BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – KOMETA 2:3 po s.n. (1:0, 0:0, 1:2-0:0)

30. 9. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

2:3sn

1:0, 0:0, 1:2-0:0

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Sýkora (Beck), 44. Beck – 44. Appel (Vyrůbalík), 48. Barus (Martínek), 65. Moskal (rozhodující samostatný nájezd). Rozhodčí: Jebavý – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100.

BK Mladá Boleslav

Šindelář – Bauer, Kolda, Všetečka, Ťupa, Jindra, Majeský – Jeslínek, Sýkora, Beck – Kocák (41. Gengel), Hlouch, Gombár – Nouza, Fadrný, Paroulek – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

HC Kometa Brno

Maláč – Lhotský, Mikel, Martínek, David, Vyhlídal, Karlíček, Špelda, Vyrůbalík – Hodek, Brančík, Moskal – Obdržálek, Barus, Staněk – Černý, Meluzín, Sojčík – Appel, Hruška, Šůrek. Trenéři: Lubomír Oslizlo a Karel Nekola.

Domácí vstoupili do utkání povzbuzeni výhrami nad Havířovem a v Prostějově. Navíc s myšlenkami na to, aby vítěznou sérii prodloužili. Hosté však byli proti. Nakonec i oni přijeli s vizitkou druhého mužstva v tabulce a tu nakonec na mladoboleslavském ledě potvrdili. Boleslavský tým přitom mohou mrzet především nevyužité přesilovky. Domácí totiž hráli devětkrát v početní převaze. Výhodu ale nedokázali proměnit v branku. Dres domácího týmu poprvé oblékl obránce Ťupa, který má v klubu hostování z Litvínova.

Právě Mladá Boleslav ale vstoupila do utkání očekávaným náporem, vytvořila si tlak, ale Maláč byl pozorný. Poradil si s nebezpečnou stelou Majeského, ukryl do své moci pokus debutanta v boleslavském dresu Ťupy a gólovou radost nedopřál ani dalšímu z boleslavských beků Jindrovi. Stejně tak do finále nedotáhl svou akci Fadrný a neuspěl ani Sýkora. Zapotil se ovšem také boleslavský brankář Šindelář. Ten nejprve vychytal Baruse a poté také Brančíka. Gólu se ale přeci jen diváci v úvodní třetině dočkali. V čase 19:29 našel Beck volného Sýkoru a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Druhá třetina gól nepřinesla. Už v jejím úvodu ale nepřekonal Šindeláře ze samostatného nájezdu Hruška. Na druhé straně se tleskalo individuální akci Jeslínka a pohotové střele Jindry. V polovině zápasu se pak sám před boleslavskou brankou objevil Černý, z ideální pozice naštěstí pro domácí poslal puk jen do spojnice tyče a břevna.

Ve třetí části nejprve domácí útočník Fadrný nevyužil přečíslení dva na jednoho, aby se vzápětí dostal ke střele Nouza, jenže také on měl mušku vychýlenou a místo odkryté branky trefil pouze tyč. A tak přišel trest. Ve 44. minutě ovšem napřáhl hostující Vyrůbalík, puk se odrazil od zadního mantinelu a Appel ho poslal za Šindelářova záda. Na gólovou odpověď domácí potřebovali pouhých 37 vteřin. Mezi kruhy napálil Beck a vrátil vedení na stranu svěřenců Jana Neliby a Petra Hakena. Ve 48. minutě ovšem boleslavská obrana nechala až příliš volného prostoru Barusovi a ten zblízka znovu srovnal stav – 2:2.

Ze závěrečného náporu už Boleslav nic nevytěžila a tak ke slovu přišlo prodloužení. Ani pět minut nastavení nerozhodlo a při samostatných nájezdech přálo štěstí hostům. K prvnímu nájezdu se vydal domácí Koláček a střelou nad Maláčovu vyrážečku dopřál boleslavským ochozům gólovou radost. To brněnský Appel při nájezdu selhal a puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. Další boleslavští střelci už ovšem zaváhali, Jeslínek ani Hlouch nájezdy neproměnili. Naopak Barus a Moskal byli úspěšnější a zajistili hostům v bojovném utkání nakonec druhý bod. Každopádně hrál se dobrý hokej a ten se divákům v ochozech musel pochopitelně líbit. Stínem utkání bylo nepříjemné zranění boleslavského obránce Majeského. Ten bez zavinění soupeře narazil hlavou na mantinel, skončil na nosítkách a následně také v nemocnici, kam byl dopraven na další vyšetření a na pozorování. Podle slov oddílového lékaře by se však nemělo podle prvních informací jednat o zranění vážné.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav): "Mrzí nás, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Vedli jsme 2:1 a krátce potom v osobním souboji vyhrál nad naší obranou a srovnal. Přesto si myslím, že naše mužstvo podalo výkon se vtyčenou hlavou. Pořád jsme chtěli útočit a skórovat. Bohužel štěstí jsme tentokrát na své straně neměli. Nicméně myslím si, že naše výkony mají stoupající tendenci. Co ale musíme zlepšovat, to jsou naše přesilové hry. Ty musíme ještě vylepšovat."

Lubomír Oslizlo (trenér HC Kometa Brno): "Do Mladé Boleslavi jsme přijeli pochopitelně s tím, že chceme odvést nějaké body. Věděli jsme ovšem, že nás čeká těžký soupeř. Boleslavští se netají svými ambicemi a ten začátek jim přeci jen nevyšel podle představ. V poslední době se ale domácí rozehráli a tak se dalo předpokládat, že to nebude nic jednoduchého. Ale i my jsme odehráli pět zápasů v řadě bez porážky. Proto jsme si věřili. A utkání samotné? V první třetině nás domácí dostali pod tlak. Dobře nás napadali, bruslili. Až půl minuty před sirénou jeden z našich hráčů špatně vyhodil kotouč a inkasovali jsme. To byla velká škoda. Od druhé třetiny jsme hru minimálně vyrovnali. Právě ve druhé části měla Boleslav šance prakticky jen v přesilových hrách. Naopak v našem provedení nedal Hruška samostatný nájezd a Černý nastřelil břevno. Ve třetí části jsme dotáhli na 2:2. V prodloužení a samostatných nájezdech jsme urvali ten druhý bod. Myslím si, že se hrál hokej, který se divákům rozhodně musel líbit. Když na sebe narazí soupeři, kteří chtějí hrát hokej, tak ta hra se pochopitelně líbí. Horší je, když při jede někdo pouze s defenzivní taktikou. To se těžko překonává a není to o hokeji."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav