Dorost zůstává stoprocentní, v Budějovicích vyhrál 6:2

13. 9. 2024
Banes Motor České Budějovice

2:6

0:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 28. Bartuška (Chaloupka), 60. Hřebejk (Šíma) – 10. Kříž (Matějka, Vrbata), 19. Matějka (Hanyš), 20. Matějka (Vrbata, Hora), 25. Hanyš (Vrbata), 37. Hrouda (Musil), 52. Vrbata (Chabada, Hora). Rozhodčí: Jančí – Augusta, Trávník. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6.

Jelínek (21. Schejbal) – Šrámek (A), Švec, Schmied (C), Pekař, M. Dvořák, Benák, Smejkal – Benda, Hřebejk, Koníř – Hečko (A), J. Novotný, Šíma – Voráček, Přibyl, Chaloupka – Bartuška.

Beran – Čermák (A), J. Dvořak, Hora, Konvalinka, Piskač, Kříž – Vrbata, Matějka (A), Hanyš (C) – Hrouda, T. Dvořák, Zhdanov – Vovsík, T. Novotný, Bydžovský – Musil, Chabada

Č. B u d ě j o v i c e – Mladoboleslavští dorostenci vyrazili v pátek před polednem na jih Čech, kde se v Budvar Aréně utkali s Motorem. Po skvěle zvládnuté první třetině a rychlé odpovědi na snížení domácích už Bruslaře nemělo co zastavit a ti potom dovedli utkání do vítězného konce. Naši mladíci zůstávají společně s Karlovými Vary posledním stoprocentním týmem Extraligy dorostu, ale po sobotě už to platit nebude. Po utkání, které ve ŠKOENERGO Aréně startuje ve 12:30 si toto privilegium může ponechat už jen jeden tým nebo také žádný.

Mladoboleslavský dorost se do jižních Čech vypravil bez svého nejlepšího střelce Sviatoslava Vasiaka, který zůstal k ruce trenérům juniorky doma ve ŠKOENERGO Aréně. Bruslařům to ale vůbec nevadilo a hned od prvních minut byli směrem dopředu aktivnější. Skóre mohl otevřít Vrbata, jenže trestné střílení neproměnil. V 10. minutě to nicméně jemu ani spoluhráčům nemuselo vadit. Přes dobrou clonu Tadeáše Dvořáka prosvištěl do sítě kotouč od modré čáry z hole Filipa Kříže. Krátce před prvním odchodem do kabin navíc po Hanyšově přistrčení přesně pálil Filip Matějka a v čase 19:56 se stejný borec trefil podruhé. Tentokrát Filip Matějka využil krosové přihrávky Vrbaty a využitím přesilovky stanovil stav na 3:0 pro zelenobílé.

Domácí lavička pro druhou třetinu postavila mezi tři tyče brankáře Schejbala, jenž ale po čtyřech minutách a 50 vteřinách také inkasoval. Z pozice na levém kruhu ho střelou na bližší tyčku překonal kapitán Petr Hanyš. Jihočeši se vzepjali a ve 28. minutě dokázali snížit na 1:4, když kotouč z nepřehledné situace dostrkal za Beranova záda Jan Bartuška. Jenže Bruslaři ještě do přestávky opět odskočili na rozdíl čtyř branek. Smejkalovu nepřesnou rozehrávku vystihl Musil a po jeho přihrávce zpoza branky se od pravé tyčky prosadil důrazný Ondřej Hrouda.

Zelenobílí potom ve třetí periodě kontrolovali průběh zápasu, dvakrát se ubránili přesilovce Motoru a v 52. minutě pošesté udeřili. Třetí přesilovku Bruslařů využil Kryštof Vrbata, jemuž krosem připravil pozici Chabada. Vrbata si tak ke trojici gólových přihrávek navrch připsal také přesnou trefu. Konečné skóre 2:6 z pohledu domácích potom v závěrečné šedesátivteřinovce završil Tobby Hřebejk. Domácí útočník využil toho, že Bruslaři už pod vlivem výsledku spíše čekali na třetí sirénu. Náš dorost tak zůstává společně s karlovarskou Energií jediným stoprocentním týmem v soutěži, což se ale zítra změní. Od 12:30 totiž Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréna hostí právě Karlovy Vary.

Banes Motor České Budějovice:
Domácí tým nezveřejnil ohlasy trenéra.
Martin Škaloud: Zaprvé jsme rádi, že jsme utkání zvládli vítězně a odvážíme si tři body. Za druhé mě těší, že v zápase byly pasáže, kdy naše hra nesla jisté parametry. A v neposlední řadě jsem velmi rád za to, že se v závěru utkání, kdy domácí přistoupili ke hře na hranici pravidel, nikdo z našich hráčů nezranil. Teď už máme v hlavě zítřejší souboj s Karlovými Vary, který bude jistě dosti pikantní.