napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Slavia Praha

6:4

4:1, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 8. Matějovský (Pšenička), 16. Tichý (Kucharčík, Skyba), 19. Skyba (Šámal), 20. Šámal, 59. Kucharčík, 60. Šámal (Kucharčík, Skyba) – 16. Beran (Hájek), 38. Hanyš (Beran), 46. Hanyš (Hájek), 58. Hájek (Hanyš, Čermák). Rozhodčí: Hlinka, Matoušek – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 6:4.

Höhlig – Lorenz (A), Pšenička (A), Oh, Skyba, Marek, Labuzík, Hess – Tittl, Huk, Matějovský (C) – Švancar, Kucharčík, Šámal – Holejšovský, Tichý, Egart

Kovář F. (21. Sklenička) – Hájek, Hora, Šilhavý, Čermák, Doležel, Kovář D. (A) – Beran (A), Hanyš, Matějka – Vasiak, Václavík, Churáček – Maxin, Fink, Kristek (C) – Ždanov, Hrouda

P r a h a – Mladoboleslavští dorostenci v Edenu po první periodě třetího utkání prohrávali už 1:4, pak ale předvedli stíhací jízdu a v 58. minutě dokázali dosáhnout dokonce na vyrovnání. Slávisté si však vítězství vzít nenechali a rozhodujícím gólem z času 58:04 odvrátili konec sezony. Bruslaři se tak na místo činu vrátí i zítra, kdy dostanou další pokus urvat postup do semifinále. Čtvrtý čtvrtfinálový duel startuje v 17:00.

Mladoboleslavští dorostenci vyrazili do Edenu bojovat o semifinále ve stejné sestavě, v níž nastoupili v úterý na ledě ŠKOENERGO Arény. Domácí Slavia ale do utkání vstoupila lépe a v 8. minutě otevřela skóre. Artur Matějovský si ve středním pásmu píchl puk za boleslavské beky, na pravém kruhu jej dobruslil a příklepem z velkého úhlu propálil Kováře. V 16. minutě pak Tobiáš Tichý před brankou dokázal tečovat Kucharčíkovo nahození z modré a Pražané vedli 2:0. Byl to zásah v přesilové hře - jediné, kterou Bruslaři svému soupeři v utkání dopřáli.

Po 30 sekundách nicméně slavili také Mladoboleslavští, když rychlý kontr po přistrčení Hájka z levého kruhu proměnil v gól Vojtěch Beran střelou zápěstím. Sešívání se nesesypali a do přestávky svému soupeři uštědřili další dva direkty. O ten první se postaral Daniel Skyba, který v čase 18:13 dopravil puk do sítě po skrumáži před Kovářovou klecí. Ten druhý přišel 26 sekund před první sirénou. Doležel se po zisku kotouče v obranném pásmu ocitl mezi třemi protihráči, ti ho odzbrojili a Viktor Šámal jeho zaváhání potrestal - 4:1.

Bruslaři do druhé části nastoupili se Skleničkou v brance, svůj výkon zlepšili a několikrát měli na svých hokejkách snížení stavu. Bohužel se trápili v koncovce, což poznal jak Vasiak, tak Hrouda, jenž byl blízko ke gólu hned dvakrát. Nakonec se ale Škaloudova parta přeci jen dočkala a to ve 38. minutě, kdy Beran vyhrál buly na levém kruhu, posunul kotouč k pravé tyči a tam se nadvakrát prosadil Petr Hanyš. Po přestávce navíc Petr Hanyš skóroval podruhé, když dokázal změnit směr Hájkovy nabídky od modré a Bruslaři tak byli v kontaktu.

Středočeši tlačili i nadále a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. To, k čemu se delší dobu schylovalo, přišlo v čase 57:13. Svůj povedený výkon korunoval obránce Kryštof Hájek, když k dvěma asistencím přidal i gól. Předělaný útočník se prosadil střelou z modré čáry, na níž Höhlig přes několik clon před brankou vůbec neviděl - 4:4. Radost a úlevu na straně Bruslařů ale záhy vystřídal zmar. Už za necelou minutu nato se totiž od levého hrazení odpoutal Matouš Jan Kucharčík, který se nacpal až před Skleničku a propasíroval přes něj puk do branky. Naši mladíci to ještě v závěru zkoušeli v šesti, ale při risku inkasovali z hole Viktora Šámala a prohráli 4:6. V Edenu se tak oba celky sejdou také zítra, kdy je na programu čtvrté utkání série.

HC Slavia Praha:
Ladislav Slížek: Měli jsme vynikající nástup do zápasu. 4:1 bylo to, co jsme si přáli. Nicméně mám takový pocit, že jsme potom tahali za kratší konec. Bylo to způsobeno i tím, na co jsme kluky upozorňovali. Bylo to jednoduchou hrou a v momentech u útočné modré čáry byli zkrátka lepší. V tomhle se do dalšího zápasu musíme zlepšit. Každopádně já klukům strašně děkuju za ten morál a vůli, že si za tím vítězstvím šli, a jsem rád, že to dopadlo tak, že si zahrajeme ještě zítra.
BK Mladá Boleslav:
Michal Michal: Z naší strany začala hra, kterou jsme chtěli předvést, až od druhé třetiny, kdy jsme srovnali tempo se soupeřem a pomalu ale jistě jsme tempo začali udávat a přenesli ho na naši stranu. Pak už jsme si byli schopni tvořit šance a myslím si, že až do posledních pár minut zápasu jsme byli aktivnější na puku, v držení puku a byli jsme schopni na soupeře tlačit. Ale nakonec bohužel jsme se svou nedůrazností připravili o nerozhodný výsledek. To tempo se budeme snažit přenést do zítřejšího zápasu.