BK MLADÁ BOLESLAV

Pondělní boj: Boleslav může odskočit, Ústí srovnat

30. 3. 2009
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – I přes oku lahodící výsledek prvního barážového utkání BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi (3:0) jsou boleslavští hokejisté jen ve čtvrtině cesty za udržením extraligového přívlastku. Další barážový boj je v Metrostav Aréně na programu v pondělí 30. března. Utkání startuje v 17:00 a přímým přenosem ho vysílá ČT2. I přesto je on-line přenos samozřejmostí.

Výsledek prvního klání možná trochu klame. 3:0, to je jasná záležitost, řekli byste si. Jenže opak byl pravdou. Boleslavští šli se sice hned zkraje utkání do vedení po trefě Klimenty, ale to bylo na dlouhou dobu vše. “Tenhle gól to dost ovlivnil. Boleslav se uklidnila, začala si víc věřit a tlačila nás,“ přiznal hostující gólman Dušan Salfický.

Souhlas. Bruslařský klub byl aktivnější, ale definitivně rozhodl o výhře až v závěrečné tříminutovce, během níž se trefili Vrbata s Důrasem. “Z přemíry snahy jsme udělali dvě chyby a inkasovali,“ smutnil Dušan Salfický.

Na nedělní výhru a vedení v sérii je však potřeba rychle zapomenout. O důležitosti proměnit i druhé domácí utkání ve vítězství není pochyb. “Ale soupeř je hodně kvalitní. Bude to těžká série,“ připomněl hned po prvním klání kouč Mladé Boleslavi Jaromír Šindel.

Euforii krotil i útočník David Vrbata. “Musíme jít do druhého utkání s čistou hlavou a hrát stejně jako v neděli,“ přeje si.

Podle Dušana Salfického si musí jeho spoluhráči počínat daleko víc tvrdě. “Musíme hrát agresivní hokej, co hrajeme u nás v Ústí. Když si to nedovolíme i proti tomuhle soupeři, nemá to smysl. Každý ví, kde udělal chyby. Musíme si víc dovolit,“ tvrdí.

Plán, jak předčít svého soka, tedy mají obě mužstva. Budou se radovat po pondělním utkání znovu Boleslavští?