BK MLADÁ BOLESLAV

Týden venkovních zápasů startuje v Plzni!

12. 1. 2009
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi jsou v novém roce na vítězné vlně. Během čtyř utkání zvládli až neuvěřitelně stáhnout jedenáctibodové manko na do té doby předposlední České Budějovice, svého soupeře v minulém kole o skóre přeskočili a aktuální formu budou chtít Středočeši potvrdit i v tomto týdnu, kdy se představí třikrát v řadě na ledě soupeřů. První zastávkou svěřenců Jaromíra Šindela bude v úterý 13. ledna Plzeň, kde bude úvodní buly vhozeno v 17:30 a s ním odstartuje i tradiční on-line přenos.

Plzeňští po fantastické úvodní extraligové čtvrtině, během níž prohráli jen třikrát, počítají v dalším průběhu sezony spíš prohry než výhry. Například mezi 17. a 27. kolem se Lasselsberger radoval jen ze dvou výher. Svítáním na lepší časy se zdál být konec roku, kdy ze tří zápasů Západočeši vytěžili velmi solidních osm bodů, ale po Novém roce na svoji bilanci nenavázali a ze čtyř utkání vyhráli jen jedno.

Kolísavé výkony týmu okolo zkušeného Martina Straky se tak musely projevit i v tabulce. Zatímco na začátku sezony se objevovala Plzeň i na samém vrcholu, po nedělním kole klesla až na sedmé místo za velkého rivala z Karlových Varů.

Plzeňské táhnou svými body především dva hráči – druhý nejproduktivnější hokejista O2 extraligy Tomáš Vlasák (22+25) a celkově čtvrtý Martin Straka (16+23). Třetím nejproduktivnějším hráčem klubu je pak Jaroslav Kracík (10+24). Na soupisce nalezneme například i exboleslavského Romana Tomase, který po výměně za Michala Důrase nasbíral v dresu Plzně během 10 zápasů slušných pět kanadských bodů (2+3, celkově 11+10).

Mezi plzeňskými obránci vyčnívá hlavně Václav Benák se svou výbornou bilancí 5+16. V brance strávil nejvíce času Roman Málek, ale zdatně mu v posledních kolech sekunduje mladík Pavel Francouz a do několika plzeňských zápasů letos zasáhl také Mladoboleslavským dobře známý Martin Altrichter.

Nedělní utkání odchytal Pavel Francouz, ale v duelu ve Zlíně ho zastínil jiný mladý brankář. Jakub Sedláček doslova vymazal plzeňské střelce a svým čtvrtým čistým kontem sezony pomohl k výhře Beranů nad Lasselsbergerem 3:0.

Do posledního utkání ve Zlíně nastoupila Plzeň v sestavě: Francouz - Benák, S. Hudec, Cartelli, Pácal, Dresler, Smrek, Redlins - Tomas, M. Straka, Vlasák - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Ludvík - Šinágl, Kubica, Kubalík.

To Bruslařský klub má daleko lepší vzpomínky na nedělní kolo. Čtvrtou výhrou v řadě se Středočeši odpoutali z posledního místa, když doma bez potíží přejeli Vítkovice výsledkem 5:1. Poslední dva góly obstaral Jan Benda.

Do posledního utkání proti Vítkovicím nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Chábera - Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Mocek, Čížek - R. Vrbata, D. Vrbata, Důras - Nouza, Král, Handlovský - Padělek, T. Sýkora, Benda – Kazionov, Gajovský.

Prozatímní tři vzájemná měření sil Mladé Boleslavi a Plzně dopadla pokaždé lépe pro zkušenější Západočechy, kteří vždy urvali tři body za výhru o gól. Dvakrát vyhráli 2:1 a jednou 3:2. Prolomí Bruslařský klub smolnou sérii proher s Lasselsbergerem o gól?