Vítězná série juniorů končí, Bruslaři doma nestačili na lídra z Třince

18. 10. 2024

1:6

0:2, 0:1, 1:3

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 54. Hradec (A. Vlasák) – 10. Hebar (Gerych), 10. Volas (Mrtka, Hebar), 37. Ošmera (Vojáček), 44. Dohnal (Volas, Spěváček), 45. Kubiesa (Mikula, Mrtka), 48. Spěváček (Rybnikár, Gerych). Rozhodčí: Wagner, Raška – Roischel, Obr. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 0:6, 1:6.

Hora – Sypecký (C), Průšek, A. Vlasák (A), Křivánek, Frešer, Šilhavý, Doležel – Hurt, Hradec, Král – M. Vlasák (A), Sláma – Kučera, Beran, Maxin – Hruška, Šachl, Vítek

Forst – Pospíšil (A), Ošmera, Kurbaka, Mrtka, Horváth, Volas, Byrtus – Vojáček, Hladoník, Makula – Mikula, Karas, Kubiesa (A) – Hebar, Rybnikár, Zduba – Spěváček, Dohnal, Gerych (C)

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka hostila v pátek po poledni tabulkového lídra s Třince, v jehož brance hned od začátku nastoupil boleslavský odchovanec Daniel Forst. Jeho spoluhráči vepředu v prvním dějství přidali dva góly a odskočili do vedení. To se otřásalo především ve druhé části, ale Bruslaři z herní převahy gól nevytěžili a to rozhodlo. Oceláři totiž přidali třetí trefu a v posledním dějství už jen navyšovali. Alespoň čestný úspěch zelenobílých hochů zaznamenal v 54. minutě Vojtěch Hradec, který snižoval na konečných 1:6. Bruslaři tak po třech týdnech a čtyřech soutěžních zápasech znovu poznali, jaké je to prohrát a přišli o sérii neporazitelnosti. Páteční zápas ale musejí rychle hodit za hlavu, protože hned v sobotu 19. října doma hostí Vítkovice a dostanou tak šanci na nápravu.

Do boje o páté vítězství v řadě vstoupili Bruslaři bez zraněného útočníka Miroslava Dobnera, jehož místo v útoku zůstalo prázdné. Do obrany za absentujícího Davida Paviče naskočil Matěj Doležel. To byly jediné dvě změny, které trenérský štáb juniorky učinil oproti poslednímu utkání s Přerovem. Proti nim v dresu Třince naskočili i dva staří známí. V brance stál boleslavský odchovanec Daniel Forst, který s Davidem Horou dlouho tvořil údernou brankářskou dvojici a v útoku nastoupil také Matěj Vojáček. Oba zmínění hráči se k Ocelářům přesunuli před začátkem sezony.

Lepší nástup měli hosté, kteří mohli v 8. minutě vést, kdyby Hora nedokázal betonem zarazit Zdubovo zakončení z úniku. V 10. minutě už se ale Třinečtí prosadili a to rovnou dvakrát. V čase 9:11 po Gerychově zakončení od levé tyčky z hranice brankoviště úspěšně dorážel Andrej Hebar. Hned v dalším střídání se ujala střela obránce Patrika Volase, na kterou Hora vůbec neviděl - 0:2. Po více než dvacetiminutové přerušení, které způsobila nepřítomnost zdravotníka mezi střídačkami, se lépe vrátili Bruslaři. Snížit mohl Sláma, když se ve 14. minutě objevil v mezikruží u volného puku, na Forsta ale nevyzrál.

V prostřední části do toho zelenobílí hoši pořádně šlápli a hnali se za snížením. Ve 22. minutě Marek Vlasák šikovně vypíchl kotouč třineckému bekovi a za obranou čekající Hradec byl najednou sám před Forstem, na toho si ale nepřišel. Tlak Bruslařů přinesl i přesilovky a při jedné z nich ve 31. minutě král při brejku připravil gólovku pro Hrušku, jenž ale v pádu dlouhou kličku do bekhendu nedokončil. A tak ve 37. minutě přišlo to, čeho se domácí báli. Vojáček objel branku, přihrál na levý kruh Adamu Ošmerovi a ten střelou po ledě propálil Horu - 0:3.

Možná i díky uklidnění ze závěru druhé části si Oceláři pohlídali také začátek třetí části, Bruslařům se v té chvíli zápas sesypal. Přesilovkovou dorážkou zvyšoval ve 44. minutě Jiří Dohnal už na 4:0 pro hosty. Za další minutu navíc dokončil Mikulovu akci Matěj Kubiesa prudkou střelou ze zápěstí a přesně v čase 48:00 další využitá přesilovka znamenala vedení o šest branek, prosadil se Vojtěch Spěváček. Domácí tým se zmohl alespoň na snížení a na to, aby pohotovému Forstovi nedopřál nulu. O tu ho v 54. minutě připravil Vojtěch Hradec, hráč ročníku 2005, který s Forstem tady pod komínem vyrůstal.

Vítězná série Bruslařů tak skončila po čtyřech zářezech. Mužstvo trenéra Hakena bude moci napravit zaváhání hned zítra, když na led ŠKOENERGO Arény dorazí vítkovická Ridera. Start utkání je naplánován na 16 hodin.

Petr Haken: Špatně jsme vstoupili do utkání a brzy jsme prohrávali. Musím vyzdvihnout druhou třetinu, ve které se nám podařilo vrátit se zpět do zápasu. Bohužel tomu chybělo už jen lepší zakončení, což je ale klíčové. Třetí gól potom definitivně rozhodl o výsledku. Já musím pogratulovat soupeři, protože hrál výborně, jednoduše a především účelně.
HC Oceláři Třinec:
René Mucha: Vyšel nám vstup do utkání. Tím, že byla první třetina rozpůlená, tak to utkání po té pauza začalo jakoby od začátku. V té druhé části už to od nás nebylo tak dobré, ale zvládli jsme to. Rozhodující momenty pro nás přišly ve druhé třetině. Měli jsme tam spoustu faulu, ale ta oslabení jsme dokázali ubránit a mezi tím se ještě povedlo odskočit na tři branky. A třetí třetina už zase byla dominantní z naší strany. Gratuluji kabině celému týmu včetně skvělého brankáře, máme z vítězství velkou radost.