napsal Pavel Petr

2:1

1:0, 1:0, 0:1

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 7. Bauer (M. Krupka, Koláček), 31. Koláček (Kadlec, Kolda) – 45. Sedlák (Klimeš, Mikšan). Rozhodčí: Froněk – Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1980.

Šindelář – Drábek, Majeský, Jindra, Všetečka, Bauer, Kolda – Jeslínek, Sýkora, Beck – Kocák, Hlouch, Gombár – Nouza, Fadrný, Paroulek – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken

Novotný – Balčík, Galvas, Klimeš, Ovčačík, Zientek, Vavruša – Rozum, Zdráhal, Zdeněk – Mikšan, Lipina, Sedlák – Lhotský, Mareš, Heider – Brynecký, Sztefek, Sikora. Trenér: Jiří Režnar.

Boleslavští hokejisté vstupovali do utkání s jediným přáním. Tím bylo premiérové vítězství na domácím ledě. Svěřenci Jana Neliby a Petra Hakena totiž v předchozích duelech oproti Ústí nad Labem a Hradci Králové nebodovali, navíc v posledním duelu prohráli v Berouně a tak si chtěli spravit chuť. To se jim nakonec podařilo, i když hosté po snížení na 2:1 vystrčili růžky. V boleslavské brance ale stál výtečně chytající Filip Šindelář a ten už puk za svá záda v pondělním večeru nepustil. A průběh utkání?

Za premiérovým domácím vítězstvím domácí vykročili už v 7. minutě, kdy M. Krupka ustál souboj v rohu kluziště, následně přihrál před branku a najíždějící obránce Bauer našel skulinku mezi Novotného betony. První třetina se přitom odehrála v režii domácího celku, který ale narážel na spolehlivě chytajícího Novotného, který hosty několikrát podržel.

Hosté se o vyrovnání mohli pokusit na začátku druhého dějství. Nabídla se jim totiž možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a to 80 vteřin. Boleslav se ale ubránila a ve 31. minutě sama udeřila V přesilovce střílel Kadlec, Novotný jeho střelu pouze vyrazil a Koláček byl ve správný čas na správném místě. Tedy v prostoru, odkud odražený kotouč poslal v pohodě do sítě – 2:0. Právě Koláček mohl definitivně zajistit domácímu týmu klid. Po faulu Galvase na Paroulka rozhodčí Froněk odpískal trestné střílení. K němu se rozjel právě Koláček, ale finální střelu nasměroval mimo havířovskou branku. Strážce domácí svatyně Šindelář si pak při úspěšných zákrocích zasloužil potlesk při zlikvidování střeleckých pokusů z hole Mikšana a Galvase. Do závěrečné části vstoupili s aktivitou na svých holích hosté a ve 45. minutě se také v přesilovce prosadili. Po přihrávce Klimeše zblízka skóroval Sedlák – 2:1. Domácí ale vedení, i díky jistým zákrokům Šindeláře, udrželi a poprvé doma v nové sezoně stoprocentně bodovali.

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav: "Po dvou domácích porážkách to byl zápas, kdy mužstvo opravdu bojovalo. Samozřejmě na konci jsme zase trošinku měli obavy o vítězství, soupeř snížil. Myslím si ale, že jsme z celkového pohledu měli hodně šancí, ale další góly jsme bohužel nepřidali. Nejvíc si pak cením skutečnosti, že se vyhrálo a že nabýváme určitou jistotu. Doufám, že se to odrazí v dalších zápasech."

Jiří Režnar (trenér Havířovské hokejové společnosti): "Přijeli jsme s přáním vybojovat alespoň bod. Doma náš tým totiž v posledním zápase prohospodařil body s Chomutovem. Věděli jsme navíc, že Boleslav byla trošičku v křeči. Možná by se dalo říci, že výsledek 2:1 je solidní. My ale chtěli přivést body a to se nepovedlo. Hlavní důvod byl v tom, že jsme dostali dva góly po chybách, které vlastně v každém utkání děláme. Druhým důležitým momentem byla přesilovka pět na tři dlouhá 80 vteřin, kdy jsme za stavu 0:1 nedokázali utkání zvrátit v náš prospěch. Zkušení hráči, kteří tuto početní převahu hráli, prostě musí za půl minuty skórovat. Bohužel jsme tedy prohráli. Navíc ideální nebyla v našem provedení ani první třetina, kdy jsme u všeho byli pozdě. Nevím, jestli to bylo ještě důsledkem únavy po cestě v autobuse. Pravdou ale skutečně je, že úvodní dvacetiminutovka byla opravdu špatná. Boleslav nás v ní přestřílela poměrem 16:7. Zásluhou Marka Novotného v brance naštěstí skóre nenarostlo. Venku ale musíme přeci jen hrát trochu jinak, než jak jsme předvedli tentokrát."