BK MLADÁ BOLESLAV

Do roku 2009 vstoupíme zápasem s Českými Budějovicemi

1. 1. 2009
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Extraligové mlýny se točí dál a mnoho volna nemají hokejisté ani po Novém roce. Už v pátek 2. ledna se tak chystají na jih Čech, kde na ně čeká další soupeř – HC MOUNTFIELD. Propast mezi ním a Mladou Boleslaví je jedenáct bodů, bráno tabulkovým pořadím je to ale jen přes jednu příčku. Boleslavští už jednou ukázali, že to s Jihočechy umí, vždyť je porazili právě na jejich domácím ledě. Zápas 37. kola začíná v 17.30 a sledovat jej můžete přes on-line přenos.

České Budějovice asi nebudou moci označit tuto sezonu za vydařenou. Loňský neúspěšný účastník extraligového semifinále se letos potýká s problémy a s počtem 45 bodů je tak momentálně na 12. místě tabulky, přičemž od předposlední příčky, na níž se nacházejí Znojemští orli, jej dělí jen vyšší počet vstřelených branek.

Největší krize postihla Českobudějovické v měsíci v říjnu. V tomto 30 dní dlouhém období odehráli Jihočeši deset utkání, odnesli si z nich ale pouhých šest bodů. Ty nasbírali v zápase se Slavií, které podlehli 1:2 po samostatných nájezdech, v této "disciplíně" se jim podařilo porazit Plzeň (5:4sn) a v základní hrací době až v samém závěru října porazili 3:0 Pardubice.

Od poloviny listopadu do zhruba poloviny prosince se potom Mountfieldu začalo dařit podstatně lépe a vypadalo to, že se tým z jihu Čech začíná pomalu ale jistě odpoutávat ode dna tabulky. Budějovičtí začali porážet nejen soupeře s podobným počtem bodů na kontě, podat si nicméně dokázali i mančafty shora jako například Vítkovice (1:0) nebo Litvínov (5:1). V posledních zápasech se výsledkově vede opět o něco hůře.

V čele týmových statistik jsou dva hráči. Prvenství si s rozdílem jediného bodu zatím připisuje Tomáš Kůrka (14+10), druhý je Ivan Huml (13+10). Nejvíce asistencí má Michal Hudec (7+11) a největší počet trestných minut zaznamenává útočník Radek Duda (74 minut).

Už 1623 minut strávil v brance Budějovic Roman Turek. Jeho procentuální úspěšnost je 91,83 a průměrně nestačí na 2,62 gólů za zápas. Brankářem číslo dvě je Jakub Kovář, který nastoupil do deseti utkání.

V rámci 36. kola zajížděly Budějovice na led Zlína, odkud se body rozhodně nevozí snadno. S Jihočechy to taky až do 24. minuty nevypadalo zrovna nejlépe, kdy na 1:3 snižoval Veselý. Po polovině zápasu potom Toman snižoval na rozdíl jediné branky. V závěrečné dvacetiminutovce ale Zlínští opět odskočili. Jihočeši předvedli nezdolnost a během pouhých 23 vteřin vyrovnali díky Hudcovi a Kůrkovi na 4:4. Utkání dospělo až do penalt, v nichž byl úspěšnější Zlín.

Do posledního zápasu proti Zlínu nastoupil Mountfield v sestavě: Kovář - L. Poživil, Gřegořek, Toman, Vydarený, Frolo, Jareš - M. Hudec, Huml, Mertl - Kůrka, Hřebejk, Duda - Gulaš, Vak, Veselý

Na Mladou Boleslav čekala v posledním zápase roku 2008 pražská Sparta, která se na ledě Metrostav Arény ujímala v 5. minutě vedení. Na tento gól ještě Středočeši nalezli odpověď díky Sýkorovi, další dvě branky ale rozvlnily síť za Šindelářem a tým z Holešovic tak zvítězil 3:1.

Do posledního zápasu proti Spartě nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Šindelář – Schnabel, Hunkes, Kočí, Jindra, Mocek, Posmyk, Čížek – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Padělek, Boháč, Benda – Rod, Sýkora, Pšurný

Zápasová bilance Boleslavi a Mountfieldu je v současnosti vyrovnaná. V rámci 11. kola porazili Středočeši České Budějovice na jejich ledě 4:2 (branky Boleslavi: Gajovský, Rod, Tomas, Čech; branky Budějovic: Vydarený, Huml). Ve stejném poměru Boleslavští podlehli Mountfieldu na domácím ledě (branky Boleslavi: Král, Pšurný; branky Budějovic: Kůrka 2x, Gulaš, Kotrla).