BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – TŘEBÍČ 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

25. 3. 2007
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

6:0

2:0, 2:0, 2:0

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Jindra (Majeský), 19. Ťupa (Bauer, Rozsíval), 26. Rozsíval (Šindel), 29. Sedlák (Lipina, Paroulek), 47. Gombár (Piecha), 52. Nouza (Zdráhal, Kadlec). Rozhodčí: Smeták – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 11:10, navíc hostující Přibyl 5 min+trest do konce utkání za napadení lajnového rozhodčího. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2600.

Pro boleslavský hokej to byla doslova zlatá neděle. Krátce po poledni potvrdili vítězstvím nad Jindřichovým Hradcem dorostenci postup do extraligy. Poté si díky výhře nad Pískem účast mezi elitou zajistili také junioři, A třetí radost? Tu svým fanouškům připravili hokejisté prvoligového týmu. Ve Zlatopramen Aréně neponechali nic náhodě a v pátém čtvrtfinálovém utkání play-off I. ligy jasně zdolali Horáckou Slavii Třebíč. Sérii tak vyhráli 4:1, potvrdili roli favorita a vybojovali si semifinálovou účast.

A bylo jasné, že domácí chtějí rychle zapomenout na jedinou porážku v sérii na třebíčském ledě. Zkrátka, svěřenci trenérské dvojice Jiří Režnar – Petr Haken vstoupili do utkání s tím, aby zápas rychle rozhodli a mohli se připravit v klidu na semifinálového soupeře.

Podle toho také domácí začali aktivně a Sedlák orazítkoval tyč. V přesilovce následně Bauer mířil přesně do míst, kde stál připravený Růžička. Do sítě neprošla ani střela Majeského.Při hře čtyři na čtyři to naopak zkoušel z levé strany třebíčský Dolníček. Neuspěl a naopak z rychlého protiútoku udeřila Boleslav. Po přesné přihrávce Majeského propálil v 6. minutě od modré vše, co mu stálo v cestě, další z beků Jindra – 1:0. Na druhé straně kluziště se pak překonával Altrichter, zejména při hostující přesilovce. V 19. minutě ale pro změnu rozpoutali přesilovkový kolotoč domácí. Střílel Rozsíval a jeho střelu propasíroval do sítě Ťupa – 2:0.

Druhou třetinu zahájil šancí boleslavský útočník Paroulek, střídajícího Luňáka ale nepřekonal. Zato ve 26. minutě už hostující gólman kapituloval. Zpoza branky nahrával Šindel a z prostoru mezi kruhy našel místo mezi Luňákovými betony Rozsíval – 3:0. A netrvalo dlouho a červené světlo za třebíčskou brankou svítilo znovu. Ve 29. minutě z rohu kluziště nahazoval puk Sedlák a ten si Luňák srazil do své sítě – 4:0. A domácí hráli s chutí a diváci jejich výkon často odměňovali zaslouženým potleskem. Třeba když od modré nebezpečně pálil Gulaši nebo při akci Jindry a dorážce Sedláka, s kterou si však Luňák poradil. Když pak putoval na trestnou lavici domácí Lipina, zapotil se také Altrichter. Hosté ho však nedokázali překonat.

I v závěrečné části se návštěvníkům Zlatopramen Arény servírovaný hokej ze strany domácího celku rozhodně musel líbit. Zvláště poté, kdy ve 47. minutě domácí po pěti vteřinách využili přesilovku. Přihrával Piecha a Gombár mířil přesně do sítě – 5:0. Hosté následně 55 vteřin hráli v pěti proti třem, ale Altrichtera prakticky neohrozili. Naopak v 52. minutě přišla znovu využitá přesilovka domácích. Po přihrávkách Kadlece a Zdráhala prostřelil Luňáka Nouza – 6:0 (na snímku). Tím pečetil zasloužený postup do semifinále. V závěru ještě trefil jednoho z lajnových rozhodčích hostující Přibyl a hlavní Smeták ho bez milosti předčasně poslal pod sprchy.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Jsme rádi, že se nám podařilo před domácím publikem čtvrtfinálovou sérii ukončit. Druhou a třetí třetinu už jsme zase, myslím si, hráli parádně, výsledek jsme pohlídali. Hrozilo akorát to, abychom se nezranili. Hráči Třebíče hrají celou sezonu agresivně, dohrávají souboje. Nakonec dohrávali kluci, kteří toho v předešlých zápasech čtvrtfinále moc nenahráli. Jediným stínem je zranění Richarda Krále. Dostal „koňadra“ a ze hry musel odstoupit.“

Jiří Otoupalík, (Trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Myslím si, že herně dvě třetiny v našem podání vůbec nebyla špatné. Jenže dopustili jsme se tři nebo čtyř hrubých chyb, které silné a zkušené domácí mužstvo dokázalo potrestat. Za stavu 4:0 jsme polední třetinu v podstatě dohrávali. Tam už bychom asi spokojeni nemohli být. My máme za sebou v podstatě velice úspěšnou sezonu. Do play-off jsme se probojovali ze skvělého šestého místa. Ale posledním zápasem proti Ostravě, kde jsme šestou příčku potvrdili, došlo trošku k takovému uspokojení. Ve vyřazovací části nás čekalo ambiciózní mužstvo Mladé Boleslavi. Možná jsme soupeře chtěli přeci jen potrápit trošku víc. Určitě ale nejsme nespokojeni. V našich možnostech asi bylo to, co jsme odehráli.“