Dorostenci zvítězili v Jihlavě a jsou na předních příčkách tabulky

napsal Štěpán Tomš, Jakub Mezlík
HC Dukla Jihlava

1:2

1:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 20. Prokš (Brychta) - 8. Jankovský (Süsser), 18. Půlpán (Süsser). Rozhodčí: Hejduk - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Šťastný - Hlaveš, Zadražil, Tichý, Šidlík, Zmrhal, Tobola - Pekárek, Brychta, Svobodník, Prokš, Pěška, Brabec, Zídek, Kasalý, Mikeš, Přidal

Will - Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Chalupa, Mozík, Čáp - Bičiště, Škorík, Půlpán, Štěpánek, Brandejský, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Süsser, Koudela, Hyka

J i h l a v a – Třetí výhru si připsali v domácí nejvyšší soutěži dorostenci boleslavkého bruslařského klubu. Zápas rozhodl dvěma brankami v úvodní třetině útočník Aleš Půlpán. Soupeři se podařilo před odchodem do kabin snížit, ale stav 1:2 se už do konce zápasu neměnil. Hned v sobotu se pojedou mladíci z Boleslavi poprat o další body do Brna.

Všechny góly pátečního duelu padly v úvodní třetině. Boleslavští šli do dvoubrankového vedení po brankách Jankovského z 8. a Půlpána z 18. minuty. V závěru první třetiny dokázal pouze zmírnit jihlavský Prokš. Výsledek 1:2 poté vydržel i po zbývající dvě části zápasu. Středočeši tak v extralize proplouvají stále neporaženi. Další utkání sehrají svěřenci kouče Arnošta v sobotu od 13:00 hodin na ledě Komety Brno.