BK MLADÁ BOLESLAV

Vyrovnaný zápas s Pardubicemi rozhodli hosté 10 vteřin před koncem. Bruslaři i tak postupují přímo do čtvrtfinále

9. 3. 2024
napsal Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

1:3

0:1, 1:0, 0:2

HC Dynamo Pardubice

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Ždanov (V. Beran, Hanyš) – 4. Sekanina (V. Macek, Ruml), 60. Ruml (Joska, Úlehla), 60. Křečan (Rolinek). Rozhodčí: Bernat – Serbus, Brož. Rozhodčí: Bernat – Serbus, Brož. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

BK Mladá Boleslav

Sklenička (F. Kovář) – Čermák, Hájek, Hora, D. Kovář, Šilhavý – Hanyš, Beran, Maxin – Vasiak, Matějka, Kristek – Hrouda, Churáček, Fink – Ždanov, Václavík.

HC Dynamo Pardubice

Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Vápeník, Jaroš, Novosad, Řehořek, Křečan, Jansa, Novák – Macek, Mikeska, Úlehla – Joska, Sekanina, Lempach – Korec, Rolinek, Tvrdík.

M l. B o l. – V úvodu Bruslaři prohrávali, nakonec se jim ale ve druhé třetině povedlo dorovnat. Zápas ale už nedokázali otočit, neboť pouhých 10 vteřin před koncem dali Pardubice gól, po kterém následoval vzápětí další. I přes prohru 1:3 postupuje Mladá Boleslav přímo do čtvrtfinále, přesněji ze 4. místa.

Domácí už od začátku první třetiny poměrně ztráceli nad hostujícím celkem z Pardubic. Ty byli v prvním dějství aktivnější a drželi se více na puku. To ukázali již ve 4. minutě, když dostal Tomáš Sekanina přihrávku do mezikruží a dokázal tak využít přesilovku. Do konce třetiny měla Mladá Boleslav, co dohánět, neboť je Dynamo nepustilo skoro vůbec k žádné větší akci. Nejblíže ke gólu z Mladoboleslavského celku byl v úvodní třetině Maxin, který se dostal sám před gólmana. Bohužel pro jeho tým nedokázal efektivně zakončit, takže z této akce gól nepadl. V daleko větší šanci se ocitl naopak na druhé straně Macek, který ve 20. minutě obkroužil bránu Skleničky a od pravé tyčky zakončoval do prázdné klece. Sklenička ale jeho střelu parádně vychytal, neboť ji zalehl těsně na modré čáře.

Další dějství přineslo hned ze začátku vyloučení 24. minutě Dynama, které dokázali následně Bruslaři ve 26. minutě využít. Olexandr Ždanov totiž dorážel z před brankoviště odražený puk od Tuláčka, který dokázal propasírovat za jeho záda. Tím dorovnal skóre a hra se stala tak napínavější. Navíc mimo to dokonce i Pardubice ve hře polevili a Boleslavští si naopak začali více věřit, takže se hra pomalu otáčela na druhou stranu. Ve 36. minutě byla Mladá Boleslav v opět velké šanci, neboť zasypala Tuláčka několika střelami. Nejprve střílel Beran, poté dorážel odražený puk Maxin a následně to zkoušel i Hora. Nakonec zkoušeli po odražení vystřelit z modré, ale to už Tuláček chytil a přerušil tak hru. I přes to ale už do konce třetiny gól nepadnul, hra se tedy přelévala převážně z jedné strany na druhou.

Poslední dějství nakonec rozhodlo o konečném vítězi zápasu. Téměř celou třetinu hrála Boleslav převážně lépe a Pardubice tak musely spíše bránit. Obrana hostů byla ale ovšem silná a domácí celek se tak nedostal do žádných nebezpečných akcí. Celý zápas se nakonec rozhodl až 10 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy Ondřej Ruml prostřelil Skleničku z mezikruží, čímž rozhodnul zápas. Bruslaři nakonec zkusili ještě hru bez gólmana, která se jim ale nijak nevyplatila. Třešničku na dortu tomu totiž ještě dal 5 vteřin před koncem Filip Křečan, který se hned po vhozené buly dostal k puku a dokázal trefit ze středního pásma prázdnou branku. Mladá Boleslav tedy nakonec prohrála s Pardubicemi 1:3.

Zápas s Pardubicemi byl poslední, který Bruslaře potkal v základní části této sezóny. Nakonec si i přes porážku s Dynamem zajistila Mladá Boleslav 4. místo v tabulce, což znamená, že tedy postupuje přímo do čtvrtfinále. Jakého soupeře budou mít dorostenci Mladé Boleslavi se dozvíme až po skončení předkola, které začíná 18.3. a hraje se na dva vítězné zápasy.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Hosté, motivovaní vidinou postupu přímo do čtvrtfinále, vstoupili do utkání lépe a byli lepší celou první třetinu. Ve druhé části jsme vyrovnali hru i výsledky. V závěrečné třetině jsme si vytvořili soustavný tlak, ten nám ale nepřinesl mnoho gólových příležitostí a když to vypadalo, že se budou body dělit, soupeř nám zasadil smrtelný direkt. Je to pro nás hořký konec nadstavbové části, ale od teď již soustředíme veškerou pozornost k play off. Zítra potřebujeme, v pondělí a úterý dostanou kluci zasloužené volno a od středy začne příprava na čtvrtfinálovou sérii.
HC Dynamo Pardubice:
Vojtěch Faltys: Přijeli jsme sem na poslední zápas před play off a samozřejmě jsme potřebovali k jistotě toho, abychom byli v první čtyřce 1 bod. K tomu, abychom přeskočili Boleslav na 3. místo nám nestačila jakákoliv výhra, ale musela to být výhra za 3 body. To jsme tedy věděli. Od první třetiny jsme hráli zodpovědně a důsledně, celkově byl ten zápas velmi kvalitní. Myslím, že už to mělo parametry play off, takže oba týmy hrály velmi dobrý hokej, fyzicky náročný a bylo to hodně o bruslení. My jsme výborně sehráli první přesilovku, ze které jsme dali gól. Pak Boleslav vyrovnala ve druhé třetině také z přesilovky, takže ten zápas byl až do samotného závěru vyrovnaný, řekl bych ve všech aspektech hry. Byť ve třetí třetině domácí tahali možná trochu za lepší konec než my, tak jsme v závěru byli šťastnější a krásnou střelou 10 vteřin před koncem jsme ten zápas překlopili na naší stranu. Pak už v závěru bylo jen vyhrané vhazování a rychlá střela, dali jsme gól do prázdné branky. Samozřejmě patří ale pochvala pro kluky, jak ten zápas zvládli a pochvala i pro domácí, protože ten zápas byl velmi kvalitní a ve vysokém tempu.