Junioři přerušili sérii porážek, porazili Ústí 4:2

napsal Aleš Procházka

4:2

2:0, 1:0, 1:2

HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 2. Belay (Kotrba), 6. Kotrba (Milotínský, Belay), 33. Velechovský, 53. Krejčík (Velechovský) – 47. Bříza (Drahorád, Šaršok), 60. Grín (Drnec). Vyloučení: 8:4. Využití: Bez využití. Diváci: 42.

Hrubý – Lacika, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Soukup, Arazím – Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotínský, Vild, Jiránek

Wegert – Jurčák, Drahorád, Stejskal, Říha, Zákoutský, Grín, Holomek, Brož – Kočí, Kentoš, Janíček, Šaršok, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, žák, Březa, Drda, Řídel

M l. B o l. - Junioři BK Mladá Boleslav přerušili nelichotivou sérii a po čtyřech prohrách porazili na domácím ledě Ústecké Lvy 4:2. V prvních dvou třetinách soupeře jednoznačně přehráli, až v divácky nejatraktivnější třetí třetině se hosté pokusili s výsledkem něco udělat. Podařilo se jim vstřelit dva góly, tříbrankové manko však bylo nad jejich síly a nepomohl jim ani vynikající brankář Wegert. Konto Ústí nejvíce zatížil Filip Velechovský, jenž vstřelil jeden gól a na jeden přihrál.

Boleslav byla v první třetině lepším týmem, Ústečtí od začátku bránili, už ve 2. minutě využil zmatků v jejich obraně Martin Belay, jenž svou střelu zavěsil nádherně pod horní tyč. V další šanci se ocitl o dvě minuty později Velechovský, gólman Severočechů Jan Wegert však instinktivně švihl lapačkou a střelu vyrazil. Domácí roztáčeli v útočném pásmu smrtící kolotoč, Ústečtí Lvi byli v první fázi utkání poměrně bezradní. Druhou branku zařídilo opět boleslavské trio Kotrba – Milotínský – Belay, po vzájemné kombinaci se ve skrumáži prosadil Adam Kotrba. První náznak šance hostí přišel až na konci 11. minuty, kdy ve vlastním oslabení tří proti pěti ujel Martin Žák, Hrubý ale proti němu vyjel a rybičkou mu puk vypíchl. Po sérii faulů si první přesilovku zahráli i Lvi, soupeři dokázali pořádně zatopit, nicméně výbornými zákroky se zaskvěl i Martin Hrubý a stav zůstával stále stejný. V 17. minutě neudržel nervy domácí obránce Čížek a pustil se do Drdy – z pěstního souboje dvou třiadvacítek vzešla první hromadná potyčka a dvě minuty pro jejího původce. V závěru třetiny se dalším zákrokem lapačkou blýskl Wegert a nic víc už se nestalo.

Ve druhém dějství pokračovala herní převaha mladoboleslavských juniorů, ve 24. minutě zvonila tyč po střele Soukupa. Hokej byl nyní rychlejší a méně přerušovaný. V polovině 33. minuty se skóre měnilo potřetí, převahu domácích přetavil v gól Filip Velechovský. Po závaru před Wegertem dotlačil puk až za brankovou čáru.

Ve třetí třetině se přiostřilo, oba celky přitvrdily a zápas byl najednou spíše o fyzické síle. Ve 44. minutě Ústečtí snížili, prosadil se Tomáš Bříza. Vstřelená branka byla pro Severočechy velkou vzpruhou a náhle byli mnohem nebezpečnější než v předešlých dvou třetinách. Hrálo se nahoru dolů, potřebný klid ale dodal domácím Lukáš Krejčík, který v těsně blízkosti gólmana zdvihl puk pod břevno. Půl minuty před koncem ještě upravoval na konečných 4:2 Ústecký obránce Grín.