BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav zvládla závěr, Král dal dva góly

28. 2. 2008
napsal Michal Miškovský
BK Havlíčkův Brod

2:3p

1:1, 1:0, 0:1 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Onráček (Stromko, Jelínek), 38. Hodek (Kubeš, Borovanský) - 8. Šebesta (Fiedler), 60. Král (Šebesta), 68. Král (Gombár). Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Lhotský, Kabourek. Vyloučení: 7:9, navíc hostující Schnabel osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2700.

BK Havlíčkův Brod

Neruda - Borůvka, A. Jelínek, Pavlík, Procházka, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko, Endál, Hodek, Holec, P. Jelínek, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga

BK Mladá Boleslav

Chábera - Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný, Kolafa - Nouza, Král, Gombár - Boháč, Šebesta, Fiedler - Eiselt, Mikulík, Rozsíval - Handlovský, Sýkora, Gajovský

H a v l. B r o d - Třetím zápasem ve čtvrtek pokračovala čtvrtfinálová série mezi boleslavskými hokejisty a Havlíčkovým Brodem. Vyrovnaný duel dlouho směřoval k výhře Rebelů, kteří ještě v poslední minutě třetí třetiny vedli 2:1. 47 vteřin před koncem základní hrací doby však srovnal <strong>Richard Král</strong> a tentýž hráč také v následném prodloužení rozhodl. Boleslavští tak vedou již 3:0 na zápasy a jsou na nejlepší cestě za postupem do semifinále. Čtvrtý zápas se hraje v pátek opět v havlíčkobrodské Kotlině.

Přestože se hned při první útočné akci dostal do zajímavé pozice s pukem Král, v úvodních šesti minutách byly ofenzivní manévry spíše na straně domácích. Vždyť především díky výbornému Cháberovi Středočeši neinkasovali z hole střílejícího Třetiny a Ondráčka, který zakončoval pohlednou kombinaci. Hosté si počkali do osmé minuty. Menší závar před Nerudou využil ke skórování Šebesta.

Krušné chvíle čekaly na svěřence Petra Kaňkovského o čtyři minuty později, kdy byl po Schnabelovi vyloučen také Šebesta a domácí tak měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Během minuty a 47 vteřin se však bránící trojici Bruslařského klubu dařilo blokovat střely soupeře a v nepříjemné situaci se ubránili. To se jim nepodařilo v 16. minutě. Při rovnoměrném počtu hráčů na ledě se Boleslavští dopustili chyby na obranné modré, do nájezdu se dostal Třetina a zakončil ho trefou pod horní tyčku.

Druhou přesilovku 5 na 3 si domácí zahráli za další dvě minuty. Původně měla trvat 113 vteřin, díky netaktickému faulu Kubeše se však zkrátila téměř o minutu. I tentokrát se Středočeši ubránili, a tak skončila úvodní dvacetiminutovka nerozhodně 1:1.

Hned po dvou odehraných minutách prostřední části hry domácí svými fauly nabídli Boleslavským dvojnásobnou přesilovku trvající 88 vteřin, hostům se však příliš nepovedla. Vyrovnaná bitva přinesla další šance až při klasické početní výhodě Bruslařského klubu v polovině zápasu. Macháčkovu bombu od modré však Neruda se štěstím chytil a po ráně Boháče zaskakoval na brankové čáře místo gólmana bek Vyhlídal. Další velkou příležitost nevyužil ve 34. minutě Mikulík, jenž se před bránou obtočil kolem obránce, ale jeho střele chyběla větší přesnost. Ve 38. minutě se ozvali po dlouhé době domácí, avšak hodně hlasitě. Při přesilovce si vybruslil na pravé křídlo Hodek a přesně vystřelený puk z jeho hole byl rychlejší než Cháberova lapačka.

Snaha Boleslavských ve třetí třetině pochopitelně směřovala k vyrovnání, hned v jejím úvodu je však přibrzdilo vyloučení Schnabela. V něm se sice ubránili, poté ale sami dvě přesilovky nevyužili. Navíc od třetího inkasovaného gólu je uchránila v 50. minutě po střele Hodka tyč!

Očekávaný tlak hostů vrcholil dvě minuty před koncem. Nejprve sice neuspěl Boháč, který se z pravé strany hnal na Nerudu, ale na gólmana Rebelů si nepřišel, poté však v čase 58:49 boleslavská střídačka odvolala Cháberu a o 24 vteřin později Středočeši srovnali. V nepřehledné situaci před bránou domácích se nejlépe zorientoval Král a zařídil prodloužení.

Nastavený čas byl poměrně jasně v režii Bruslařského klubu. Hned v jeho druhé minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, Šebesta však nezakončil přesně. Poté mohl ukončit zápas Eiselt, jenž byl v mezikruží osamocený, ale s pukem si pohrával příliš dlouho. Fiedler pro změnu v nájezdu vyhořel na Nerudovi. Rozhodnuto bylo až v 68. minutě. Gombár přesnou přihrávkou našel Krále, který své zkušenosti přetavil ve vítězný gól.