Dorost podruhé v sezoně neslaví, stejně jako v prvním případě nestačil na Energii

19. 10. 2024
HC Energie Karlovy Vary

4:2

3:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Kůrka (Vaníček), 12. Slavík, 20. Vrzal (Slavík), 51. Hájek (Michalov, Vaníček) – 25. Matějka (Vasiak), 28. Vasiak (Vrbata, Matějka). Rozhodčí: Jiskra – Šimek, Koblížek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:34. Diváci: 67. Průběh zápasu: 3:0, 3:2, 4:2.

Psohlavec – Hájek, Bauer, Vrzal, Kůrka, Křivánek, Kubík – Hüttl, Šedivec, Švejcar – Sedláček (A), Jäger, Michalov – Vaníček, Slavík, Tomek (C).

Beran – Hora (A), Konvalinka, Piskač, J. Dvořák, Bednář – Chaika, Matějka (A), Vasiak – Hrouda (A), Vrbata, Chabada – Bydžovský, T. Dvořák, Zhdanov – Vovsík, Novotný

K . V a r y – Mladoboleslavský dorost v sobotu 19. října vyrazil na místo, kde v loňském ročníku pečetil postup do finále. Rozjetý černobílý vlak domácích Energetiků ale na malé karlovarské hale po prvním dějství vedl již 3:0, přestože Bruslaře nepřehrával. V druhé části se díky trefám Filipa Matějky a Sviatoslava Vasiaka zelenobílí vrátili zpět do hry a usilovali o vyrovnání, jenže na něj nedosáhli. Energie v 50. minutě pečetila svůj dvanáctý tříbodový večer a třinácté vítězství celkově gólem z přesilové hry. Bruslaři prohráli teprve podruhé v sezoně a ani na druhý pokus nenašli recept na silného soupeře. Třetí šanci dostanou v sobotu 30. listopadu, kdy Západočeši přijedou do ŠKOENERGO Arény. Naše dorostence ale v nejbližší době čekají jiné zápasy, v pátek budou hrát na ledě posledního Kladna a hned v sobotu domácí derby s Libercem.

Mladoboleslavský dorost nastoupil v Karlových Varech do přímého souboje o první místo se dvěma změnami v sestavě oproti čtvrteční předehrávce s Motorem. Ta první se udála v brankovišti, kde namísto Jaroslava Martínka naskočil Denis Beran. Druhá se udála v útočných řadách, kde trenérský štáb postrádal Jana Musila. Jeho pozici zaujal prvoročák Nicolas Vovsík. Bruslaři v pozici druhého týmu tabulky naskočili na led dosud neporažené Energie a doufali, že kouzlo domácích odčarují.

A zelenobílí byli v prvním dějství střelecky aktivnější a první lajna v útočném pásmu pořádně tlačila na karlovarskou defenzivu, jenže hokej se hraje na góly a ty padaly jen na druhé straně. Celé to v 11. minutě odstartoval obránce Pavel Kůrka, který si to nikým neatakován od levé tyčky namířil před branku a bekhendem hodil puk na zadní tyčku. Za další minutu po rychlém kontru přihrával Šedivec z levé strany kotouč na zadní tyč, kde za obráncem Bednářem číhal připravený Lukáš Slavík.

Krátce před první sirénou přidal Bruslařům třetí dárek na cestu do šaten Tomáš Vrzal. Karlovarský bek u pravého hrazení vystihl přihrávku svého protivníka, povyjel si na osu a zápěstím vypálil k levé tyči - 3:0. Jenže Bruslaře to nějak nerozhodilo a po přestávce se konečně prosadili také. Ve úvodu 25. minuty totiž Vasiak parádní přihrávkou od vlastní klece našel Filipa Matějku u půlící čáry a ten po pohotové kličce do bekhendu zavěsil za Psohlavce.

Ve 28. minutě už to bylo jen o gól. To když Vrbata našel Sviatoslava Vasiaka na útočné modré a ten po přechodu do pásma utaženou ranou k levé tyči snížil na 2:3 z pohledu Bruslařů. Psohlavec na letící kotouč zareagoval příliš pozdě, protože Vasiakovi se povedlo schovat střelu za projíždějícího obránce Kubíka. O vyrovnání se mladoboleslavští hoši snažili až do 50. minuty, ale byla to snaha marná. V čase 49:15 byl potom vyloučen Jan Dvořák a Energie v nabídnuté přesilovce definitivně rozhodla, když se prosadil Lukáš Hájek - 4:2.

Bruslaři tak podruhé v sezoně prohráli a rozjetou Energii tak nezastavili ani na druhý pokus. Svěřenci trenérů Škalouda a Kolnera nadále zůstávají na druhém místě tabulky s čtyřbodovým náskokem na třetí Plzeň. O další body budou zelenobílí usilovat v pátek na ledě posledního Kladna, v sobotu potom doma přivítají Liberec.

Martin Škaloud, BK Mladá Boleslav: Myslím, že byl k vidění velmi kvalitní hokej z obou stran. Bohužel jsme v první třetině třetině trestuhodně darovali soupeři tři góly a od té doby jsme byli v krajně nepříjemné pozici. Ve druhé třetině jsme se, myslím zaslouženě, dostali na dostřel. V průběhu zápasu nás ale trápila nekvalita v koncovce. Proto se nám už vyrovnat nepodařilo. Mrzí nás zranění domácího kapitána, kterému přejeme brzké uzdravení.