napsal Pavel Petr
HK Jestřábi Prostějov

4:6

1:2, 2:2, 1:2

Branky a nahrávky: 20. Piecha (Čech), 21. Piecha (Čech), 25. Říha, 47. Piecha (Korčák, Minarčík) - 7. Sýkora (Beck), 15. Jeslínek (Sýkora, Beck), 23. Kadlec (Sýkora), 32. M. Krupka (Koláček), 43. Majeský (Kocák), 57. Sýkora (Jeslínek). Rozhodčí: Jeřábek – Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:14. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 623.

Žigárdy (23. Jágr) - Flašar, Kruliš, Sedlák, Bobček, Bartoň, Doseděl, Poživil, Podešva - Pavelek, Říha, Vymazal - Čech, Piecha, Bartošek - Minařík, Janeček, Korčák - Piluša, Bařica, Mikšovský. Trenér: Aleš Flašar.

Šindelář - Majeský, Drábek (23. Štrach), Všetečka, Jindra, Kolda, Bauer – Jeslínek, Sýkora, Beck – Kocák, Hlouch, Gombár (41. Gengel) – Nouza, Fadrný, Paroulek – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

Hokejisté Mladé Boleslavi po výhře nad Havířovem stoprocentně bodovali také na ledě soupeře. V utkání, které nabídlo divákům celkem deset branek, zvítězili 6:4 a v tabulce se s devíti body posunuli na sedmou příčku. V brance opět dostal příležitost Filip Šindelář, v poli odehrál výtečný zápas Tomáš Sýkora. Ten si do statistik zapsal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí. Domácí Martin Piecha pak zaznamenal hattrick. Už v sobotu boleslavští hokejisté od 18 hodin přivítají Kometu Brno.

Hosty nabudilo první domácí vítězství v sezoně a stoupající formu svěřenci Jana Neliby a Petra Hakena nakonec potvrdili také na Hané. Hosté hráli s chutí a v 15. minutě už vedli po trefách Sýkory a Jeslínka 2:0. Jenže do přestávky nadějný náskok boleslavští hokejisté neudrželi a ještě před první sirénou Jestřábi po zbytečné chybě snížili. Inkasovaný gól se na hře hostujícího celku podepsal a domácím se na začátku prostřední dvacetiminutovky podařilo vyrovnat. Naštěstí Kadlec a M. Krupka znovu vrátili klid do hostujících řad. Prostějovští se ale nevzdávali a snížili z jejich pohledu na 3:4. V závěrečné části prostějovský Piecha zkompletoval hattrick a dokázal ještě odpovědět na gólovou trefu Majeského. Sýkora ale v 57. minutě svým druhým gólem definitivně pečetil zaslouženou výhru Mladé Boleslavi.

Aleš Flašar, (trenér HK Jestřábi Prostějov): "Je těžké pro mě hodnotit další prohraný zápas. Celý zápas jsme byli o branku pomalejší a stále jen dotahovali skóre. Stejně jako v posledním zápase s Chomutovem jsme inkasovali laciné góly, které srazilo mužstvo do kolen a byli jsme psychicky hodně dole. Máme mladé mužstvo, které dělá spoustu chyb a i přesto se kluci dokázali zvednout a dostat se znovu do zápasu, čehož si nesmírně cením. Máme smůlu, dostáváme smolné góly a já věřím, že ta smůla nemůže trvat věčně. Jednou se to prostě musí zlomit a my začneme vyhrávat. Také jsem rád, že nás skalní fanoušci neodsuzují a že ženou kluky stále dopředu. Mladí hráči tu podporu z hlediště potřebují."

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "My jsme do Prostějova přijeli s jednoznačným úkolem. To znamená potvrdit domácí vítězství nad Havířovem. Povedl se nám nástup do utkání a získali vedení 2:0. Jenže zápas samotný jsme si trošičku zkomplikovali v závěru úvodní třetiny. Domácí cítili šanci, my naopak chybovali a těsně před přestávkou inkasovali. To nakonec ovlivnilo i druhou třetinu, kdy v naší hře byla vidět spousta individuálních chyb. A Prostějov ty chyby dokázal potrestat. Proto jsem rád, že se nám povedl závěr utkání na ledě Jestřábů. Vždy jsme díky kvalitnímu útoku dokázali dát o gól více. Díky tomu jsme vedení udrželi a získali pro nás velice cenné tři body."