BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka v prvním zápase neuspěla, v sérii tak vede Energie

18. 3. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Jakub Knap
HC Energie Karlovy Vary

4:1

1:0, 1:0, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Čihař, 23. Varvařovský (Šlechta, Bulka), 43. Adámek, 59. Záhejský – 46. Hruška (Hradec, Moravec). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Teršíp, Figer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 257. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Dorot, Zolnaj, Anton, Bulka, Postl, Beran, Vogel – Zeman, Steklý, Záhejský – Varvařovský, Novotný, Šlechta – Galnor, Šmajda, Čihař – Adámek, Pastor, Váňa M.

BK Mladá Boleslav

Hora – Čech, Sypecký, Křepelka, Moravec, Vlasák A., Němec, Průšek – Gardoň, Malínek, Hurt – Šindelář, Hradec, Zvagulis – Kučera, Hruška, Hrouda – Teplý, Šachl, Vojáček

K. V a r y – Mladoboleslavská juniorka v pondělí 18. března rozehrála čtvrtfinálovou sérii s Energií. A nevedlo se podle představ, protože Bruslaři ještě ve 2. minutě prohrávali. Naděje svitla ve 46. minutě, když Jakub Hruška snižoval na 1:3 z pohledu zelenobílých, jenže další góly už od Bruslařů k vidění nebyly. První bod v sérii tak bere Energie, o ten druhý se oba celky utkají zítra ve stejném čase.

Bruslaři do čtvrtfinále nevstoupili vůbec dobře, když už po 118 sekundách poprvé kapitulovali. To způsobil Vojtěch Čihař, který objel branku a bekhendem zakončil k levé tyči. Hora v tu chvíli nemohl nic dělat protože mu v brankovišti ležela dvojice Galnor Němec a chytat se tak dalo jen těžko - 1:0. Šance na odpověď přišla hned záhy, když byl vyloučen domácí Dorot, avšak mladoboleslavské pětici se přesilovka nepovedla. Následovala početní převaha Energie, po níž si domácí Karlovy Vary udržely momentum a do konce první části byly aktivnější. Na každý pád se skóre nikam nepohnulo.

To se stalo až v úvodu druhé části, kdy David Varvařovský po vhazování zamířil před branku a tam pak přesně tečoval Šlechtovo nahození z modré - 2:0. Bruslaři pak přeci jen trochu přidali, po dalším buly v útočné třetině pálil Šindelář. Krátce po něm ještě Kučera, jehož střela se zvedla po teči Hrušky, Ebenstreita však nepřekonala. Středočechům druhá část prostřední periody vyšla lépe a byli aktivnější, jenže snížit se jim nepodařilo.

Zelenobílí se pak v kabině nabudili, aby pak následně znovu tvrdě narazili na zem. Jejich aktivitu ve třetí části pořádně naboural Čechův vlastní gól. Boleslavský obránce chtěl po vhazování kotouč rychle hodit po mantinelu, jenže se trefil přesně k bližší tyčce, což Hora pochopitelně nemohl čekat. Gól byl připsán Matyáši Adámkovi, který byl na buly. V čase 45:11 se ale Bruslaři konečně znovu chytili, když Hradec přešel dva hráče a prostrčil puk před Ebenstreita pro Jakuba Hrušku, který se trefil přesně.

Zelenobílých byl najednou plný led a karlovarský strážce měl najednou plné ruce práce. Aktivita se ale v tomto případě gólům nerovnala a Bruslaři už další nepřidali. Domácí naopak v 59. minutě ještě jednou potěšili přítomné diváky, když Vít Záhejský z levé strany objel branku, puk na bral na čepel a Michiganem zavěsil pod víko. To byla ale už jen pojistka prvního vítězství Energie v sérii. Hned zítra ve stejný čas se začne od nuly.

Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Myslím si, že po patnácti dnech čekání na utkání jsme chtěli vstoupit do série vítězně. Dobrým vstupem do utkání jsme šli do vedení, pak jsme přidali další branku a šťastným gólem na 3:0 to vypadalo, že ten zápas bude daleko klidnější. Nicméně soupeř předvedl kvalitní hru a dali pak jednu branku a měli chvilku navrch, pak jsme trochu kontrolovali hru a dovedli jsme zápas do vítězného konce, ale ještě to bude těžká série.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Zápas se mi nehodnotí jednoduše, protože jsme do něho vstoupili špatně a od toho se odrazila celá naše hra. Ten zápas plynul, my jsme byli trochu schopnější ve třetí třetině, ale bohužel dost jednoduchými góly jsme soupeře vraceli zpět do zápasu. Jsme zase na začátku, musíme jít krůček po krůčku a ta série může být klidně dlouhá.