvilce hra přesunula na druhou stranu, kde se Třinečtí nedostali k možné střele. Hra se více méně přelévala z jedné strany na druhou, neboť oba celky ukázaly kvalitní obranu a nenechaly soupeře téměř ani vystřelit. I přes velmi vyrovnanou hru se na konci dostal Vojtěch Beran, který dostal v 19. minutě přihrávku na modrou, od které už sám prosvištěl za Třineckou obranu a skóroval. Do kabiny tak přinesl dobrou atmosféru.

Ve druhém dějství ukázal hned zkraje Třinec svoji dravost a Boleslav začala nad nimi trochu i ztrácet. Hosté začali více tlačit na domácí a na rozdíl od první třetiny byli více na puku. I tak se ale do velkých šancí dostaly oba celky. Jenže díky zásluze obou gólmanů padl pouze jeden gól. Ten dal Vít Hladoník ve 38. minutě, kdy se dostal ke kotouči po odražené střele a sklidil puk už jen do odkryté branky. Tím tedy dorovnal skóre a Bruslaři museli opět zabrat.

V poslední třetinu Bruslaři nezačali nejlépe, jelikož hned ve 42. minutě skóroval Jakub Blahuta, který dostal skvělou přihrávku na modrou a šel tak už sám na Skleničku. Ten neměl téměř žádnou šanci a kotouč se tak dostal za jeho záda. Zbytek třetiny ubíhal v rychlém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu, neboť si byly oba celky rovní. Bruslaři se snažili dorovnat za každou cenu, dokonce zkusili i v 59. minutě hru v šesti. Za záda Denise Čelka se ale i přes veškeré šance kotouč nedostal. Třinec si tak veze z Mladé Boleslavi 3 body.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud:Myslím, že jsme byli svědky velmi kvalitního zápasu, kde od začátku nechybělo velké tempo a obrovské nasazení obou týmů. V první třetině jsme byli v mých očích jasně lepším týmem, ale bohužel jsme dokázali dát pouze jeden gól. Ve spojení s tím, že jsme v prvním střídání druhé třetiny nastřelili tyč, to asi rozhodlo, protože poté soupeř dokázal hru vyrovnat a štěstí se v průběhu zbylého zápasu naklonilo na jejich stranu.
HC Oceláři Třinec:
Marek Malík:Z naší strany to bylo v první třetině velice slabé, takový neslaný výkon. V druhé třetině jsme ale hlavně změnili pohyb, což se projevilo hlavně na forčeku a neustupovali jsme, tudíž jsme donucovali soupeře k nějakým chybám, což se nám velice dařilo. Jinak celkově skvělý zápas, Boleslav má velmi dobré mužstvo, takže bylo strašně těžké s nimi hrát. Museli jsme udělat vše co můžeme, abychom byli vyrovnaným soupeřem. Jsme velice rádi za tuhle výhru, která byla v drtivé většině hlavně odbojovaná, ale taky velice chytře a svědomitě odpracovaná.