19. 10. 2024

1:2

0:0, 1:0, 0:2

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 22. Maxin (Šilhavý, Král) – 54. Pavelec (Vehovský, Přibyl), 57. Přibyl (Fojtík, Vehovský). Rozhodčí: Svobodová, Barek – Štěpánek, Tuháček. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30. Diváci: 119. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

Hora – Sypecký (C), Průšek, A. Vlasák (A), Šilhavý, Doležel, Frešer, Křivánek – Sláma, Hradec, M. Vlasák (A) – Hurt, Král, Maxin – Kučera, Beran, Hanyš – Vítek, Šachl, Hruška

Smolka – Čuba, Glos (A), Mat. Man, Drábek, Bialy (C), Kalandra – Glas, Pavelec, Fasner – Tobola, Douda, Vehovský (A) – Muroň, Kovalčík, Přibyl – Fojtík, Max. Man, Žídek

M l. B o l. – Junioři chtěli po páteční porážce s Třincem naskočit zpět na vítěznou vlnu, v zápase 15. kola DHL extraligy hostili tabulkového soupeře z Vítkovic. Bruslaři se na první trefu pořádně nadřeli, ve 22. minutě ji ale dosáhli a Imrich Maxin otevřel dorážkou skóre. Vedení si zelenobílí hlídali až do 54. minuty, kdy poprvé smolně inkasovali. Vzápětí navíc přišel obrat, když při oslabení neúspěšný blok změnil dráhu střely Matěje Přibyla. Junioři tak v závěru přišli o všechny tři body a propadli se zpět na 11. místo tabulky. Příští víkend budou na domácím ledě ležet další body, které budou Bruslaři muset uhájit před Brnem a následně Jihlavou.

Bruslaři se stejně jako v pátek museli obejít bez zraněného útočníka Miroslava Dobnera, který se zranil v úterní dohrávce s Přerovem. Zatímco v pátek jeho místo v útoku zůstalo prázdné a zelenobílí tak hráli na jedenáct útočníků, v sobotním utkání se k týmu zpět po reprezentační akci sedmnáctky připojil dorostenec Petr Hanyš a útoky tak byly znovu kompletní. Do branky se v souboji s tabulkovým soupeřem postavil David Hora. Výkon Mladoboleslavských v prvním dějství výrazně ovlivnila tři vyloučení, díky kterým jejich tempo nebylo ideální. Vítkovice z přesilovek nevytěžily zhola nic, zato na druhé straně bylo živo. A to především poté, co Hanyš v 11. minutě pasem od pravého hrazení našel Berana v jízdě na branku. Beran po zisku puku zkoušel bekhendový blafák, Smolku ale trefil do betonu.

Aktivnější Bruslaři se prosadili až po návratu ze šaten. Ve 22. minutě z modré vypálil Šilhavý a trefil Bialyho, kotouč se ale odrazil na pravý kruh příhodně pro Imricha Maxina, který ho z jedné chladnokrevně napálil do sítě za Smolkou - 1:0. Domácí ve druhé části svého soupeře předčili v rychlosti i sběru střel, přesto mohlo být vyrovnáno. Uniknuvší Přibyl ale nedokázal překonat Horu, když mu při brejku marně mířil na teploměr. Na druhé straně po rychlé kombinaci mezi Slámou a Markem Vlasákem dostal šanci navýšit Hradec. Ten k brance přijel z pravé strany, puk si potáhl k levé tyčce a zkoušel překonat Smolku, jenže také on neuspěl.

Do třetí části tak domácí skvadra vstupovala s nejtěsnějším možným vedením 1:0. Hned v jeho úvodu odmítl navýšení Hurt, který z hranice brankoviště od pravé tyčky mířil příliš vysoko a Smolka tak přežil bez úhony. Zápas už se blížil ke konci a nic nenasvědčovalo tomu, že by Ridera ještě mohla udeřit. Hora si do té doby věděl poradit se všemi střelami soupeře a v brance působil velmi klidně, nejen on musel nevyhnutelně myslet na čisté konto. Navíc poté, co v 54. minutě Sláma u modré zablokoval nahození vítkovického beka a zamířil do rychlého kontru po pravém křídle. Díky své rychlosti se host z Hradce Králové dostal do brejku, v nájezdu na branku z pravé strany nicméně rozvlnil jen boční síť. A tak se stalo to, co ve ŠKOENERGO Aréně nikdo nechtěl.

V čase 53:58 byl po akci z levého křídla Petr Pavelec vytlačen Hanyšem až do rohu, odkud v nouzi nastřeloval kotouč před branku. A tam se herní předmět od těla Křivánka nešťastně odrazil za bezmocného Horu. V závěru 56. minuty byl navíc za rozporuplných okolností vyloučen smolař Křivánek a Ridera svou pátou přesilovou hru využila v ten pravý čas. Po váhání hostů to na sebe vzal Matěj Přibyl, jehož střelu z levého kruhu při snaze blokovat přizvedl Marek Vlasák a kotouč zaplaval nad Horovo rameno - 1:2. Bruslaři si v nejbližší možné chvíli vzali čas na poradu a zkusili to v šesti, jenže v čase 57:30 byli opět posláni do čtyř a to rozhodlo.

V poslední půlminutovce ještě domácí v šesti lidech mačkali Vítkovické před jejich klecí a vypálili i několik střel. Tu Slámovu z mezikruží ale vyrazil Smolka, proti Hurtovi obětavě zasáhl jeden z beků a zbylé kotouče mířili mimo zařízení. A tak juniorka prohrála i svůj druhý víkendový duel a propadla se zpět na 11. příčku. O návrat do desítky budou naši mladíci bojovat znovu v domácím prostředí za týden, kdy postupně přivítají druhé Brno a čtvrtou Jihlavu. V pátek se bude hrát od pěti hodin a v sobotu od čtyř.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Úplně jsme vyhořeli v produktivitě, což celé utkání rozhodlo. Mrzí mě znovu velmi dobře odehraná druhá třetina, kterou jsme zvládli tak jako včera. Máme spoustu nevyužitých gólových příležitostí a to nás sráží. Na jeden gól je hrozně těžké vyhrát a měli jsme i smůlu, že jsme si dali dva vlastní góly.