BK MLADÁ BOLESLAV

ÚSTEČTÍ LVI – BK MB 4:3 (4:2, 0:0, 0:1)

1. 4. 2007
napsal Pavel Petr
HC Slovan Ústečtí Lvi

4:3

4:2, 0:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Hořava, 5. Grof, 8. Janků, 16. Ficenc - 1. Bauer, 20. Eiselt, 45. Rozsíval. Rozhodčí: Minář - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 6120.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Ficenc, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil. Trenér: Vladimír Evan.

BK Mladá Boleslav

Altrichter (8. Šindelář) – Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Majeský, Ťupa – Nouza, Král, Gombár – Lipina, Sedlák, Paroulek – Rozsíval, Šindelář, Eiselt – Káňa, Piecha, Zdráhal. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Semifinálová bitva v play-off I. ligy začala, a to na ústeckém ledě. Hosté do úvodního zápasu vstoupili znamenitě a už p pětapadesáti vteřinách vedli. Jenže domácím se podařil dokonalý obrat. Už v 16. minutě vedli 4:1 a tím položili základ k vítězství. Boleslavští sice nesložili zbraně a ve třetí části snížili na rozdíl jediné branky. Více se jim ale nepodařilo. Ústečtí Lvi se tak v sérii hrané na tři vítězství ujali vedení 1:0.

Zápas začal pro hosty až nečekaně dobře. Časomíra ukrojila pouhých 55 sekund od úvodního buly, když od modré napřáhl obránce Bauer a Přikryl mohl jen koukat, jak puk končí za jeho zády. Bohužel pro svěřence Jiřího Režnara ale domácí s odpovědí příliš neotáleli. Už za dvě minuty bylo srovnáno. Altrichtera překvapil střelou od modré Hořava. Navíc v 5. minutě napřáhl Hořava a nešťastná Nedomova teč také skončila v síti. V 8. minutě pak domácí dokonale rozebrali boleslavskou obranu a po ukázkové kombinaci Janků skóroval do odkryté části branky. Za stavu 3:1 pak Altrichter přepustil své místo Šindelářovi. Toho jako jediný v 16. minutě překonal Ficenc, když zužitkoval dvojnásobnou početní převahu domácího celku. V závěru úvodní třetiny vykřesal naději na zkorigování výsledku Eiselt úspěšnou dorážkou.

Ve druhé části se přeci jen hra zklidnila. Nikdo nechtěl udělat chybu, která by soupeři nabídla možnost ke skórování. Tu největší příležitost měl v prostřední dvacetiminutovce boleslavský kapitán Král. Sólový nájezd však neproměnil. Třetí třetina patřila hostům a ve 45. minuta Boleslav také snížila. Střílel Ťupa a jeho dorazil do sítě Rozsíval. To také byla poslední gólová trefa nedělního večera. Hosté sice byli v této fázi zápasu aktivnější, jenže další brankové radosti se nedočkali. K vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná power-play.

Ohlasy trenérů

Vladimír Evan, (Trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání bylo takové, jaké jsme očekávali. I když, nečekali jsme, že z 0:1 rychle obrátíme na 4:1. Myslím, že to bylo oboustranně kvalitní utkání. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Udělali jsme první krok, ale je to jen první krok, potřeba jsou tři. Zítra se začíná znovu od nuly. Ten první gól bylo čisté prohrané bully a střela k první tyčce. Zkrátka to tam spadlo. My v těch posledních utkáních, ať už to bylo Brno, Chomutov nebo Jihlava, jsme vždycky doma prohrávali. Bylo to nepříjemné, protože Boleslav je velice zkušené mužstvo a bylo dobré, že jsme rychle vyrovnali. To byl výborný gól od Petra Hořavy a ten nás nastartoval k obratu. Zbytečný pak byl ten gól na 4:2, kdy jsme konec první třetiny neodehráli v takové koncentraci, jako celou první třetinu. Ten gól naopak nastartoval soupeře.“

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme laciný gól a místo toho, abychom si toho vedení vážili, tak jsme začali hrát lajdácky a během 5 minut jsme dostali tři góly. Měli jsme velké manko na dotahování. Podařilo se nám dotáhnout, ty dvě třetiny jsme měli slušné, ale, bohužel, nedali jsme ani vyložené góly. Třikrát jsme šli sami na bránu. V tom vidím ten rozdíl. Za stavu 1:0 jsme si bláznivě mysleli, že jim dáme tři góly a bude rozhodnuto. Play off se ale hraje na tři vítězná utkání, to znamená, že už zítra před sebou máme reparát.“

×
Odehrané v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav