BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost přidal ve čtvrtfinálové sérii i druhý bod

19. 3. 2024
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

3:2

2:0, 1:2, 0:0

HC Slavia Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Beran (Matějka), 20. Hrouda (Doležel (Churáček), 34. Šilhavý (Beran) – 29. Tichý (Matějovský), 29. Kucharčík. Rozhodčí: Šmika, Bernat – Gabriel, Hák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav

F. Kovář – D. Kovář, Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý – Hanyš, Beran, Fink – Vasiak, Matějka, Kristek – Hrouda, Churáček, Maxin – Václavík, Ždanov.

HC Slavia Praha

Poletín – Lorenz, Pšenička, Oh, Skyba, Marek, Labuzík, Hess – Tittl, Huk, Matějovský – Švancar, Kucharčík, Šámal – Holejšovský, Tichý, Egart.

M l. B o l. – Boleslav zvládla i druhý domácí duel se Slávií a v sérii vede 2:0 na zápasy. Úvodní dvě branky přidali domácí v první třetině, kdy využili jednu z početních výhod a na dobrý výsledek bylo zaděláno. Jenže po první přestávce ztratili trenéra Škalouda koncentraci a Slavia dvěma slepenými brankami vyrovnala. Domácí tým si v oddechovém čase řekl to podstatné a do druhé sirény si zvládli vedení vzít zpět. Třetí třetina byla velkým dramatem, které ale domácí tým zvládl a hubené vedení 3:2 uhájil. Do hlavního města, kde série pokračuje, si tak veze důležité vedení a už v pátek může rozhodnout o svém postupu do další fáze vyřazovacích soubojů.

Domácí vstoupili do druhého čtvrtfinálového klání lépe a od začátku byli aktivnější, což v úvodu třetiny podpořil i brzký nedovolený zákrok hostujících hráčů. V dobrém světle se blýskli Matějka s Maxinem, kteří zaměstnali Poletína v brance Slávie. Brzy se ale oslabili také Bruslaři a nechali výhodu hostům. Ti ale nebyli tak důrazní a mnoho z početní výhody nevytěžili.

Závěr úvodní periody patřil opět Bruslařům, kteří získali početní výhodu. V ní se dobře prezentoval Maxin, který na Poletína zamířil od modré hned třikrát. Pak se už Bruslaři mohli naplno radovat. Vojtěch Beran svou střelou dokázal překonat slávistického gólmana. A jelikož s jídlem roste chuť, udeřili Bruslaři ještě 28 vteřin před první sirénou znovu. Poletína překonal Ondřej Hrouda a zajistil tak svému týmu dvoubrankový náskok do další části hry.

Slavia se snažila po nepovedené první třetině rychle oklepat. A hned na úvod si vypracovala parádní šanci. Kucharčík si dokázal nabruslit až před boleslavskou branku a zakončil. Kovář proti němu ale vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků. Aktivita hostí vyústila až k faulům domácího celku. A soupeř dál tlačil, Boleslav se bránila jen vyhazováním kotouče. Druhou přesilovku už hosté využili. Tobiáš Tichý se dostal před gólmana a kotouč propasíroval až do branky. K vyrovnání stačilo Slávii dalších 38 vteřin. Matouš Jan Kucharčík si poradil s domácí obranou a vyzrál i na Kováře.

To byla pro domácí studená sprcha, a tak si zelená lavička vyžádala oddechový čas. Domácí byli trochu nervózní, ale nakonec se dokázali zkoncentrovat a za tři a půl minuty si vzít opět vedení zpět. Třetí branku domácích přidal Rostislav Šilhavý, který při signalizované výhodě, vyslal střelu z pravého kruhu přesně k pravé tyčce. Hra ve druhé třetině hodně zhrubla, k vidění bylo více osobních soubojů, skóre už se ale do druhé přestávky neměnilo.

Třetí třetina tak dala tušit velkému dramatu. Lépe se do ní vrhla Slavie, která se hnala opět za vyrovnáním. Protiútoky hostí tak musela držet pevná mladoboleslavská obrana. V opačném případě pak útočné choutky domácích krotil skvěle chytající brankář Poletín. Bruslaři však své hubené vedení bránili zuby nehty. Proti Pšeničkově ráně se skvělým zákrokem zaskvěl domácí gólman.

Čas se rychle chýlil ke konci, a tak nebylo na co čekat. Minutu a půl před koncem třetí třetiny si pražský celek vyžádal oddechový čas a vzápětí odvolal gólmana Poletína. V závěrečném tlaku se opět blýskl Pšenička, neméně však i gólman Kovář, který si s jeho dělovkou od modré poradil. Do brány neproklouzl ani pokus Matějovského.

Boleslav tak zvládla i druhý domácí duel a ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy vede 2:0. Série se stěhuje do hlavního města. Třetí duel je naplánován na pátek 22. března od 18:00. Už tam se může rozhodnout. Pokud ne, v záloze je sobotní zápas (opět na Slavii). Pokud by Pražané zvládli sérii vyrovnat, rozhodující duel by se hrál v Mladé Boleslavi v pondělí 25. března.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Dnešní zápas byl utkáním tří naprosto rozdílných třetin. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a zcela zaslouženě jsme si vytvořili dvougólový náskok. Druhá třetina bohužel patřila hostům a v naší hře byla vidět nezodpovědnost, laxnost a soupeři jsme to do jisté míry usnadnili. Naštěstí jsme potom dobře sehráli signalizovanou výhodu, kdy jsme dali rozhodující branku. Třetí třetina byla už z obou stran opatrnější a jsem rád, že jsme nedovolili soupeři si vytvořit větší množství gólových situací a utkání jsme dá se říct v klidu dohráli. Jsme rádi, že jsme tímto utkáním udělali druhý krok, ale pořád to bude ještě dost náročný.
HC Slavia Praha:
Ladislav Slížek: Slíbil jsem, že budeme lepší než v tom předešlém utkání, což se nejspíše nestalo. První třetina byla ještě šílenější než v minulém zápase. Od druhé třetiny bych si představoval hrát takhle play off. Bohužel jak jsme se už bavili v šatně, tak 20 až 40 minut na to nestačí. I tak ale pevně věříme a doufáme, že se sem vrátíme a uděláme pro to všechno.