napsal Ondřej Kubát
HC Olomouc

4:3

2:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Zona (Lehečka), 20. Zona (Lehečka), 31. Husák (Kebza), 42. Konečný (Piačka, Kostelník) - 25. Koudela (Škorik), 31. Hyka (Jankovský), 60. Koudela (Rys, Hyka). Rozhodčí: Kubičík - Dědek, Dřínovský. Vyloučení: 9:6, navíc Kvapil (OLO) 10 min. a DKU za nesportovní chování a Babický (MBL) 5 + DKU za vražení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 17:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Olomouc

Lukáš - Škůrek, Němec, Jergl, Kvapil, Schejbal - Kostelník, Kebza, Konečný, Piačka, Husák (A), Zona, Boček, Koryčanský, Lehečka (C), Machala (A).

Will - Chalupa, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl (C), Holada, Mozík, Čáp - Rys (A), Škorík, Půlpán, Štěpánek, Brandejský, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Süser, Koudela, Hyka (A).

O l o m o u c - Ve 14. kole extraligy dorostu se mladíkům BK Mladá Boleslav nedařilo. Na ledě Olomouce prohráli 3:4. Hanáci si po celý zápas udržovali vedení. Boleslavi se vždy podařilo alespoň snížit z hokejek Koudely a Hyky, Olomouc ale poté zase odskočila. V třetím dějství darovali hosté Kohoutům sedmi a půl minutovou přesilovku, čímž si zkomplikovali své plány na vyrovnání. Snížení z hokejky Koudely přišlo až osm vteřin před koncem.

Od začátku úřadoval rozhodčí. Neustále posílal hráče z obou týmů za fauly na trestnou lavici. První vážnější šanci měl paradoxně v oslabení boleslavský Koudela, ale v rozhodujícím okamžiku mu při střele sjel kotouč z hokejky. Na první gól se tedy čekalo až do desáté minuty. Po rychlém brejku otevřel skóre domácí Pavel Zona. Asistoval mu Lehečka.

V poslední minutě prvního dějství hrála Olomouc přesilovku pěti proti třem. Boleslav navíc ještě faulovala, takže Mora dostala výhodu a tu využil opět Pavel Zona po nahrávce Lehečky. Mladoboleslavští se následně museli dvojnásobné přesilovce bránit dál, ale už neinkasovali.

Naopak v úvodu druhého dějství vyšťouchal puk zpod betonu Lukáše David Koudela a snížil. V polovině utkání vrátil dvoubrankové vedení na stranu Hanáků po hrubce gólmana Willa Stanislav Husák, aby po dvaačtyřiceti vteřinách odpověděl zblízka Tomáš Hyka - 3:2.

Zajímavé věci se děly na začátku třetí dvacetiminutovky. Nejprve se gólově prosadil domácí David Konečný - 4:2. Vzápětí se hrubým krosčekem provinil hostující Babický. Ten musel předčasně pod sprchu, jeho mužstvo se navíc pět minut bránilo v oslabení. Minutu a čtyřicet vteřin před koncem přesilovky vyfasoval dvojitý menší trest Koudela, takže Mora v pohodě své dvoubrankové vedení držela. Hostům v závěru nepomohla ani hra bez brankáře. Snížení na 4:3 z hokejky Davida Koudely přišlo už pozdě - osm vteřin před koncem.

Jaroslav Stuchlík (Olomouc): Utkání bylo hodně podobné tomu včerejšímu (s Libercem - pozn. aut.). Také jsme měli dvoubrakový náskok ve třetí třetině. Ale narozdíl od včerejška jsme ho neprohospodařili. Pokud se nám vrátí zranění hráči, tak to bude lepší. Ve třetí třetině jsem si vzal time-out a říkal jsem klukům před tou dlouhou přesilovkou, že nemusíme dát nutně gól. Hlavně že nesmíme udělat hloupou chybu a musíme hrát na jistotu. Hráli jsme to tedy hodně opatrně. Pochopitelně kdybychom dotahovali, hráli bychom jinak.

Pavel Arnošt (Ml. Boleslav): Jsme zklamaní, protože jsme čekali, že tady zvítězíme. Ale máme úctu k soupeři, který už včera měl zápas pod kontrolou. To jsme věděli. Nehráli jsme tak dobře, jak bychom měli. Ta dlouhá přesilovka určitě utkání ovlivnila. Dvě individuální chyby, ze kterých pramenily fauly. Pak místo toho, abychom se tlačili do nějakého tlaku, tak jsme hráli ve čtyřech a ve třech.