napsal Aleš Procházka

5:1

1:1, 1:0, 3:0

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 20. Velechovský (Vernek), 29.Belay, 44. Janček (Hanousek), 51. Velechovský (Vild, Vernek), 58. Loskot (Janček, Vrba) - 18. Krutiš. Rozhodčí: Kubeš - Arazímová, Prokop. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1 . Diváci: 46.

Hrubý - Lacika, Arazím, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Soukup - Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotínský, Vild, Jiránek, Kadlčík

Mikulka - Mečiar, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Kadela, Kadela - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela, Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan, Jankovský

M l. B o l. - Sedmou výhru v řadě si připsali svěřenci Luďka Bukače mladšího a Jana Vidnera. Rozjetý vlak nezastavila ani Třebíč, která z Boleslavi po prohře 1:5 odjela s prázdnou. Vynikající výkon předvedl Martin Belay, dva góly zaznamenal Filip Velechovský.

Domácí na soupeře vlétli a hned od začátku se usídlili v útočném pásmu. Boleslavští napadali třebíčské juniory hluboko v jejich pásmu a vytvořili si několik nebezpečných šancí. Jejich tlak umocnily dvě přesilové hry, které však zůstaly nevyužity. Třebíč poprvé zahrozila také v přesilovkách, ta první se jí příliš nevydařila, domácí ji ubránili a dál pokračovali v dobývání Mikulkovy branky. Byli to však hosté, kdo se ujal vedení, na počátku 18. minuty vyjel před boleslavskou branku Petr Krutiš, obtočil se okolo své osy a střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Mladoboleslavští junioři však našli brzy odpověď, necelou minutu před první sirénou se dostal k dorážce Vernekovy střely Filip Velechovský a bylo vyrovnáno.

Druhou třetinu začaly oba týmy aktivně, postupem času ale Boleslav získávala znovu převahu. Po třech minutách hry zůstal ležet u mantinelu s bolestnou grimasou Kadlčík, o chvíli později od modré tvrdě vypálil domácí Mikuláštík a zvonila tyč! V šesté minutě získal prostor před Mikulkou Milotínský, ale třebíčskou branku přestřelil. Následně Loskot uvolnil Verneka, jeho střelu ale třebíčský gólman lapil. Na konci osmé minuty druhého dějství šli hráči Horácké Slavie do čtyř a nabídnutou příležitostí domácí nepohrdli, v 9. minutě projel útočným pásmem Martin Belay a efektním blafákem poslal Bruslařský Klub do vedení. Ve zbytku třetiny ještě přišly dvě přesilovky, každá na jedné straně, ale ani jedna gól nepřinesla. Mladoboleslavští měli stále navrch, skóre přesto zůstávalo stejné – 2:1 ve prospěch domácích.

Do poslední části vtrhli Třebíčští s úmyslem vyrovnat, během prvního střídání k tomu byli několikrát blízko, potom už ale převzali taktovku domácí hokejisté. Ve 44. minutě pálil od modré Hanousek a jeho střelu ze vzduchu tečoval za záda třebíčského brankáře Richard Janček. Navzdory protestům střídačky hostí byl gól uznán a Mladá Boleslav už vedla o dvě branky. V 51. minutě přišla povedená akce tria Vild – Vernek – Velechovský, kterou posledně jmenovaný zakončil střelou pod břevno. O minutu později přišla pro domácí luxusní dvouminutová výhoda pěti proti třem, ve kterém soupeři pořádně zatopili, mimo jiné zvonila branková konstrukce po střele Laciky, stav se ale nijak neměnil. V 18. minutě krásnou kličkou uzavřel brankový účet Marek Loskot a Třebíčští už situaci neunesli, pustili se s domácími do menší potyčky, ze které nakonec nic většího nevzniklo. Zápas skončil drtivým vítězstvím mladoboleslavských juniorů 5:1 a ti si díky úspěšnému víkendu polepšili i v celkové tabulce, nyní jim patří čtvrtá pozice.