BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav potřebuje bodovat, podaří se to na ledě předposledního Znojma?

31. 1. 2009
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Po sérii šesti vyhraných zápasech, kdy se už zdálo, že Boleslav povstala z onoho pověstného popela, se opět přestalo dařit a z posledních čtyř utkání tak Středočeši vytěžili jen jeden bod. Svou reputaci ale mohou napravit v dalším zápase – a že půjde skutečně o dost! V neděli 1. února totiž zajíždějí na led předposledního celku HC Znojemští orli. Utkání, které může Boleslav buď posunout blíže ke třinácté příčce, nebo ještě zvětší bodový rozdíl, začíná v 17:30. Sledovat jej můžete přes on-line přenos nebo naladit živé vysílání na mbradio.cz.

Určitě není třeba připomínat, že Znojmo dlouho patřilo (a v současnosti opět patří) mezi hlavní rivaly Boleslavi na spodu tabulky. Samozřejmě ale nutno dodat, že byť Boleslav se Znojmem sousedí, rozdíl mezi nimi činí osm bodů. Naopak Orli jsou momentálně předposlední jen díky horšímu skóre, mají totiž shodný počet 60 bodů s Českými Budějovicemi. Oba tyto celky potom ztrácejí jeden bod na jedenácté Kladno.

Nejvíce kanadských bodů má na svém kontě Pavel Selingr (14+17). Za ním je Jiří Dopita, který má největší počet asistencí (9+19) a zmínit ještě určitě můžeme i Romana Erata, který už vsítil stejně jako Selingr 14 branek (14+10). Do první pětky nejproduktivnější hráčů se navíc vešel i jeden obránce – Radim Tesařík (4+13). Už hodinu a půl si na trestné lavici odseděl Radim Bičánek.

O brankářské jedničce v případě Znojma netřeba diskutovat. Jiří Trvaj nastoupil do 44 zápasů a mezi tyčemi strávil už úctyhodných 2685 minut. Průměrně pustí za svá záda něco před dvě a půl gólů za zápas a jeho procentuální úspěšnost je 92,03. Druhým gólmanem Znojma je Jaroslav Kameš.

V pátek Znojemští nehráli, zato si ve čtvrtek střihli televizní předehrávku na ledě Karlových Varů. Utkání bylo dlouho bezbrankové, teprve tři minuty po polovině základní hrací doby otevíral skóre Erat. Hubené vedení ale hostující celek neuhájil, když ve 47. minutě vyrovnával Sailer. Ten navíc celý zápas rozhodl svým vítězným samostatným nájezdem. Orli si tak ze západu Čech odvezli jeden bod.

Do posledního utkání proti Karlovým Varům nastoupilo Znojmo v sestavě: Trvaj (1. a 2. nájezd Kameš) – Bičánek, Mrázek, Mojžíš, Rýgl, Tesařík, Švrček, Chvátal – Erat, Kucharczyk, Selingr, Haman, Růžička, Svoboda, Procházka, Čachotský, Meidl, Havlík, Plášek, Demel

Páteční zápas Mladé Boleslavi s třineckými Oceláři se pro domácí Středočechy nerozjel špatně, když se dvakrát o vedení Boleslavi postaral Důras. Poté šli poprvé do vedení hosté, i na to ale svěřenci trenéra Šindela nalezli odpověď – na 3:3 vyrovnával Handlovský. Mladá Boleslav ale propadla ve třetí třetině, kdy nebyla schopná konkurovat dvěma dalším třineckým gólům.

Do posledního utkání proti Třinci nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz – Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel, Mocek, Bauer – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Kazionov, Sýkora, Benda – Gajovský, Rod, Pšurný

Proti Znojmu si Boleslav připsala druhou výhru v sezoně, když jej na ledě Metrostav Arény porazila 2:0. V následné odvetě se vzájemná bilance vyrovnala, Znojmo zvítězilo 3:1 a neúspěšná byla Boleslav i v dalším zápase na domácím ledě, kdy prohrála 2:4. V nedělním zápase mají tak Středočeši možnost bilanci vyrovnat…