Bruslaři z Varů odvážejí těsné vítězství a čisté konto

napsal Vojtěch Drbohlav
HC Energie Karlovy Vary

0:1

0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 38. Pyrochta (Malát). Rozhodčí: Jaroš, Kostourek - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 169. Průběh utkání: 0:1.

Frodl – Moravec, Mikyska, Rulík, Plutnar, Šalda, Tureček – Gríger, Ilomäki, Kofroň, Jiskra, Černoch, Procházka, Váňa M., Čihař, Kružík, Redlich, Šír, Koffer

Furch – Pyrochta, Havlín, Gewiese, Lintuniemi, Čech, Pavlík – Gardoň, Lakatoš, Doležal, Buchtele, Čajka, Rekonen, Dvořáček, Závora, Stránský, Zvagulis, Malínek, Malát

K. V a r y – Utkání, které nabídlo mnoho vyloučených a zároveň bylo skoupé na góly. Jeden jediný gól vstřelili Boleslavští, konkrétně Filip Pyrochta z přesilové hry. Těsné vedení 1:0 pak Středočeši uhájili až do samotného konce a ze západu Čech si tak odvážejí nejen vítězství, ale i čisté konto pro Dominika Furcha.

V úvodu utkání měli více šancí domácí, kteří vyslali na Furcha v boleslavské brance hned několik nepříjemných střel, hosté však neinkasovali. V 15. minutě se pak dostali do šance i boleslavští hráči, konkrétně dělovku vypálil na karlovarského gólmana Jan Stránský. Posléze ujel i domácí David Kofroň, ale i zde byl brankář úspěšný.

Hned na začátku druhé třetiny Bruslaři faulovali Vojtěcha Čihaře, který od rozhodčích dostal příležitost trestného střílení. To však Čihař neproměnil, a tak se pokračovalo za stavu 0:0. Ve 26. minutě rozezněl tyčku Filip Pyrochta. Vše zůstalo nicméně u tyčky a k následné dorážce se hosté nedostali.

Ve 38. minutě si Bruslaři zahráli přesilovku, kterou po několika sekundách zvládli využít. Hosté se rychle přemístili do útočného pásma, kde se s první střelou neukvapili. Po jedné ze střel od modré se k odraženému puku dostal Filip Pyrochta, který hranice levého kruhu zakončil do odkryté karlovarské branky. V samém závěru prostřední dvacetiminutovky pak svěřenci Richarda Krále hráli ve třech, puk poskakoval pár sekund před sirénou brankovištěm, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Po dvou třetinách tak Středočeši vedli 1:0.

Ve 43. minutě se pokusil srovnat Michal Plutnar, ale Dominik Furch předvedl dobrý zákrok betonem. O pět minut později vyslal na Frodla další dělovku David Dvořáček, jenže brankář Karlových Varů zasáhl úspěšně.

Domácí si v závěru ještě vybrali oddechový čas, Bruslaři však těsné vedení 1:0 dotáhli do konce a z Karlových Varů si odvážejí vítězství. Další zápas odehrají Boleslavští v pondělí proti Kladnu.

Záznam celého utkání můžete zhlédnout zde:

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Patera: Bylo vidět, že soupeř měl lepší pohyb, vypracoval si víc šancí. Nakonec jsme byli rádi, že nás Frodo držel až do posledních vteřin, dával nám šanci vítězství. Bohužel jsme to tam nedotlačili, ale nemůžeme chtít vyhrát, když je tam tolik faulů. Tam musí být maximálně polovina těch faulů, protože to kluky zbytečně stojí síly a ta potom chybí v zakončení.
Richard Král: Musím kluky pochválit za nasazení, tam není co vytknout. Hra dozadu byla z naší strany slušná, nebylo tam moc velkých chyb až na ten nájezd. Moc faulů, snad sedm vyloučení, to je strašně moc na jeden zápas. Potřebujeme se zlepšit směrem dopředu, na jeden gól budeme těžko vyhrávat. Jinak vítězství se cení, spokojenost.