BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – TŘEBÍČ 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

19. 3. 2007
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

4:2

2:0, 2:0, 0:2

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Lipina (Sedlák), 7. Paroulek (Lipina, Sedlák), 22. Sedlák (Lipina, Paroulek), 31. Lipina (Šindel, Drábek) – 43. Buček Burian, Šefčík), 55. Přibyl (Hrbáček, Lučka). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100.

Ani ve druhém duelu čtvrtfinále se překvapení nekonalo. Domácí do sedmé minuty dvakrát skórovali a tím prakticky rozhodli. Po druhé části pak na ukazateli svítil stav 4:0 a pod dojmem vysokého vedení Boleslavští přeci jen ubrali z tempa. A hosté dokázali trestat. Dvakrát se trefili v početní převaze, ale víc už jim toho svěřenci Jiřího Režnara, podpořeni skvělým Altrichterem v brance, nedovolili. Mladoboleslavští hokejisté se ujali vedení 2:0 na zápasy. Ve čtvrtek a v pátek se série přesouvá na třebíčský led.

Domácí se znovu snažili co nejdříve vstřelit rychlý gól a tím otupit ostří třebíčského týmu. Do první šance se dostal Eiselt, tentokrát však ještě na Luňáka nevyzrál. V přesilovce při vyloučení Ščerbana pak odmítl vedoucí gól Paroulek. Přesto se brzy ochozy Zlatopramen Arény mohly radovat. Běžela 5. minuta, když po střele Sedláka Luňák vyrazil puk pouze na hůl Lipiny a ten poslal domácí do vedení – 1:0. O dvě minuty později se za brankou soupeře výtečně zorientoval Šindel a Paroulek zblízka zvýšil na 2:0 (na snímku). Po ledě pak pálil těsně vedle Gombár a tři šance během půl minuty nedokázal proměnit Paroulek.Změnit skóre mohl také Šindel, ale ani on neuspěl. V závěru třetiny se pak do ojedinělé šance dostali hosté. Sólo Čecha ale zlikvidoval Altrichter. To bylo dokonce při třebíčském oslabení.

Také nástup do druhé části vyšel domácím parádně. Ve 22. minutě po přihrávce Lipiny prostřelil nejistého Luňáka po ledě Sedlák – 3:0. Navíc ve 30. minutě se Mladé Boleslavi naskytla možnost hrát 85 sekund dvojnásobnou přesilovku. Při ní nedokázal ležícího Luňáka překonat opět Paroulek. Ovšem v čase 30:17 už neměl strážce hostující svatyně šanci. Po dokonalé souhře a přihrávce od Šindela se mezi střelce znovu zapsal Lipina – 4:0. Na druhé straně Dolníčkovu šanci lapil Altrichter.

Na začátku třetí části se ovšem poprvé ve čtvrtfinálové sérii dočkali také Třebíčtí. Střelu Buriána dorazil za Altrichterova záda Buček – 4:1. Vzápětí mohl snížit na rozdíl dvou branek Dolníček, ale gólová trefa mu ani tentokrát nebyla dopřána. Pravdou pak je, že domácí pod dojmem náskoku značně ubrali ze své aktivity a Altrichter musel být ve střehu, aby neinkasoval. Zvláště při akcích, na jejichž konci byl nejlepší hráč Slavie Dolníček. Hostující aktivita však nebyla pro domácí dostatečným varováním a při další početní převaze uklidil po střele Lučky puk do sítě Přibyl – 4:2. Víc už toho ale favorit svému soupeři nedovolil a púo zásluze si připsal na své konto druhé čtvrtfinálové vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Haken, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Zase jsme dobře vstoupili do utkání. Zodpovědně, snažili jsme se hrát jednoduše. Nicméně myslím si, že začátek soupeř odehrál lépe, než o den dříve. S tím jsme měli trochu problémy. Naštěstí se nám podařilo dát dva góly, kterými jsme se i uklidnili. Ve druhé části se nám vedení podařilo navýšit na čtyřgólový rozdíl. Už to vypadalo, že utkání v klidu dohrajeme. Jenže trošičku vinou nekoncentrovanosti hráčů, kdy už se asi viděli v šatně a na regeneraci, jsme soupeři umožnili snížit. Bylo to takové malé varování do dalších zápasů. V Třebíči nás určitě nic jednoduchého nečeká. My se na hru musíme soustředit celých šedesát minut a nepolevit. Pak vlastně ze zbytečných vyloučení jsme dvakrát inkasovali. Naštěstí v závěru už hráči plnili to, co měli. Musím pochválit brankáře Altrichtera. Celý zápas nás podržel.“

Josef Horešovský, (Trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Polovina zápasu se v podstatě podobala úvodnímu duelu. Znovu jsme začali se zbytečným respektem. A nedokážu si vysvětlit, proč ten respekt v nás je. Jestli je to úcta před velkým respektem soupeře nebo spokojenost z toho, že jsme v dlouhodobé části skončili šestí. Pak se hra změnila, ale museli jsme do toho promluvit. Nemůžeme v play-off postupovat tak ustrašeně, jako v Mladé Boleslavi. V závěrečné části jsme dali dvě branky a najednou to utkání dostalo úplně jiný obraz. Samozřejmě soupeř se v tom okamžiku začne bát, abychom nepřidali i třetí. Další průběh byl hodně vyrovnaný. Já d těch dalších zápasů doma můžu slíbit, že před vlastním publikem hrajeme lépe. Určitě tak budeme boleslavskému týmu lepším soupeřem. Navíc doma hrajeme podstatně tvrději. Vzhledem k tomu, že se jedná o play-off, ještě tvrději, než hrajeme obvykle. Diváci se proto mají na co těšit.“

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav