BK MLADÁ BOLESLAV

TŘEBÍC – BK MB 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1-1:0)

22. 3. 2007
napsal Pavel Petr
SK Horácká Slavia Třebíč

2:1p

1:0, 0:0, 0:1-1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Dibelka, 66. Zahradník - 60. Král. Rozhodčí: Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:10, navíc Zahradník - Paroulek, Král a Šindel všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1850.

SK Horácká Slavia Třebíč

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa – Gombár, Král, Káňa – Eiselt, Šindel, Rozsíval – Paroulek, Lipina, Sedlák – Kadlec, Piecha, Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Podle očekávání čekal ve třetím čtvrtfinálovém zápase mladoboleslavské hokejisty úplně jiný soupeř, než tomu bylo při úvodních dvou duelech ve Zlatopramen Aréně. Domácí bojovali, výtečně bránili a hosty příliš do šancí nepouštěli. Boleslavští naopak dvě třetiny nehráli tak, jak by si přáli. Mohli přitom děkovat Altrichterovi, že neinkasovali vícekrát. Až v závěrečné části se jejich výkon zvedl a Král v 60. minutě při hře bez brankáře vyrovnal. Jenže v prodloužení zajistil výhru domácím Zahradník.

V první třetině toho hosté příliš na třebíčském ledě nepředvedli a po dvaceti minutách prohrávali 0:1. Úvodní gól padl v 7. minutě, a to v okamžiku, kdy domácí hráli dvojnásobnou přesilovku. Nejprve putoval „za katr“ Sedlák za hákování a krátce po něm také kapitán Král. V zápise o utkání bylo u jeho přestupku uvedeno podražení. V pěti proti třem mohli hrát domácí 81 sekund a tuto výhodu také zužitkovali. Střelu Ščerbana Altrichter vyrazil, dorážka Dibelky si však z bezprostřední blízkosti našla cestu do sítě – 1:0. Ve 14. minutě mohl vyrovnat Rozsíval, našlápl k sólu, leč Růžička si úspěšně pokryl prostor mezi tyčemi a puk za svá záda nepustil. V 18. minutě se pro změnu rozjel sám na hostujícího gólmana Dibelka. Ani Altrichter však nemínil kapitulovat.

Právě Altrichter byl ovšem výraznou oporou hostujícího celku a jen díky němu Mladá Boleslav přežila prostřední dvacetiminutovku bez újmy. Domácí ale hráli s obrovskou chutí a strážce boleslavské svatyně nenechali ani na chvilku vydechnout. Tváří v tvář Altrichterovi při největších šancích neuspěli nejprve z trestné lavice se vracející Pšurný a po něm ani Dolníček. Na druhé straně kluziště po Králově přihrávce zpoza branky nedokázal rozsvítit červené světlo za Růžičkou Gombár. Týž hráč se ocitl sám ještě jednou před třebíčskou brankou. Tentokrát mu ale ve skórování zabránil faul jednoho z bránících hráčů. Ovšem zdaleka největší možnost k vyrovnání Mladoboleslavští propásli v polovině zápasu. To když hráli více jak dvě minuty v pěti proti třem. K velké radosti domácích fanoušků ale gól nepadl. A přesilovku pět na tři měli znovu možnost hrát i domácí. Tentokrát to bylo 99 sekund. Altrichter však nadále chytat výtečně a nebezpečí dokázal zažehnat.

Ve 45. minutě pak oslabil boleslavské mužstvo kapitán Král, když za nastřelení kotouče směrem na lajnového rozhodčího „vyfasoval“ osobní desetiminutový trest a vypadl tak ze hry. Pravdou ale je, že ve třetí části přece jen hosté přidali na důrazu a bojovnosti, jenže jejich aktivita nepřinesla vyjádření v podobě gólu. Naopak přibyla další „desítka“, tentokrát pro Šindela opět za nesportovní chování. V závěru, konkrétně v 59. minutě, si Boleslav vzala oddechový čas a sáhla k power-play. A v ní se dočkala vyrovnání v čase 59:26. Od modré nahazoval puk Nedoma, puk se dostal ke Královi a ten vybojoval prodloužení – 1:1.

V něm měl největší příležitost Eiselt, ale štěstí mu nepřálo. Pak v čase 65:18 byl za podražení vyloučen Jindra a dorážkou do odkryté části branky rozhodl o výhře domácích Zahradník.

Ohlasy trenérů

Josef Horešovský, (Trenér Horácká Slavia Třebíč): "My jsme obě utkání na ledě soupeře prohráli, to první vysokým rozdílem, a náš projev v těch zápasech nebyl příliš pokročilý. Měl jsem takový dojem, že hráči si po zisku šestého místa jako by oddechli a že sezóna pro ně jako by skončila. Byl jsem zvědav jak přistoupí k dnešnímu zápasu a musím konstatovat, že to dnes bylo jinak. Bylo i naší povinností domácímu divákovi předvést lepší výkon, než byl ten venku. Myslím, že jsme předvedli kvalitní utkání, proti kvalitnímu soupeři. Utkání velmi dramatické, možná až příliš. Mělo to vše, co to mít mělo - my jsme nadávali na rozhodčí, soupeř nadával na rozhodčí, drama až do samého závěru se šťastným koncem v prodloužení pro nás. Jsem rád, že mužstvo se mobilizovalo, a že moje černé myšlenky se nepotvrdily a věřím, že i zítra předvedeme dobrý výkon."

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "My jsme dneska chtěli vyhrát, bohužel jsme ale dali gól až v šedesáté minutě. Víme, že když dá Třebíč gól, dostane se psychicky nahoru a hraje dobře. My jsme dnes dvě třetiny nehráli tak, jak bychom měli a nedávali jsme góly. Domácí dnes podržel Růžička, což ovšem není omluva. V prodloužení jsme si něco řekli, ale během půl minuty nám šel soupeř čtyři na dva, tři na dva, vzápětí čtyři na tři. Pak uděláme faul, nefaul a dostali jsme gól v oslabení. Hráče jsme upozorňovali na to, že jsme s Třebíčí dostávali góly jen v oslabení. Při plném počtu jsme gól nedostali, ale to je slabá náplast. Teď nás čeká šedesát minut tvrdé práce navíc. A desetiminutové tresty pro Krále a Šindela? Je citelným zásahem do hry, když vám rozhodčí vyndá na deset minut dva centry. Do těch formací pak musí naskočit jiní hráči. Budeme to ale hodnotit až uvidíme vše na videu. Některé ty fauly byly, nebyly, ale jak říkám, zhodnotíme to až po zhlédnutí videa."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav