Dorost je krok od zlatých medailí! Dynamo přehrál poměrem 6:2

12. 4. 2024

6:2

3:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Beran (TS), 17. Kristek (Matějka), 18. Maxin (Šilhavý, Churáček), 23. Ždanov (Beran, Kurka), 32. Kristek (Matějka, Ždanov), 49. Hanyš (Beran, Matějka) – 37. Sekanina (Vápeník, Řehořek), 45. Rolinek (Macek, Krčál). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Hnát, Teršíp. Vyloučení: 8:7, navíc Šilhavý, Maxin (MBL) a Korec, Jansa (PCE) všichni 5+OK za bitku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 453. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

Sklenička – Kovář D., Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, Piskač – Hanyš (A), Beran (A), Kurka – Vasiak, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Churáček, Maxin – Ždanov

Tuláček (18. Veřmiřovský) – Ruml, Řehořek, Vápeník (A), Novosad, Jansa, Křečan – Krčál, Rolinek (C), Macek – Lempach, Sekanina, Korec (A) – Úlehla, Drábek, Novák – Tvrdík, Ryšavý

M l. B o l. – Dorostenci Bruslařů i ve čtvrtém utkání dokázali plně využít výhody domácího prostředí a na svého soupeře znovu vletěli ve velkém stylu. Rozhodující pasáž utkání přišla v závěru prvního dějství, kdy Mladoboleslavští skórovali hned třikrát mezi 16. a 18. minutou. Dynamu se za stavu 5:0 pro Bruslaře povedlo dvakrát korigovat stav, ale na víc už svěřenci trenéra Faltyse nestačili. Museli tak po třetí siréně sledovat oslavy domácích hokejistů, kteří před nedělní cestou do Pardubic potřebují už jen jedno vítězství k extraligovému titulu. Páté finále je v pardubické enteria Aréně na programu v neděli 14. dubna od 15:00.

Do boje o třetí bod série Bruslaři vyrukovali v identickém složení jako o den dříve, protože vítězná sestava se odjakživa nemění. Čekání na první gól bylo tentokrát delší a paradoxně přišlo při početní převaze Dynama. Za pardubickou obranu se totiž v 16. minutě prodral Vojtěch Beran a ve vyložené šanci byl zahákován Lempachem - nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. To proměnil sám faulovaný Beran, když Tuláčka propálil skrz betony. Trefa mladoboleslavského šikuly navíc odstartovala smršť dalších branek. Hned za minutu nato Matějka přistrčil puk na levý kruh pro kapitána Jakuba Kristka a ten zavěsil přesně na zadní šibenici. Za dalších 17 sekund běsnění domácí ofenzívy vyvrcholilo, z velmi podobné pozice se totiž prudkou střelou na bližší tyčku prosadil ještě Imrich Maxin. Pro Tuláčka to byl poslední okamžik mezi třemi tyčemi, v 18. minutě pardubická jednička přepustila své místo Vermiřovskému.

Východočeši se mohli chytit hned po návratu ze šaten, když po Beranově hrubosti měli k dispozici svou druhou přesilovku. Ani tentokrát ji ale nedokázali zužitkovat a krátce po jejím vypršení za to byli potrestáni. Nedůraz beků vyvrcholil ztrátou puku za brankou, Kurka jej přistrčil Beranovi a ten chirurgicky přesným pasem do slotu připravil exkluzivní pozici pro Oleksandra Ždanova. Vermiřovský znovu kapituloval ve 32. minutě, když Matějka od levého hrazení přihrál puk Jakubu Kristkovi a ten zakončil přesně mezi pravý beton a vyrážečku pardubického strážce - 5:0. Hostům nevycházelo zhola nic, naději přinesl až úspěch Tobiáše Sekaniny, jemuž se podařilo ve 37. minutě usměrnit do branky nahození Řehořka.

Ještě lépe na tom Dynamo bylo po návratu ze šaten, kdy byl vyloučen Hájek a jeho prohřešek byl potrestán hned po 6 vteřinách. Ruml přihrál po modré čáře Mackovi a jeho zablokovaný pokus pak za Skleničku dorazil Tomáš Rolinek - 5:2. Červenobílí pak přeci jen trochu ožili, na další snížení ale nedosáhli a navíc se na nich začala projevovat frustrace z nepříznivého vývoje finálové série. Hokej už pak po většinu času hráli jen domácí Bruslaři, za Vermiřovským se v průběhu třetí části hned třikrát rozezněla branková konstrukce. Bruslařům se nakonec povedlo v jedné z nabídnutých přesilovek přidat pojistku, když se Beranova rána přímo před pardubickou klecí otřela o kalhoty Petra Hanyše a skončila v síti. Přítomní diváci se nakonec dočkali také boxerských vložek v podání Šilhavého s Korcem a v závěru rukavice zahodili také Maxin s Jansou, v obou případech vyhráli na body zástupci domácího celku. Mladoboleslavský dorost tak po úvodní porážce přidal třetí vítězství v řadě a od zisku zlatých medailí ho dělí poslední vítězství.

Martin Škaloud: Hráči si zaslouží obrovský respekt za to, jak čtvrtý zápas zvládli. Řekl bych, ze jsme od začátku zápasu byli lepší ve všech aspektech hry. Zítra lehce potrénujeme a dobře se připravíme na další těžkou bitvu.
HC Dynamo Pardubice:
Vojtěch Faltys: Byla to divočina, hodně vyloučených. Trochu nás srazilo trestné střílení, do té doby jsme měli dobrý pohyb i nějaké šance. Měli jsme pak hlavy dole a padly tam další dva góly i po našich chybách. Nejvíc mě mrzí, že jsme nedokázali proměnit naše šance. Měli jsme jich suverénně nejvíc ze všech odehraných zápasů finále, ale nevyužili jsme je. Zakončení bylo z naší strany velmi slabé.