napsal Štěpán Tomš

5:3

1:1, 2:1, 2:1

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky:5. Hyka (Koudela), 23. Hrouda (Vrba, Jankovský), 37. Koudela (Korim), 57. Koudela, 60. Koudela (Korim) – 15. Novák (Ondráček), 26. Račanský (Doležal, Bancíř), 53. Szilva. Rozhodčí: Bohužel není k dispozici. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Will – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Mozík, Čáp, Chalupa – Brandejský, Škorík, Půlpán, Štěpánek, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Süser, Koudela, Hyka, Bičiště

Dolejš – Bancíř, Ambrož, Borek, Pecen, Richter, Tverďak, Kulhánek – Novák M., Matis, Vaněček, Szilva, Zdražil, Račanský, Kubát, Doležal O., Doležal J., Honza, Havel, Ondráček, Novák E.

M l. B o l. – Po páteční prohře s Hradcem Králové si dorostenci spravili chuť. Svého soupeře načal v páté minutě Hyka, třemi góly a jednou asistencí srazil Koudela. Hosté sice vždy krok s Boleslavskými stačili srovnat, avšak na čtvrtou branku již nedokázali odpovědět, a ve své power-play inkasovali popáté. Ze dvou zápasů tedy dorostenci získali polovinu bodů.

Poprvé v zápase zahrozili ve 3. minutě hosté, když Kubátovu střelu srážel Will do rohu. V čase 4:10 se už ale radovali domácí. Po nahrávce Koudely uklidil do sítě kotouč Hyka. V 7. minutě mířil Süser těsně nad pravý horní roh. V 10. minutě si domácí zahráli první přesilovku, kterou soupeřova obrana bez újmy přečkala. Ve 13. minutě podrazil Pecen za bránou boleslavského Koudelu, a po odsezeném trestu, v čase 14:36 kdy se vracel na led, hosté vyrovnali. Po nahrávce Ondráčka si Novák M. vybruslil k mantinelu a za pomocí tyčky překonal Willa. V 18. minutě mohli jít hosté do vedení. Pro změnu Novák přihrával přes útočné pásmo na zadní tyč Ondráčkovi, ale brankář Will byl u své pravé tyče včas. V 18. minutě se po souboji u mantinelu skácel na zem domácí Kuryl, a musel být s poraněným kolenem transportován do nemocnice. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po změně stran využili domácí v čase 22:47 po osmi vteřinách přesilovku. Přes Jankovského a Vrbu se puk dostal až k Hroudovi, který ho usměrnil za Dolejšova záda. Ovšem v čase 22:47 bylo znovu srovnáno, když svým důrazem srovnal za Havlíčkův Brod po přihrávkách Bancíře a Doležala Račanský. Ve 33. minutě se hostující Novák protlačil až před bránu, ale tam se v nedostatku prostoru srazil s Willem. V té samé minutě střílel do lapačky Dolejše na druhé straně Mozík. Další minuty patřily Boleslavským. Ve 36. minutě nahrál Hyka Koudelovi, a ten ze dvou metrů trefil pouze připravenou lapačku. Po dvou minutách ta samá dvojice předvedla další spolupráci, tentokrát zakončoval Hyka, a křižnou přihrávku před bránu také neproměnil. Až v čase 36:25 našel Korim přesným pasem Koudelu, a ten spolu s ozvěnou tyče rozvlnil síť a vrátil domácím znovu vedení. Hosté ve druhé třetině již odpovědět nestihli.

Do poslední třetiny vstoupili hosté přihrávkou Szilvy, která našla před bránou Nováka, a ten trefil pouze výstroj boleslavského brankáře. V čase 52:17 byl výsledek znovu nerozhodný. Novákovo nahození doklepl se štěstím do brány Szilva. Ale v čase 56:17 rozhodl – kdo jiný – než Koudela po Korimově nahrávce. Se Süserem jeli dva na jednoho, nicméně Koudela zakončil sám, a vymetl v pravém horním rohu pavučiny. Tentýž hráč pečetil vítězství v power-play v čase 59:33 střelou do opuštěné klece přes ležícího obranáce hostů.