Dorost nedokázal proměnit šance, s Energií nakonec prohrál

napsal Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel

0:2

0:1, 0:1, 0:0

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 20. V. Blažek (Kváš, Tomek), 32. Kváš. Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Michal Kostourek – Petr Kotlík, Jakub Figer. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 287. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:2.

Sklenička – D. Kovář, Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý – Hanyš (A), Beran (A), Kurka – Vasiak, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Churáček, Maxin – Václavík, Ždanov

Oršulák – Dyk (A), Postl, Čermák, Gombár, Pelikán (C), Kůrka, Vrzal – Wardas (A), Šilhan, Poizl – Slavík, Kyncl, Habla – Blažek, Sedláček, Kváš – Tomek.

M l. B o l. – Hosté vstoupili do zápasu v rychlejším tempu a na konci úvodní třetiny si vybojovali vedení. To už do konce zápasu zvládli udržet, dokonce ho během druhé třetiny i navýšili. Bruslařům se vůbec nedařilo využít šance a prohráli tak 0:2. Na mladoboleslavském ledě se tak v úterý 2.4. znova utkají.

Do úvodu zápasu naskočily oba celky v rychlém tempu a jistě ukázaly svoji bojovnost. I tak byl ale hostující celek o něco aktivnější. Mimo to bylo zkraje zápasu na trestné lavici poměrně rušno, neboť byli během tří minut vyloučeni 3 hráči. Ani jedna strana ale nedokázala přesilovku využít a hrálo se tak stále za vyrovnaného stavu. To se nakonec změnilo až ke konci, kdy v poslední minutě Vlastimil Blažek vystřelil svému týmu vedení.

Další třetinu začali Energetici o něco lépe a hráli více na puku než Bruslaři. Ve 30. minutě byl vyloučen Rostislav Šilhavý, čemuž následoval zvýšený tlak hostů. To se projevilo ve 32. minutě, kdy dokázal Michal Kvaš využít nepokojů před Skleničkovou brankou. Po této využité přesilovce následovalo opět zběsilé vylučování, kdy byli během dvou minut vyloučeni 3 hráči. I tak ale žádný gól nepadl a ani jeden z celků se nijak výrazně neprosadil.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili Bruslaři s vědomím, že musí srovnat. To se jim ale stále nedařilo, a naopak byli na puku spíše Energetici. Šanci na snížení náskoku dostali domácí v 50. minutě, kdy byl vyloučen Daniel Postl. Dvouminutové přesilovky ale i přes veškeré šance nedokázal domácí celek využít. Další šanci dostali v 57. minutě další přesilovkou, kterou se jim také nevydařilo využít. Do konce zápasu nezbývalo moc času, a tak Bruslaři v poslední minutě odvolali Skleničku a zkusili to v šesti. Ani to jim ale nevyšlo a prohráli tak s Energií 0:2.

Michal Michal: Bohužel se nám nedařilo navázat na ty dva venkovní zápasy. Soupeř nastoupil ve vysokým tempu. Ta první třetina byla bohužel z naší strany trochu pomalejší. Celý zápas se nám nedařilo proměňovat šance, které jsme měli, a že jich bylo docela dost.
HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Andrys: V dnešním zápasu si myslím, že jsme neměli vůbec špatný pohyb po celý zápas. Byly tam momenty, kde nás Boleslav hodně zatlačila, ale to se nám podařilo přežít. V každém případě jsme byli konečně schopní dát nějaké góly a odskočit na dvoubrankové vedení. Myslím si, že to nám pomohlo dotáhnout zápas do vítězného konce. Zítra víme, že nás čeká další velmi těžká písemka a budeme se ji snažit zvládnout.