Dorostenci odvážejí tři body po gólové přestřelce s plzeňskými Indiány

napsal Vojtěch Červený
HC ŠKODA PLZEŇ

5:7

1:2, 2:2, 2:3

Branky a nahrávky: 1. Blengino (Pitter, Kamas), 29. Matoušek (Pitter), 37. Ferda (Pitter, Kamas), 41. Bělík (Matoušek, Kamas), 49. Matoušek (Blengino, Pitter) – 11. Čajka (Hora, Ždanov), 16. F. Matějka (Hora), 23. Ždanov, 36. Matějka (Chabada, Konvalinka), 45. Hora (Vasiak, Bydžovský), 50. Chabada (Vasiak, Matějka), 58. Čajka (T. Dvořák, Hrouda). Rozhodčí: Glanc – Deja, Hanzlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7.

Poustka – Ferda, Fiala, Boskovic, Kamas (A), Šulan (A), Strnad – Mečl, Bělík (C), Blengino – Svoboda, Matoušek, Stupka – Slováček

Beran – Piskač, Konvalinka, Hora, Čermák (C), Kříž – Bydžovský, Hrouda (A), Novotný, Matějka (A), Vasiak, Musil, Chabada, Dvořák, Zhdanov, Šimáček, Chaika

M l. B o l. – Dorostenci si připsali cenné vítězství v dramatickém venkovním zápase proti Plzni, kde zvítězili 7:5. Z utkání plného branek si tak odvážejí do města automobilů důležité tři body. Svým výkonem potvrdili skvělou formu a nadále tak drží druhé místo v tabulce Extraligy dorostenců, pouhé dva body za karlovarskou Energií. Další zápas je čeká už v pátek 4. října, kdy se na domácí půdě utkají proti pražské Spartě.

Do utkání Bruslaři nevstoupili ideálně po 53 sekundách už totiž prohrávali o jednu branku, postaral se o ni Dario Alessandro Blengino se svým spoluhráčem Václavem Pittnerem, oba předvedli perfektní kombinaci pomocí níž překonali celou mladoboleslavskou obranu a s následným zakončením do poloodkryté klece už neměl první jmenovaný sebemenší problém. Odpověď na branku z úvodu první třetinu přišla až těsně za její polovinou, na modré čáře napřáhl Vojtěch Hora, jemuž se nejprve rána svezla, avšak druhý pokus už byl úspěšný, navíc jej těsně před plzeňskou klecí usměrnil Artem Chaika a nedal tak brankáři Osvaldovi sebemenší šanci reagovat. Nedáš, dostaneš, tak by se dalo popsat dění během 15. a 16. minuty první třetiny, nejprve plzeňský forvard Eliáš Matoušek rozezněl tyč za mladoboleslavským brankářem Denisem Beran, to co se nepovedlo plzeňskému forvardovi, se na druhé straně povedlo mladoboleslavskému Filipu Matějkovi, jež parádně tečoval střelu od modré a usměrnil ji do horních pater plzeňské branky.

Na další branku jsme museli čekat do třetiny druhé, kdy v prostoru mezikruží zůstal zcela osamocen Olexandr Zhdanov, jeho střelu se brankáři Osvaldovi podařilo vyrazit, nicméně díky důrazu a šťastnému odrazu se přeci jen puk dostal za brankovou čáru. Plzeňští snížili rozdíl ve skóre díky trefě Eliáše Matouška, ten zamířil přesně mezi masku a rameno brankáře Denise Berana. Pro mladoboleslavské hokejisty mohlo být ještě hůř, Blengino přihrál na volného Stupku, který z blízkosti ozkoušel pozornost brankáře Berana, tomu se však podařilo kotouč zachytit. Střelecké impotenci a neproměňování šancí domácích využil opět Filip Matějka, který obdobně jako Eliáš Matoušek prostřelil soupeřícího brankáře mezi maskou a ramenem. Dvoubrankový náskok ale Středočechům nevydržel dlouho, za minutu už se totiž znovu radovali domácí, tvrdou ranou od modré totiž vyrovnal Tadeáš Ferda. Domácí mohli do přestávky dokonce vymazat vedení svého soupeře, největší možnost měl Blengino, jež ujížděl sám na Denise Berana, svoji forhendovou kličku ale nedovedl k dokonalosti a překonat mladoboleslavského brankáře se mu nepodařilo.

Čemu Denis Beran dokázal zabránit v druhé třetině, nedokázal zabránit už v třetině třetí, křižná přihrávka Eliáše Matouška doputovala až na hůl Šimona Bělíka, který nechytatelně doťukl kotouč do odkryté klece a srovnal stav utkání. Bruslaři si ale vedení vzali zpět, Matiáš Piskač dostal do tandemu skvělý kotouč a zamířil do horních pater branky západočeské branky. Vedení ale netrvalo dlouho, za necelé čtyři minuty Eliáš Matoušek po svém parádním sólu překonal mladoboleslavskou obranu v čele s Denisem Beranem a rozradostnil domácí příznivce. Branka domácích ale na odpověď nenechala dlouho čekat, Sviatoslav Vasiak skvěle nabil Maximu Chabadovi, jehož rána z mezikruží zaplachtila do prostoru tří tyčí. Finální stvrzenka přišla až v závěru 58. minuty z hole Artema Chaiky, ten doťukl odražený puk po střele Tadeáše Dvořáka do sítě.

HC ŠKODA PLZEŇ:
Dušan Andrašovský: Dneska jsme udělali hodně chyb, abychom mohli utkání vyhrát. Je škoda, když doma vstřelíme pět branek a nevyhrajeme. Trošku nám chyběla disciplinovanost. Do půlky zápasu nám nešly moc nohy, navíc jsme dostali spoustu branek, které jsme nemuseli, je to pro nás škoda.
BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Z naší strany velmi vlahý začátek, brzy jsme pustili soupeře do vedení. Nicméně myslím si, že od naší první vstřelené branky jsme převzali otěže utkání. Bohužel ve druhé třetině jsme několikrát odskočili do dvoubrankového náskoku, následně jsme ale zvolnili, čemu nerozumím a Plzeň se vždy dotáhla. Třetí třetina byla nervózni z obou stran, nakonec jsme byli my ti šťastnější.