napsal Lukáš Souček, Štěpán Tomš
Královští lvi Hradec Králové

0:2

0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Hyka (Babický, Vrba), 47. Koudela (Hrouda). Rozhodčí: Vampola - Holeček, Potůček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 22:42.

Pavelka - Veselský, Bodnár, Pištora, Kováč, Kopsa, Červený - Kuchta, Novák Jakub, Ropický, Vlček, Gabriel, Novák Lukáš, Půlpán, Valášek, Havelka, Filip, Stříteský.

Will - Kuryl, Vrba, Korim, Anděl, Horada, Mozík - Bičiště, Kadeřábek, Lhoták, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka.

H r. K r á l o v é - Dorostenci Bruslařského klubu vyloupili hradecké kluziště a po kvalitním výkonu si odváží všechny body. V první třetině otevřel skóre povedenou střelou Hyka, druhou a zároveň závěrečnou branku Středočechů přidal Koudela ve třetí třetině. Hradci se gól vsítit nepodařilo a tak si boleslavský brankář Will připsal čisté konto.

Úvodní třetina byla v jasné režii hostů. Mladoboleslavští nenaráželi na žádný větší odpor domácích, a tak se často dostávali do slibných šancí. Jednu vyloženou měl v jedenácté minutě Václav Jankovský, když byl úplně osamocený před Pavelkou, kterého však nepřekonal. O dvě minuty později musel hradecký brankář zasahovat proti podobné akci, tentokrát však byl autorem střely Tomáš Hyka. Poprvé na Pavelku sice nevyzrál, ale v čase 15:39 už se Tomáš Hyka radoval. Souhru celého útoku totiž zakončil pěknou střelou pod horní tyčku. Hradečtí se v první třetině k ničemu nedostali, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1.

Ve druhém dějství už se hra domácího celku lehce srovnala a Boleslavští už k hradecké bráně neměli tak snadný přístup. Šanci vrátit se zpět do zápasu měli domácí v čase 34:07. Hlavní rozhodčí totiž nařídil trestné střílení. Úkolu se ujal Daniel Filip, ale mezeru mezi betony brankáře Willa nenašel. Žádné další větši šance ve druhé třetině k vidění nebyly, a tak hosté stále vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

Ve třetí třetině už to bylo pouze o jediném gólu. A ten padl do hradecké sítě. V čase 46:06 přidal druhou branku hostů David Koudela. Dvougólové manko už bylo hráče v bílých dresech moc. Hradci ke vstřelení branky nepomohla řada přesilových her a ani závěrečná power-play. Mladá Boleslav tak z hradeckého ledu odvezla tři body za vítězství 2:0.